Парижские уроки для Украины

  14 ноября, 2015 16:50
  Безпрецедентні для Франції терористичні акти викликали розголос і в Україні. Дозвольте спробувати зробити певні висновки з огляду на можливі наслідки потужної терористичної атаки проти французької столиці
  Теракт в Париже
  Теракт в Париже

  Про поради Франсуа Олланду діяти в межах Мінських домовленостей, які дев’ятим валом котяться соціальними пережами в Україні. У нього, нагадаю, такої потреби нема – ядерна зброя, потужна армія, достатньо професійні спецслужби. Порівнювати ситуацію в Парижі та на Донбасі – моветон-ефект соціальних мереж, в яких кожен відчуває себе стратегом, спостерігаючи бій збоку. У нашому випадку – з дивану чи зручного фотелю. 

  Куди важливіше інше – Україна не повинна дозволити вирішувати проблеми боротьби з тероризмом за її рахунок. Зрозуміло, що Росія намагатиметься на саміті G-20 запропонувати власні підходи до боротьби з ІДІЛ та ким завгодно ще, аби добитися послаблення санкції проти РФ. Володимир Путін має серйозну ваду: він схильний зневажати та тримати за дурнів інших лідерів держав, серед яких не бракує людей непогано підготовлених та освічених. Проте абсолютизувати «руку Москви» у терактах в Парижі – означає грати на руку Кремлю, якому кортить відчути себе не лише жахливим, але і великим.

  Чи встоїть шенгенська зона та Європейський Союз в цілому під натиском брутальної терористичної атаки? Це питання постане руба практично зразу після похорону загиблих внаслідок теракту. Варто зрозуміти, що Франсуа Олланд, який претендує на продовження президентської каденції, та Ангела Меркель, яка асоціюється у багатьох з посадою канцлера Німеччини через багаторічне перебування на ній, доклали немало зусиль для формування європейської єдності. Відмова від неї під тиском терористів – політична поразка для лідерів Старого Світу, якої вони намагатимуться уникнути.

  Які уроки має винести для себе з паризької трагедії Україна? Не лише продовжити розбудовувати армію та спецслужби, але і зрозуміти ціну часу. Ухвалені рішення, які мали забезпечити безвізовий режим для українців, у контексті останніх подій можуть виявитися «в свинячий голос». В умовах протистояння з Росією згаяний час стріляє по українцях не гірше зброї сепаратистів та російських «відпускників».

  Саме тому виникає питання, що робили наші слуги народу влітку, коли задекларували суспільству напружену роботу в парламентських комітетах, чому вони дозволяють гаяти собі час у конкурентному світі. Українців, на жаль, не здивуєш повідомленнями про численні втрати, проте вони на стали приводом навчитися працювати ефективно для тих, хто називає себе українською політичною елітою. 

  Теги : Путин теракт Франция Франсуа Олланд ИГИЛ париж
  Комментарии
  1000 символов осталось
  ТОП МАТЕРИАЛОВ


   Архив