С чувством заметного неудовольствия

  4 июня, 2015 13:54
  Президентське послання – традиційно важлива подія в політичному житті. Петро Порошенко виявився доволі самокритичним та достатньо послідовним у своїх словах

  Давно глава держави не визнавав з парламентської трибуни, що він не задоволений власною роботою. Втім, аналогічні почуття у президента викликає і робота парламенту та уряду. У нинішньому владному форматі президент є швидше модератором реформ, проте його прагнення розділити відповідальність виглядає далекоглядним, як і визнання "іншої коаліції у нас нема". Депутатський корпус відповів черговим інфантилізмом Володимира Парасюка та недопротестом фракції Радикальної партії.

  Після вчорашнього загострення ситуації на Донбасі від Порошенка очікували ледь не заяви про запровадження воєнного стану. Однак офіційна позиція, як виглядає, полягає у максимально тривалому збереженні Мінських домовленостей з однієї простої причини: попри всі недоліки, цей формат є міжнародно визнаним, його сприймає і Росія. Брак інструментів тиску на Кремль примушує Порошенка не рубати з плеча, анонсуючи зростання військових витрат наступного року.

  Що стосується міжнародної сфери, то президент знайшов винного у конфузі з позаблоковим режимом на Ризькому саміті, оголосивши про звільнення голови Державної міграційної служби. У виступі Порошенка вчергове прозвучали компліментарні для НАТО слова, однак демонструвати євроатлантичний поспіх він не поспішає, усвідомлюючи негативні наслідки однобічного зближення з Альянсом.

  Торкаючись економіки, президент намагався бути прагматичним. Благословив приватизацію "зайвих" підприємств, запевнив, що стратегічні залишаться у державній власності. Очікує економічного зростання в разі встановлення хоча б відносного миру. Закликав боротися з олігархами за прикладом Теодора Рузвельта. Дав зрозуміти, що з олігархами шукати спільну мову не стане.

  Головний підсумок – Порошенко доволі відверто розповів про минулий рік – найважчий і для нього, і для України, разом з тим давши зрозуміти, що майбутнє країни залежить в комплексі від дій тих, хто називає себе політичною елітою.

  Теги : АТО Россия Порошенко НАТО
  ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ
  Комментарии
  1000 символов осталось
  ТОП МАТЕРИАЛОВ


   Архив