«Самопомощь»: взяли и положили

  12 мая, 2015 15:37
  Амбітний парламентський новачок цього тижня пройде випробування на політичну адекватність та ефективність партійного тім-білдінгу. Мова йде про фракцію «Самопоміч», яка дещо відкоригувала власне передвиборче гасло
  Фото: facebook.com/samopomich.ua

  Напередодні травневих свят представника «Самопомочі» Андрія Мірошника парламентські фотографи підловили за бронюванням туру на Мальдіви та приватним листуванням. Не можна сказати, що парламентарій робив щось унікальне для депутатського корпусу, але фракція відреагувала швидко, оголосивши, що Мірошник складає повноваження законодавця. У ЗМІ це твердження прозвучало імперативом, з’явився скан відповідної заяви депутата, який вирішив обрати заможне життя, а не животіти на 6 100 гривень на місяць депутатської зарплати. Проте норми регламенту передбачають, що за складання депутатських повноважень має проголосувати більшість. Отже, Мірошник поки лишається парламентарієм. 

  У лавах «Самопомочі», яка полюбляє хизуватися статусом новачка та придивлятися до особливостей парламентських процедур, є ще один цікавий персонаж – Владислав Воскресенський. Цей добродій був обраний народним депутатом за партійним списком, але не став набувати повноважень, оскільки не може розірвати контракт з роботодавцем. Центрвиборчком дав Воскресенському відстрочку, термін якої спливає у травні. Пригадати іншу подібну ситуацію, чесно кажучи, складно, тим більш дивною вона виглядає для  нової політичної сили, що йшла на вибори, експлуатуючи тему власних нових, незаплямованих політичними оборудками облич. 

  Зауважу, що «Самопоміч» взагалі не поспішає брати на себе відповідальність, напираючи на те, що вона прийшла працювати до Верховної Ради. Це твердження, перепрошую, – недолуге виправдання, оскільки Україна – парламентсько-президентська республіка, де саме законодавці задають тон у політичному житті. У будь-якому разі, так має бути в ідеалі. Тому виглядає дивним, що політична сила, яка йшла на вибори з гаслом «Візьми і зроби», максимально уникає відповідальності. Андрій Садовий, наприклад, відмовився від посади першого віце-прем’єра, а Олег Березок (традиційно для «Самопомочі» – через брак досвіду) не взявся виконувати обов’язки координатора парламентської коаліції. 

  Тактика партії в цілому виглядає зрозумілою: наша хата скраю, Садовий – успішний мер, ми самі також успішні і вас навчимо успіху, якщо нагоду нам подаруєте. Виникає враження, що «Самопоміч» у такий спосіб втілює споконвічну мрію українців про сидіння на березі річки, вгору по течії якої нескінченно пливуть трупи ворогів. Проте подібне дистанціювання від реальних політичних процесів в умовах найгострішої за роки незалежності кризи може мати для партії складні наслідки. Вона ризикує елементарно втратити своє обличчя, яке зараз приховує за «димком львівської кави». 

  Теги : политтехнологии Самопомощь
  Комментарии
  1000 символов осталось
  ТОП МАТЕРИАЛОВ


   Архив