10 нових професій, що з'явилися за останні роки

  17 Жовтня, 2016 18:11
  Після краху планової економіки ринок почав відчувати потребу в абсолютно нових фахівцях: старі кадри не відповідали новим умовам і вимогам. Багато звичних професій змінили не лише назву, а й суть.

  Кадровики замінені HR-фахівцями та хедхантерами. «Класичні» кадровики, які виконують виключно паперову роботу, залишилися переважно на держпідприємствах. У приватних організаціях HR-фахівці підбирають людей, працюють з документами і безпосередньо персоналом, займаючись його мотивацією і адаптацією. Хедхантери шукають людей на керівні посади, іноді навіть переманюючи їх з інших організацій.

  На зміну психологам прийшли бізнес-тренери та коучі. Хоча знання психології є необхідним, його буває недостатньо: важливим є також глибоке розуміння сфери бізнесу, в якій ця людина надає консультації по досягненню професійного зростання і вирішенню конфліктних ситуацій.

  Оператори ЕОМ поступилися місцем програмістам і IT-фахівцям. Сфера IT розвивається надзвичайно стрімко. На ринку праці затребувані тестувальники, SEO- і SMM-спеціалісти, а також представники спеціальностей, які стали «класичними», — програмісти і системні адміністратори.

  Те, що раніше робили художники-ілюстратори, відтепер стало прерогативою графічних дизайнерів. Недостача спеціалізованого програмного забезпечення обумовлювала потребу в певних знаннях і навичках. Тепер же необхідні операції здійснюються за допомогою різноманітних програм. Окремою спеціалізацією графічного дизайну став web-дизайн.

  Прес-секретарі стали PR-фахівцями. Вони не тільки виконують функцію інформування ЗМІ, а й формують позитивний образ свого роботодавця, просувають певний бренд або послугу.

  Статистики перекваліфікувалися в аналітиків. Став актуальним не тільки збір та облік статистичних даних, але і їх аналіз, на підставі якого можна побудувати ймовірний прогноз.

  Контролерів якості продукції замінили таємними покупцями. У сучасних ринкових умовах важлива якість власне товару та і послуги, що надається. Комплексною оцінкою займаються таємні покупці.

  Диспетчери тепер стали логістами. Логісти повинні контролювати правильність маршруту і забезпечувати його максимальну ефективність.

  На зміну секретарям прийшли офіс-менеджери. Вони відповідають за комфорт роботи не тільки своїх безпосередніх керівників, а й працівників всього офісу. Маклери перетворились на ріелторів і агентів з нерухомості.

  Джерело: HeadHunter

  Теги : піар IT SEO
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів