73-річного екс-директора українського заводу в Росії посадили за грати

  14 Жовтня, 2015 17:59
  Офіційно його засуджено за шпигунство.
  Юрій Солошенко
  Фото з відкритих джерел
  Юрій Солошенко

  Московський міський суд сьогодні засудив колишнього директора українського заводу "Знамя" 73-річного Юрія Солошенко до 6 років колонії суворого режиму.

  Його засуджено за шпигунство на користь України, повідомляють російські ЗМІ.

  Справу Солошенка розглянули доволі шивдко, почавши розглядати на початку жовтня. Засідання проходили в закритому режимі та мали гриф "таємно".

  Офіційний коментар ФСБ з приводу справи Солошенка наступний:

  "Солошенко був затриманий співробітниками ФСБ РФ в серпні 2014 року в Москві при спробі незаконного придбання секретних комплектуючих до зенітно-ракетних комплексів С-300. При цьому він діяв від імені держпідприємства" Завод "Генератор" і корпорації "Небо України", а плановані до закупівлю вироби призначалися для відновлення засобів ППО України", - йдеться в повідомленні.

  У ФСБ заявили, що громадяни України не вперше намагаються придбати в Росії і вивезти контрабандним шляхом продукцію військового призначення. У грудні 2014 року з РФ був видворений громадянин України Денис Данченко, який прибув до Москви "з метою придбання в обхід встановленого порядку секретних клистронов і магнетронів до ЗРК С-300 і "Бук-М1".

  За словами адвоката Геннадія Блохіна, його підзахисний повністю визнав провину.

  Солошенко був затриманий в серпні 2014 року, коли приїхав у Москву для зустрічі з діловими партнерами.

  Його син Олександр стверджує, що батька "підставив знайомий, з яким він співпрацював і якому довіряв".

  "Мій батько 50 років в оборонній промисловості. У нього були налагоджені контакти, так що і на пенсії до нього зверталися, що з одного, що з іншого боку . Адже підприємство, яким він керував, виживало за рахунок російських замовлень: за часи незалежності не надійшло жодного держзамовлення. Так що нічого секретного ні у нас, ні у росіян не було - це була єдина система. І звинувачення в шпигунстві - це просто абсурдно . Чіткого розуміння, чому затримали батька, ні в кого немає. Варіанти: потрібні "шпигуни", потрібні гучні справи", - зазначив він.

  Солошенко близько 20 років керував полтавським заводом "Знамя", яке виробляло надвисокочастотні електровакуумні вироби ламп біжучої хвилі для засобів ППО. Він пішов на пенсію в 2010 році.

  Теги : шпигунство солошенко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів