Член Вселенського патріархату: Московська церква є дочкою української

  11 Липня, 2018 18:42
  У Синоді патріархату вважають, що українська церква йде після них, і вже потім московська

  Член Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату, грецький митрополит Елпідофор вважає неправильними заяви Росії про те, що московська церква є матір’ю української церкви. Про це він розповів російському профільному виданню Православие и мир, повідомило Укрінформ.

  "У випадку з українською церквою принаймні парадоксальним і викривленим є твердження будь-кого про те, що церква в Москві є матір'ю церкви України. Якраз навпаки. Московська церква є дочкою української церкви, яка – українська церква – є дочкою Вселенського Патріархату", – сказав митрополит.

  За словами Елпідофора, Володимир хрестив росів, а не росіян і сталося це у Київській Русі на території сучасної України. Тому митрополит вважає, що саме московська церква є дочкою української.

  Також Елпідофор нагадав, що раніше московський патріарх Кирил під час візиту в Константинополь назвав Київ "нашою батьківщиною, нашою матір’ю".

  "То ж, як бачите, речі з іншої точки зору викладено, і сьогодні ніхто не може стверджувати, що московська церква є материнською церквою для України. Це – історично і канонічно, і в усіх відношеннях парадоксально стверджувати щось подібне", –  зазначив Елпідофор.

  Нагадаємо, що в зверненні до патріарха Константинопольського Варфоломія Верховна Рада попросила надати автокефалію Українській православній церкві.


  Теги : УПЦ УПЦ МП московський патріархат рпц автокефалія Вселенський патріархат Елпідофор
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів