Ахметов за рахунок зростання тарифів збагатиться ще на 6,5 млрд грн – експерт

  11 Грудня, 2018 13:40
  Нацкомісія з тарифів готує нове підвищення ціни електроенергії за формулою "Роттердам+".

  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), має намір переглянути ціну електроенергії, внаслідок чого олігарх Рінат Ахметов може збільшити свої прибутки ще на 6,5 млрд гривень.

  Про це повідомив експерт, голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус на своїй сторінці у Facebook.

  Він зазначив, що питання зростання тарифів НКРЕКП планує розглянути у п’ятницю. Робитиметься все, за словами Геруса, за формулою "Роттердам+".

  Зокрема, ціну вугілля у тарифах пропонують збільшити ще на 11,7%, або на 9,7 доларів за тонну. Вартість "доставки із Роттердаму" в тарифах хочуть збільшити ще на 6%.

  "Таким чином, наш вугільний немонополіст ДТЕК Ахметова, який видобуває 85% всього українського вугілля (біля 24 млн тон), буде усім у тарифи закладати своє вугілля ще дорожче – та ще заробить ДОДАТКОВО 6,5 млрд грн у наступному році", – пояснив Герус.

  Це, наголосив експерт, при тому українська теплова генерація із мізерними вітчизняними зарплатами вже сьогодні найдорожча у світі з-поміж вугільних електростанцій, а прибутки ДТЕК за 2 роки зросли в 2,6 раза.

  Крім того, за словами Геруса, додаткові 300 млн гривень заробить також і Віталій Кропачов, який контролює шахту "Краснолиманська".

  Герус також повідомив, що в четвер на 11:00 запланована акція протесту проти нового підвищення ціни електроенергії за формулою "Роттердам+".

  Нагадаємо, Андрій Герус раніше заявив, що за 2,5 роки дії формули "Роттердам+" українці переплатили компаніям олігарха Ріната Ахметова майже 35 млрд гривень.

  Теги : тарифи Рінат Ахметов НКРЕКП Роттердам+
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів