Amnesty International вимагає відпустити Сенцова і Кольченко

  2 Серпня, 2015 10:46
  В організації вважають, що підсудним повинні пред'явити належні звинувачення, або відпустити їх.
  Олег Сенцов і Олександр Кольченко
  Олег Сенцов і Олександр Кольченко

  "Існують серйозні побоювання, що ці двоє стали мішенню російської влади виключно через свою опозицію до російської інтервенції в Криму та подальшої анексії півострова", - сказав прес-секретар українського представництва Amnesty International Богдан Овчарук, який був присутній на засіданнях суду.

  Сенцов і Кольченко є громадянами України і жителями Криму, які на час їх арешту виступали проти російської анексії. Звинувачення проти них засновані на твердженнях про вчинення двох підпалів, в результаті яких було завдано невеликий збиток приватної власності Російської громади Криму і офісу партії Єдина Росія, який на той час належав Партії Регіонів Віктора Януковича. Звинувачення у скоєнні цих нападів в рамках "терористичної групи" залежать від показань двох ключових свідків, які відмовилися свідчити проти підсудних 30 і 31 липня 2015 року.

  "Двом підсудним повинні пред'явити належні звинувачення, або відпустити їх. Всі твердження про катування та інші види жорстокого поводження, отримані від підсудних, їх адвокатів і свідків у цій справі повинні бути негайно, ефективно і неупереджено розслідувані. Фізична і психічна безпека обох обвинувачених і двох свідків повинні бути забезпечені ", - сказано в заяві організації.

  Відмова двох ключових свідків, Олексія Чірнія та Геннадія Афанасьєва, давати свідчення проти обвинувачених викликала серйозну стурбованість Amnesty International по справедливості судового розгляду та безпеки підсудних і свідків. На судових засіданнях, які відвідав представник Amnesty International, Олексій Чирній використав право не свідчити проти самого себе, а Геннадій Афанасьєв відмовився від своїх попередніх інкримінованих показань і поскаржився, що дав їх під тиском.

  Раніше адвокат Олексія Чірнія висловив стурбованість з зв'язку тим, що він, можливо, був змушений оговорити себе, після чого адвокат був відсторонений від справи.

  Нагадаємо, за версією російського слідства, Сенцов створив в Криму терористичний співтовариство, яке було структурним підрозділом забороненого в РФ Правого сектора.

  Теги : Олег Сенцов Олександр Кольченко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів