Як Рада Вощевського у відставку відправляла та провалила звільнення Квіташвілі

  17 Вересня, 2015 17:22
  «Реформи охорони здоров'я в Україні не буде ще 20 років», – говорить у середу, 16-го вересня,очільник міністерства Олександр Квіташвілі й залишає профільний комітет Верховної Ради. Наступного дня парламент голосує за його відставку. Крім того, звільняє віце-прем’єр-міністра Валерія Вощевського, призначеного на посаду за квотою «Радикальної партії Олега Ляшка»

  Заяву про своє звільнення віце-прем’єр написав два тижні тому, одразу після виходу «радикалів» з коаліції. Квіташвілі – ще 2-го липня. Процес було ініційовано фракцією «Блоку Петра Порошенка» – мовляв, ситуація в цьому міністерстві є некерованою. Проте у четвер голосування за усунення Квіташвілі «завалили». Питання ставилося на розгляд чотири рази – не вистачило чотирьох голосів для 226 необхідних. Хоча зранку в БПП були впевнені, що таки звільнять міністра.

  «Мій прогноз – сьогодні кадрові питання будуть вирішені, – каже в кулуарах парламенту Микола Томенко, нардеп з БПП. – Навіть якщо порахувати суму голосів «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту» та «Самопомочі», то вища явка дає 226 голосів».

  Опівдні Квіташвілі з’являється в парламенті. У вівторок він не приїхав, оскільки перебував за кордоном, у Вільнюсі. З трибуни міністр звинувачує нардепів з БПП Олега Мусія та Ольгу Богомолець у гальмуванні реформи охорони здоров'я.

  «Реформа охорони здоров'я зупинена членами профільного комітету. З цим комітетом я не можу спрацюватися, – говорить він з трибуни парламенту. – Я нікуди не їду, готовий відповідати за все. Але хай тоді відповідають і ті, хто був до мене, у тому числі хай відповідають за відсутність вакцин».

  Демонстративним неголосуванням своєї фракції Ляшко засвідчив нездатність коаліції приймати рішення.

  У відповідь Мусій звинувачує міністра у бездіяльності.

  «Квіташвілі обіцяв депутатам комітету з питань охорони здоров’я реформи протягом півроку, – говорить колишній міністр МОЗу Олег Мусій. – У підсумку його реформа звелась до можливості розкрасти всю систему охорони здоров’я. Крім того, потрібно провести розслідування його діяльності на цій посаді, а не просто його відпустити, бо він не справився. Хтось повинен нести політичну відповідальність».

  Віце-прем’єра Вощевського звільняють з першої спроби, хоча у вівторок зробити цього не вдалося й з трьох. За відставку свого міністра не голосувала «Радикальна партія», не дала голосів і «Батьківщина». Після чого спікер парламенту Володимир Гройсман закрив засідання, жартуючи, що «тепер у нас буде опозиційний міністр в коаліційному уряді».

  Демонстративним неголосуванням своєї фракції Ляшко засвідчив нездатність коаліції приймати рішення. Одразу після завершення засідання очільник «радикалів» почав висувати свої вимоги. Зокрема, заявив, що хоче очолити контрольні комітети в парламенті: бюджетний та регламентний.

  «Наші представники комітетів подали заяви про відставку, – говорить у кулуарах Ляшко. – Тепер ми вимагаємо від коаліції дотримуватись європейських принципів. І оскільки ми віддали посади трьох голів комітетів, дайте нам можливість, як опозиційній фракції, контролювати парламент через контрольні функції Верховної Ради, зокрема, у регламентному комітеті. А також відстежувати видатки влади у бюджетному комітеті».

  До місцевих виборів слід очікувати нових відставок в уряді.

  «Батьківщина» ж пояснила своє «проти» тим, що «фракція не голосуватиме доти, доки не будуть прийняті рішення щодо індексації зарплат і пенсій та перегляду тарифів».

  Наступники міністрів

  Наразі у кулуарах парламенту не беруться прогнозувати, хто стане наступним віце-прем’єром та міністром охорони здоров’я. У президентській фракції офіційно заявляють, що кандидати будуть відомі наступного сесійного тижня. Мовляв, тоді визначаться остаточно.

  «Думаю, цього тижня фракції визначаться (з кандидатами – Ред.), нададуть свої пропозиції, потім прем’єр-міністр їх вноситиме до зали, – говорить Ігор Кононенко, заступник керівника фракції «Блок Петра Порошенка». – Ми на фракції ці питання не обговорювали».

  У серпні у БПП говорили, що Кононенко перейде на посаду віце-прем’єра, а його функцію виконуватиме новообраний у Чернігові депутат Сергій Березенко.

  Відтак, до місцевих виборів слід очікувати інших відставок в уряді. У БПП цього не виключають. До того ж оновлення складу Кабінету міністрів у вересні анонсував ще на початку серпня прем’єр Арсеній Яценюк

  Теги : Верховна Рада МОЗ квіташвілі Ляшко Радикальна партія Арсеній Яценюк відставка Батьківщина БПП Самопоміч Богомолець Народний Фронт Ігор Кононенко вощевський Микола Томенко Березенко Олег Мусій
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів