Активісти принесли під МОЗ пиріг з пилою

  18 Червня, 2015 11:51
  Учасники акції хотіли привернути увагу до того, що 4,3 млрд грн, які мали йти на закупівлю ліків у 2014 році, залишаються у міністерстві, як "ласий шматок" пирога, який розпилюють чиновники.
  Символічний
  Фото: UA1
  Символічний "пиріг на 4,3 млрд" на акції протесту під МОЗ

  В рамках акції протесту активісти з Центру протидії корупції та БФ "Пацієнти України" оприлюднили аналіз цін, отриманих від деяких міжнародних організацій, прописаних у законі 2150 (269-VIIII), передає кореспондент UA1.

  За дослідженням активістів, деякі препарати Україна закуповує в 22 рази дорожче, ніж міжнародні організації.

  "Це продовження щорічного дерибану грошей - заявив Дмитро Шерембей, голова правління БФ "Пацієнти України". "Передати закупівлі міжнародним організаціям було єдиним виходом закупити якісні ліки для хворих людей, за набагато нижчими", - додав він.

  Одна з міжнародних організацій, що прописана в законі, пропонує закуповувати антибіотик "Кларитроміцин" - для онкохворих, за 8,80 дол., в той час як МОЗ закуповував в попередні роки цей препарат за 196 доларів. Для лікування туберкульозу МОЗ закуповує ліки "Моксифлокацин" по 30,5 доларів, а інша міжнародна агенція пропонує купувати його по 44,6 доларів.

  "Лише на 8 препаратах з онкології держава переплатила щонайменше 62 млн", - поділився підрахунками Центру протидії корупції Віталій Шабунін. "Ми з впевненістю можемо говорити, що ту саму картину ми матимемо і цього року, якщо закупівлі не передадуть міжнародникам", - додав він.

  Згодом до пікетувальників вийшов заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегинець та вислухав позицію активістів. За словами чиновника, процес міжнародних закупівель на даний момент гальмує недосконале законодавче поле.

  "Готується номенклатура, яка нам необхідна для міжнародних закупівель, поки Кабінет міністрів не може затвердити перелік лікарських засобів. Необхідно внести зміни у законодавче поле, а на це ми тратимо багато часу", - зазначив заступник міністра.

  Скільки часу точно доведеться чекати, представник міністерства не уточнив. В ході спілкування з активістами, чиновник запросив їх зайти до міністерства у якості волонтерів та вислухати їхні рекомендації.

  Теги : МОЗ закупівлі ліки Шабунін дмитро шерембей
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів