Специальный гуманитарный конвой из Великобритании

  19 августа, 2015 12:49
  Цікава новина – Британська рада прийняла рішення щодо включення України до переліку пріорітетних держав. Звісно, за цим рішенням послідує розширення фінансування та збільшення кількості фінансованих в Україні проектів і напрямків

  Пригадую, під час роботи в Шотландії я намагався здійснити з Британською радою якісь спільні проекти (обмін пам’ятниками Роберту Бернсу і Лесі Українці, порівняльні дослідження Бернса і Шевченка і ще пару ідей). Але відповідь була "частково позитивною" – усе, що я говорив, сприймалось, як цікаві проекти, але співрозмовники у шотландському відділенні Британської ради сумнівались в можливості знайти на це кошти. Так, прямо і пояснювали – Україна, на жаль, не є пріорітетною державою. Тоді Британія була більше зосереджена на Африці.

  Що ж змінилось? Очевидно, що політика. Велика політика.

  Так, Британська рада – інституція гуманітарна. І її діяльність, перш за все і загалом була й буде зосереджена на сфері освіти та культури. Але, по-перше, очевидна зміна пріоритетів. Україна стала важливою.

  Я бачу дві причини. Перша пов’язана з Росією. Росія не залишає країнам Заходу, в тому числі одному з найбільш впливових членів спільноти демократичних правових країн – Сполученому Королівству жодного вибору, а лише втягуватися у довгострокове системне протистояння. Україна стає важливим елементом цього протистояння. Тому Україні допомагають – хто зброєю, хто економічно, хто в гуманітарному плані.

  Друга причина полягає в способі мислення і дій британської державної машини та суспільства. Своє рішення про розширення присутності в Україні Британська рада прийняла на підставі соцопитування молодого покоління українців. Соцопитування (проведене наприкінці минулого року) засвідчило, що в переважній більшості молоді українці орієнтовані на Захід і, попри все, оптимістично дивляться у майбутнє.

  Ось вам і механізм та спосіб реалізації програми протидії Росії в Україні за допомогою України, а конкретно – молодого, чи то пак, наступного покоління українців.

  Британія, розширюючи програми культурного та освітнього співробітництва в Україні, з одного боку, активно впливає на громадські настрої. А з іншого – свою довгострокову політику та капіталовкладення розраховує, саме спираючись на ці ж громадські настрої.

  Браво Великобританіє!
  Дякуємо, Сполучене Королівство.

  Оригинал текста

  Теги : Россия финансирование Британский Совет
  Комментарии
  1000 символов осталось
  ТОП МАТЕРИАЛОВ


   Архив