Найбільше хабарів українці дають лікарям та вчителям, - опитування

  17 Червня, 2015 16:46
  Суди, міліція та прокуратура вважаються українцями найбільш корумпованими органами. Але більше хабарів ми даємо в сферах освіти та медицини.

  Найбільш корумповані в Україні - судові органи, говориться в опитуванні TNS.

  27% українців вважають саме суди головним осередком корупції.

  18% вважають найбільш корумпованим органом міліцію, 16% - прокуратуру. Далі йдуть медичні установи.

  ДАІ, як не дивно, тільки на пятому місці.

  Але у минулому році рекордсменом по числу хабарів стали не державні чи судові органи, а саме медичні установи. 84% опитаних давали хабари саме в лікарнях та полікілінках.

  Щодо судів та прокуратури, то українці минулого року давали цим структурам найменшу кількість хабарів.

  Соціологи які проводили опитування, пояснюють ці розбіжності таким чином. Хворіють лди частіше, ніж стикаються з органами суду чи прокуратури. До того ж, хабарі в медичній сфері сприймаються людьми як "добровільні", такі, що надаються з власної волі, на відміну від хабарів у органах правосуддя.

  Показники корумпованості освіти також парадоксальні: українці вважають її найменш корумпованю сферою (вона опинилась на останньому місці рейтингу), але в той самий час у минулому році віийшла на друге місце після медицини за фактичною кількістю хабарів.

  Згідно з опитуванням, українці вважають, що корупцію в освіті та медицині можна подолати швидко, а ось в державних та силових структурах - довго та важко.

  Дослідження проводилось в травні серед міського населення віком 18-55 років по всій країні, за виключенням окупованих територій.

  Теги : корупція даі прокуратура освіта хабарі медицина судова система
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів