Аваков за час роботи міністром не полишав бізнесу в Італії – Лещенко

  28 Сiчня, 2016 12:27
  Відповідні документи про порушення міністром внутрішніх справ закону оприлюднив народний депутат Сергій Лещенко.
  Арсен Аваков
  Фото з відкритих джерел
  Арсен Аваков

  Очільник МВС Арсен Аваков, як виявилось, більше року працюючи в Україні міністром, водночас залишався бізнесменом в Італії.

  Такі дані навів нардеп та журналіст Сергій Лещенко.

  В торгово-промисловій палаті італійської провінції Фрозіноне він отримав реєстраційні документи щодо підприємства AvItalia S.R.L.

  Згідно зі статутними документами, фірма була заснована в 2011 році з метою управління нерухомістю. Статутний капітал склав 1,8 млн євро, а штат фірми складає одну особу.  Аваков був призначений на посаду міністра внутрішніх справ 27 лютого 2014 року. Але станом на квітень 2015 року Аваков продовжував бути президентом AvItalia S.R.L.

  Тільки 30 квітня 2015 року, через 14 місяців після призначення в уряд Яценюка, Аваков провів збори акціонерів та розподілив прибуток в розмірі 203 тисячі євро.

  Причому збори італійської фірми відбулися в готельному номері Авакова у готелі "Київ" у присутності самого міністра та його дружини Інни Авакової. Протокол підписаний самим Аваковим.

  Як відомо, згідно закону "Про Кабінет міністрів України", міністр не може суміщати роботу в уряді з будь-якою діяльністю, "окрім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час".

  Лещенко окремо підкреслив, що закон про засади запобігання і протидії корупції (що діяв до 26.4.2015) також забороняв високопосадовцям "входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку..." Це положення також було підтверджено рішенням Конституційного суду в березні 2012 року.

  Така ж норма є в законі про Кабмін. Стаття 7 закону передбачає, що "члени Кабінету Міністрів не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку".

  Таким чином, на момент проведення зборів акціонерів Аваков понад 14 місяців суміщав роботу міністром внутрішніх справ України та президента італійської фірми AvItalia S.R.L.

  Тому проти нього має бути складено протокол про корупцію. При чому строк давності ще не сплив, – особа притягається до відповідальності не пізніше 3 місяців з дня виявлення, але не більше року з дня вчинення.

  До того ж, оскільки незаконне суміщення посад міністра та італійського директора в Авакова тривало в 2014 році, а декларації за 2014 рік Аваков вказав прибуток 63 тисячі євро, тобто 1,069 млн грн, то, за логікою закону, ці кошти мають бути конфісковані в Авакова на користь держави.

  Однак, оскільки Аваков є членом уряду, складення протоколу про корупцію не стане підставою для автоматичної відставки. Для цього потрібно ще подання від прем'єр-міністра Яценюка та голосування в сесійній залі.

  За чинним законодавством, протокол про корупцію на міністра Авакова може скласти СБУ, прокуратура та МВС. Тому Лещенко написав, що направляє відповідні документи в СБУ, прокуратуру та Національну поліцію. 

  Теги : Арсен Аваков сергій лещенко Італія
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів