Буковинські румуни хочуть автономію у складі України

  20 Червня, 2016 18:00
  Асамблея румунів Буковини просить Порошенка про автономію.

  Асамблея румунів Буковини звернулась до Петра Порошенка з проханням про надання території їх компактного проживання в Чернівецькій області автономії.

  Про це заявила координатор Ради Асамблеї румунів Буковини Доріна Киртоаке, повідомляють "Українські Новини".

  Зазначається: у зверненні румунської діаспори йдеться, що рішення Порошенка надати територіальну автономію кримським татарам "створило правовий і політичний прецедент, в рамках якого всі національні громади, які компактно проживають в Україні, можуть претендувати на аналогічний статус".

  "На нашу думку, ми не меншою мірою, ніж татари заслуговуємо право на свою автономію, в якій нарешті знайдуть своє гідне місце культура, мова, освіта і таланти румунської нації", – йдеться у зверненні, яке Асамблея вирішила направити також в ЄС, ПАРЄ та інші міжнародні інстанції.

  Крім того, за словами Киртаоке, права румунів та інших національних меншин в Україні серйозно порушуються – в Ассмблеї стверджують, що активістів румунського національного руху переслідують, їм не дають проводити заходи та форуми, – "а автономія дозволить збудувати захисні механізми".

  Як відомо, на "Чонгарі" підняли прапор кримськотатарського батальйону.

  Теги : кримські татари Порошенко ОБСЄ ПАРЄ ЄС Чернівецька область
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів