ДБР покриває виробників фальсифікованих продуктів харчування

  16 Травня, 2019 14:52
  Держбюро розслідувань відкрило кримінальну справу проти слідчих, які виявили підпільне виробництво фальсифікованої харчової продукції.

  Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження проти слідчих Білоцерківського відділу поліції, які виявили на території одного з підприємств Умані підпільний цех з виробництва фальсифікату харчової продукції та сировини.

  Про це інтернет-виданню UA1 повідомила президент громадської організації "Ліга громадського контролю" Надія Омельянчик.

  В антисанітарних умовах в цеху підробляли сухе молоко, яєчний порошок та какао. Замість сухого молока шахраї змішували крохмаль з небезпечними хімічними сумішами, замість яєчного порошку – борошно, а какао виготовлялось з перемеленого лушпиння какао та не містило какао-бобів. Проведена експертиза підтвердила, що подібні суміші небезпечні для життя та здоров’я.

  На мішки з фальсифікатом зловмисники клеїли етикетки відомих українських виробників.

  За результатами розслідування та обшуків поліція відкрила кримінальне провадження за шахрайство групою осіб за попередньою змовою в великих розмірах. Організатором незаконного виробництва виявився 35-річний киянин. Було заарештовано обладнання, сировину та готову продукцію.

  Як виявили правоохоронці під час розслідування, обладнання підпільного цеху фігурує в іншій кримінальній справі. У 2016 році харківські поліціянти на території одного з харківських підприємств виявили цех з підробки харчової продукції.

  Одночасно такий же підпільний цех під тим же керівництвом було виявлено у Василькові, на території підсобного господарства СБУ. Арештоване обладнання було передано на відповідальне зберігання одному з фігурантів харківської справи. Саме це обладнання білоцерківські правоохоронці влітку 2018-го знайшли в Умані. 

  Дивним чином суд прийняв незаконне рішення про повернення "власнику" обладнання та товару. Шахраям повернули близько 100 тон небезпечних сумішей, а обладнання відправили у Харків, де воно офіційно начебто знаходиться під арештом.

  За словами Надії Омельянчик, такі дії суду та ДБР не лише протиправні, але й ставлять під загрозу життя та здоров’я тисяч українців, які будуть споживати підроблену харчову продукцію.  

  Раніше повідомлялося, що захоплена народним депутатом Сергієм Пашинським Житомирська кондитерська фабрика виробляє цукерки з небезпечної сировини.

  Теги : Харків СБУ Державне бюро розслідувань Васильків Біла Церква Умань ДБР Надія Омельянчик Ліга громадського контролю
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів