Як правоохоронці розслідують рейдерську атаку на фабрику "ЖЛ"

  19 Грудня, 2015 10:27
  Три тижні тому житомирську кондитерську фабрику "ЖЛ" було незаконно виключено з Держреєстру. Попри заявлену з боку правоохоронних органів зацікавленість до вказаного правопорушення, встановлення справедливості наразі бачиться віддаленою перспективою. UA1 дізнавався, як розслідується спроба рейдерського захоплення підприємства

  У поліції Житомирщини зареєстровано декілька кримінальних проваджень щодо незаконного виключення з державного реєстру ТДВ "ЖЛ". Національним антикорупційним бюро відкрито справи про незаконне заволодіння майном, фігурантами яких є кілька народних депутатів (зокрема, Сергій Пашинський, Тетяна Чорновол, Вадим Кривенко) та міністр юстиції Павло Петренко. Наразі всі справи знаходяться на стадії перевірки, що має означати принаймні посилену увагу до ситуації відповідних органів. Однак попри це якісь "невідомі особи" продовжують блокувати скасування незаконних рішень.

  Керівництво та працівники фабрики три тижні домагаються хоч якогось зрушення у вирішенні конфлікту навколо їхнього підприємства. Проте поки всі їхні зусилля, зокрема пікетування Мін’юсту, є марними.  UA1 вирішив дізнатися, у якому ж стані знаходиться розслідування вищезгаданих справ і чи не "затягується" воно. Саме про це ми запитали у новопризначеного прокурора Житомира Андрія Грабовича.

  Він іще не встиг ознайомитися з ситуацією та не знає подробиць слідства. Проте публічно обіцяє: законність дій правоохоронців у цій справі буде об’єктивно перевірено.

  Тим часом, Головне управління юстиції в Житомирській області вже завершило службову перевірку щодо держреєстратора В’ячеслава Лоханчука. Саме він 27 листопада видалив ТДВ "ЖЛ" з реєстру підприємців, замінивши на інше підприємство. До речі, в управлінні випадково натрапляємо на незаконно призначеного керівника фіктивного ЗАТ "Житомирські ласощі" Олександра Ро́галя, який поспіхом забирав якісь документи. Проте які саме – у відомстві старанно приховують.

  Водночас щодо Лоханчука в управлінні юстиції визнали – діяв він незаконно, оскільки під час вчинення реєстраційних дій офіційно перебував на лікарняному. А судове рішення з цього приводу ще навіть не набуло чинності. Та й самого цього рішення Тернопільського суду до документів долучено не було. Інформація про нього існує тільки в Реєстрі.

  – Лоханчук порушив Закон про державну реєстрацію та порядок вчинення реєстраційної дії, – уточнює Ірина Волошина, голова комісії зі службового розслідування щодо законності реєстраційних дій Лоханчука.

  Цікаво, що Лоханчук перебував на випробувальному терміні, який він не пройшов, і з 1 грудня взагалі був звільнений. І оскільки він уже там не працює, до нього не може бути претензій.

  За словами Волошиної, з огляду на це комісія рекомендувала керівникові підготувати відповідну інформацію та направити її до правоохоронних органів. Наразі, стверджує вона, проекти листів вже готові.

  У поліції ж кажуть, що чекають Лоханчука на допит, і офіційно у розшуку він поки не перебуває. Начальник відділу слідчого управління МВС у Житомирській області Олексій Хробуст повідомив, що за повісткою Лоханчук не з’явився, оскільки, за словами його адвоката, наразі нібито лікується в Києві.

  Крім того, МВС розслідує незаконне входження в реєстр майнових прав нотаріуса, який переписав цілісний майновий комплекс на неіснуюче ЗАТ "Житомирські ласощі". А також справи щодо перешкоджання діяльності ТДВ "ЖЛ". У поліції запевняють – упередженості в розслідуванні заяв від іншої сторони конфлікту немає, і зараз проводяться всі необхідні слідчі дії.

  Олексій Хробуст зізнається: роботи багато. І невідомо, як надовго затягнеться розслідування.

  Водночас, робота державних реєстраторів області відбувається дещо своєрідно – молоді люди спортивної статури "фільтрують" їхніх відвідувачів. На запитання про те, хто вони та яке мають на це право, молодики не відповідають і кажуть, що стоять у черзі – просто на вході.

  Самим реєстраторам хлопці, очевидно, не заважають. А от кореспондента UA1 співробітниця реєстраційної служби зустріла непривітно, від обіцяного коментаря відмовилась та навіть пригрозила поліцією.

  Натомість відвідувачі підтверджують, що невідомі люди на вході розпитують, хто і в якій справі йде до держреєстратора. Якщо питання не стосується фабрики "ЖЛ" – дозволяють проходити.

  Водночас юристи підприємства й досі не можуть домогтися від реєстраторів виконання судового рішення Житомирського адмінсуду, який постановив негайно повернути ТДВ "ЖЛ" в Державний реєстр підприємств.

  Теги : МВС Мін’юст Павло Петренко Тетяна Чорновол сергій пашинський житомир реєстр рейдерське захоплення «ЖЛ»
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів