Антикорупційне бюро виявило махінації Мартиненка

  25 Сiчня, 2016 12:28
  Розслідується розтрата на ДП "Східний ГЗК".
  Микола Мартиненко
  Фото з відкритих джерел
  Микола Мартиненко

  Розслідування встановило, що ДП "Східний ГЗК" купувало урановий концентрат для своїх потреб через посередника.

  Посередник заробив на угоді $20 млн.

  Про це свідчить ухвала Солом'янського суду Києва від 18 січня 2016 року, повідомляє "Перша інстанція".

  В Солом'янський суд звернулося Національне антикорупційне бюро (НАБУ) з проханням про надання дозволу на обшук в приміщеннях ТОВ "Степногірський гірничо-хімічний комбінат" (Казахстан).

  Слідча група Національного антикорупційного бюро розслідує розтрату на держпідприємстві "Східний ГЗК" в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК).

  Посадові особи Східного ГЗК з порушенням вимог Закону України "Про здійснення державних закупівель" уклали договір і ряд угод про постачання уранового концентрату за цінами, значно вищими, ніж у безпосередніх виробників і постачальників.

  В даному випадку постачальником виступила компанія "Steurmann" Investitions- und Handelsgesellschaft mbH", яка заробляє лише на посередницькій діяльності - вона не надавала послуг і не виконувала ніяких робіт на користь ДП "СхідГЗК".

  В результаті було переплачено приблизно $20 млн за куплений протягом 2014-2015 років урановий концентрат, який фактично був поставлений безпосереднім виробником продукції – ТОВ "Степногорський гірничо-хімічний комбінат".

  Детективи просили суд дати дозвіл на обшук в приміщеннях виробника концентрату в Казахстані. Однак їм було відмовлено, оскільки НАБУ звернулося "передчасно". Справа в тому, що обшукам має передувати постанова судді про доступ до зазначених документів, якого поки немає.

  Зазначимо, на початку грудня 2015 року Національне антикорупційне бюро почало розслідування стосовно посадових осіб ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" за фактом закупівлі уранового концентрату у "Steuermann".

  Як відзначали в НАБУ, інформація про вчинення цих корупційних правопорушень неодноразово з'являлася в ЗМІ в контексті діяльності колишнього народного депутата Миколи Мартиненка.

  Теги : антикорупційне бюро микола мартиненко steuermann
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів