Австрійська компанія, з якою Одеський ПЗ уклав газовий контракт, має українське коріння

  11 Листопада, 2015 10:25
  А з самим ОПЗ тісно пов’язаний Мартиненко.
  Фото з відкритих джерел

  Зв'язок Миколи Мартиненка, голови комітету ВР з ПЕК, на ОПЗ можна виявити за допомогою Леоніда Марчука, який до травня 2015 року був єдиним власником компанії System Actives GmbH.

  Про це у своєму блозі пише Севгіль Мусаєва.

  Як зазначається, компанія Antra GmbH, з якою ОПЗ уклав контракт на постачання газу, раніше ніколи не займалася поставками газу і тим більше експортом хімічної продукції.

  Те, що австрійська компанія має українське коріння і створювалася спеціально під "газовий" контракт з ОПЗ, простежити не складно.

  Так, за даними австрійських комерційних реєстрів, компанія була зареєстрована в жовтні 2013 року.

  90% статутного фонду компанії належить швейцарській Universal Exports Holding AG з офісом у містечку Хам (кантон Цуг), ще 10% володіє австрійський юрист і підприємець Хінрікс-Шрамм Ойген Якоб (Hinrichs-Schramm Eugen Jakob).

  До травня 2015 року ця компанія називалася System Actives GmbH і спеціалізувалася на телекомунікаційних проектах, а єдиним власником її був мешканець Відня з київськими корінням Леонід Марчук.

  Разом з тим, раніше повідомлялось, що за неформальний контроль над Одеським припортовим заводом влітку цього року билися люди з оточення прем'єр-міністра і президента.

  З боку прем'єра називали Миколу Мартиненка. З боку президента – його бізнес-партнера Ігоря Кононенка. Слід Кононенка можна простежити завдяки Ользі Ткаченко, яку було призначено членом правління ОПЗ в травні нинішнього року.

  Слід же Мартиненка на ОПЗ можна виявити за допомогою Леоніда Марчука.

  Відомо, що до 2007 року він був акціонером і членом наглядової ради "Старобабанського гранітного кар'єру". А партнером Марчука і головою наглядової ради цього підприємства був такий собі Вергелес Михайло Анатолійович.

  У 2007 році Марчук і Вергелес разом продали свої акції "Старобабанському гранітному кар'єру" і одночасно вийшли з його наглядової ради.

  Крім того, цей же Вергелес керував підприємством з іноземним капіталом "КСК ТА КО", засновником якого є фірма BRINKFORD, яка належить Мартиненку і Жванії.

  В той же час, "КСК та КО" є засновником компанії "Енергоінвест", яка володіє "Діамантбанком". Одним з акціонерів фінустанови є багаторічний партнер Мартиненка Давид Жванія.

  Мусаєва зазначає, що від існування даної схеми постраждає виключно Одеський припортовий завод, приватизацію якого держава знову перенесла: робота з давальницькою сировиною передбачає те, що весь кінцевий продукт буде власністю постачальника газу. ОПЗ, в свою чергу, недоотримає валютну виручку.

  При цьому наголошується, що це далеко не єдиний підозрілий контракт держпідприємства за поточний рік.

  Перший – на поставку аміаку – ОПЗ підписав з лондонською Newscope Esates Limited.

  Другий – з гонконгською ExpoTrade Global Limited (в ньому і стоїть підпис Ольги Ткаченко, через яку простежується зв'язок з членом президентської команди Ігорем Кононенком).

  Зрештою було реалізовано договір тільки з лондонською компанією.

  Теги : микола мартиненко Одеський припортовий завод
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів