Дипломатия по-гречески: лучшие условия в худших ситуациях

  1 июля, 2015 11:03
  Після єхидства на адресу Греції мушу таки визнати – мені подобається, як греки ведуть переговори

  Звичайно, від нереформованої економіки та наслідків соціального популізму в масштабах цілої держави впродовж цілого покоління нікуди не подінешся. І дипломатія не порятує від цього, як би не упирався.

  Це для нас має бути уроком – якщо навіть країна ЄС, яка зневажає реформи, може опинитися на межі вильоту з єврозони з нецілком зрозумілими подальшими перспективами, то що очікує на нас?

  Але дипломатія для того й існує, щоб виборювати найкращі умови в найгірших ситуаціях. І грецька дипломатія цим займається. Коли мова йде про інтереси твоєї країни, то зовсім не гріх і поплакатися, і поскиглити, і прикинутися дурнем, і прибрехати, і шантажувати. Усе заради поставленої мети.

  Ось тут мені подобається Яресько, яка може спокійно заявити – дефолт, так дефолт, вибиваючи з кредиторів максимум. І зовсім не подобаються Порошенко з МЗС, які істерично кричать про безальтернативність мінських угод, виграючи час не стільки для зміцнення обороноздатності, скільки для конституційної реформи під диктовку росіян.

  Важко уявити греків в ролі таких невдах.

  Оригинал текста

  Теги : Порошенко Яресько Евросоюз греция
  ТАКЖЕ ЧИТАЙТЕ
  Комментарии
  1000 символов осталось
  ТОП МАТЕРИАЛОВ


   Архив