Бізнес-група Авакова не платить податків за видобутий газ – ЗМІ

  18 Сiчня, 2016 12:33
  Група "Інвестор", керування якою здійснюється сім’єю глави МВС, активно заробляє на видобутку газу, занижуючи його вартість і "оптимізуючи" податки.
  Фото з відкритих джерел

  Сімейна бізнес-група Авакова не лише повернула собі всі втрачені за часів Віктора Януковича активи, але й відмінно працює на ниві податкової "оптимізації": за один лише 2014 рік близькі до міністра внутрішніх справ газовидобувні фірми недоплатили до держбюджету 98,2 млн гривень.

  Про це йдеться в матеріалі "Нового Времени".

  Зазначається, що ядро бізнесу Авакових – група "Інвестор", центральний офіс якої розташований у центрі Харкова. Станом на 2013 рік дружина міністра Інна Авакова, а також його син Олександр, були співвласниками цієї фірми. Крім того, попри заяву глави МВС, що активи, які належали йому до переходу на держслужбу, переписано на сина, у реєстрі юридичних осіб Інна Авакова досі значиться мажоритарним власником цієї компанії.

  Наголошується, що до складу "Інвестора" входить компанія "Енергія-95", яка володіє ліцензіями на видобуток газу на Денисовському і Мар'їнському родовищах у Харківській області.

  Автори матеріалу зазначають: в 2011 році "Енергія-95" заклала у вигляді забезпечення під зобов'язання пов'язаних з Аваковим фірм ще не видобутий газ з Мар'їнського родовища на суму 1 млрд гривень, та наголошують: на Денисовському родовищі газодобувачі діють за традиційною для цієї сфери схемою спільної діяльності – "Енергія-95" володіє ліцензією, на її партнера (компанію "Денисовське"), оформлено частину об'єктів і трубопроводи, а ще одна фірма ("Гравеліт-21") займається продажем видобутого газу.

  Акцентується, що всі ці структури входять до групи "Інвестор".

  Підкреслюється: у 2014 році з денисовських надр група видобула 171,8 млн куб. м газу. І в той час, як компанія мультимільйонера Вадима Новинського "Укргазвидобуток", яка видобула приблизно стільки ж в той же період, відзвітувала про отримання на цьому понад 300 млн грн чистого прибутку, добувачі, що працюють на Денисовському родовищі, показали дохід у 313,7 млн грн, з яких на прибуток прийшлося лише 11 млн грн.

  Зазначається, що в якості причини такого розриву тоді були вказані демпінгові ціни, за якими денисовський газ відправився на ринок: нібито все видобуте в 2014 році партнери продали за 313,7 млн грн, тобто з розрахунку близько 1,8 тис. грн за тис/куб. м., водночас, середня ринкова ціна 1 тис. кубів становила на той момент не менше 4 тис. грн., внаслідок чого добувачі недоотримали понад 373 млн грн.

  Підкреслюється, що враховуючи середній курс долара в 2014 році на рівні 11,9 грн, мова йде приблизно про 31 млн доларів.

  Наголошується: на думку експертів, у випадку з Денисовським родовищем використовувалася одна з найбільш ефективних і розповсюджених схем зі зменшення оподаткування.

  Теги : МВС газ Арсен Аваков Харківська область родовище вадим новинський видобуток газу
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів