Сезон политических убийств

  16 апреля, 2015 15:39
  Вбивства Олега Калашникова та Олеся Бузини виглядають спробою дестабілізувати ситуацію в Україні в цілому, як би цинічно це не звучало.

  Розпочну з аксіоми – складно знайти демократичну країну, в історії якої не було б політичних вбивств. На жаль, конкуренція між різними партіями досить часто набуває збоченого характеру, як і прагнення оточення сильних світу цього вгадати побажання власних господарів. Часом – ціною чужого життя. Таким прикладом може слугувати вбивство Георгія Гонгадзе – найбільш резонансне політичне вбивство в незалежній Україні, відгомін якого чути й сьогодні.

  Вбивство Олега Калашникова та Олеся Бузини об’єднує не лише спосіб здійснення та часові межі вчинення злочинів. На жаль, вогнепальної зброї в Україні на руках у населення ставатиме все більше, і «говоритиме» вона все гучніше. Обидва вбитих політика були антимайданівцями з чіткою та помітною політичною позицією і мінімальною політичною перспективою найближчим часом. Обох можна назвати послідовними прихильниками Віктора Януковича, для яких настали непрості часи. Душі обох православна традиція відправляє до раю, як тих, хто загинув одразу після Великодня.

  Особисто я очікую найближчим часом появи в Інтернеті відео-ролика, у якому людина в балаклаві та модному піксельному камуфляжі гарною українською мовою розповість про вироки Калашникову та Бузині, що були винесені противникам Майдану самопроголошеним трибуналом та виконані добровольцями. Прозвучать і прозорі натяки «далі буде». Тезу про позасудові вбивства в Україні швидко підхоплять в Росії, волаючи на увесь світ про синьо-жовту failed state та «неспроможність київської влади» забезпечувати громадський порядок на вулицях. Хто і де буде галасувати «Путін, введи війська (до Києва)» – питання, даруйте, технічне. Низка європейських політиків також висловить глибоке занепокоєння, адже у Старому Світі не люблять, коли опозиціонерів нахабно розстрілюють. І офіційному Києву необхідно дати чітку відповідь на звинувачення. Не словом, а ділом, бажано – карною справою з реальними звинуваченими.

  У цивілізованих країнах в подібній  ситуації керівництво правоохоронних органів має простий вибір: або демонструє якісне розслідування та знаходить вбивць, або йде у відставку. Час красивих та правильних постів у соціальних мережах минув – потрібно довести, що ситуація в країні перебуває під контролем.  

  Комментарии
  1000 символов осталось
  ТОП МАТЕРИАЛОВ


   Архив