Джигит Черного моря

  2 июня, 2015 10:23
  Якби Михайла Саакашвілі не було в українській політиці, його варто було б вигадати. А джигітування на чорноморському узбережжі нагадує загальнонаціональний ва-банк владної команди

  Саакашвілі – неоднозначний персонаж. Його президентство значною мірою міфологізоване прихильниками та дискредитоване противниками, найбільш могутнім серед яких є Росія. Факт лишається фактом: Саакашвілі зумів змінити Грузію – тут навряд чи хтось сперечатиметься.

  Пригадайте драматичні події серпня 2008 року, коли в українсько-російських відносинах, за великим рахунком, все було більш-менш спокійно, інформаційну хвилю у російських ЗМІ проти Грузії та формування іміджу «людини, що з’їла краватку». Переконаний, що якби Саакашвілі був слабким політиком, Росія не намагалася б витиснути його з Грузії, докладаючи для цього максимальних зусиль.

  Його перехід на українську державну службу – не лише джокер у протистоянні Петра Порошенка з групою «Приват». Коментарі Ігоря Коломойського з приводу зміни голови Одеської ОДА можна заносити до золотої колекції «коли краще пити каву, ніж говорити». Якщо деолігархізація буде проходити в такий спосіб, людям це сподобається. Справедливим буде і твердження, що Саакашвілі такий один, сподіватися на навалу колишніх президентів, які хочуть попрацювати керівниками областей і районів України, можна лише жартома. Хіба що Банкова почне проводити кадровий конкурс в країнах третього світу. 

  Одеська область – не лише місто, де 2 травня 2014 року сталася трагедія, розслідування якої триває, де присутні потужні проросійські погляди та витає у повітрі ідея порто-франко як символу всезагального благоденства. Цей південний регіон має складну етнічну ситуацію, 26 районів (більше за будь-яку іншу область в Україні) та спільний кордон з Придністров`ям. При цьому Саакашвілі очолив не військово-цивільну, як на Донбасі, а звичайну обласну адміністрацію зі стандартними повноваженнями. 

  Він вже встиг заявити амбіцію щодо перетворення Одеси на центральне місто Чорного моря. Це виглядає логічним, адже в активі у Михайла Ніколозовича – реанімація Батумі. Південь України дає куди більше можливостей, проте й успіхи викликатимуть багато ревнощів. Як видається, Саакашвілі в ОдОДА повинен діяти як справжній джигіт – весело та наступально, не реагуючи на різноманітні закиди з приводу кадрової політики, які обов’язково будуть. У нього сьогодні є карт-бланш – президентська довіра, яка ґрунтується на усвідомленні неможливості амбітного грузина конкурувати за посаду українського президента, та прагнення перетворити регіон на вітрину реформ в тренді децентралізації. Українські та заокеанські друзі допоможуть новому українському чиновнику.
  Теги : Коломойский Порошенко Саакашвили Одесса
  ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ
  Комментарии
  1000 символов осталось
  ТОП МАТЕРИАЛОВ


   Архив