Як депутат Пашинський дружить з «ідейними ворогами»

  16 Лютого, 2016 09:00
  Нардепи, які називають себе демократами, продовжують підтримувати тісні зв'язки зі спонсорами старого режиму, попри непримиренність поглядів, що декларуються

  Недільний ранок 6 квітня 2014 року. Натовпи озброєних сепаратистів уже захопили будівлі облдержадміністрації в Донецьку і Харкові, в Луганську штурмують будівлю СБУ.

  Над українськими містами на сході майорять російські триколори, натовп реве: «Росія!». Над усім східним регіоном країни висить загроза повномасштабного вторгнення – люди і військова техніка РФ вже біля кордонів України. Вся країна стежить за тривожними повідомленнями українських інформагентств.

  Цього ж недільного ранку людина, яка відповідно до службового обов'язку мала б координувати дії армії, міліції та СБУ для протидії терористичній загрозі, закидає спінінг в тихій заплаві Нижньосульського нацпарку в спокійній Полтавської області.

  Пізніше в одному з інтерв'ю він чітко окреслив свої повноваження того періоду:

  «Я член Антитерористичного центру і як тимчасово виконуючий обов'язки забезпечую координацію всіх наших силовиків і органів влади для виконання завдань, які ставить головнокомандувач. Мої завдання будуть більш зрозумілими, якщо сказати, що я працюю головою Адміністрації головнокомандувача».

  Ім'я людини, яка того недільного ранку мала б знаходитися щонайменше в Києві, а оптимально – терміново летіти на вертольоті на схід, – Сергій Пашинський, на той час в.о. глави Адміністрації президента.

  І треба віддати йому належне – він дійсно невідкладно вилетів на вертольоті, от лиш не в околиці Луганська, Донецька чи Харкова, а на риболовлю в національний парк.

  «Мені не соромно, що мій друг зранку в неділю запросив мене на приватну рибалку! У мене за сім місяців не було жодного вихідного», – заявив він в своє виправдання на одному з телеканалів.

  Водночас, представника революційного «Народного фронту» не бентежила не лише вкрай напружена ситуація на сході, а й те, що вертоліт належав його ідеологічному ворогу – Нестору Шуфричу.

  І що «колега» по рибалці – Дмитро Олійник, права рука Дмитра Фірташа, одного з головних спонсорів Партії регіонів.

  Через Олійника опальний олігарх Фірташ, якому в Україні загрожує арешт за мільярдні розкрадання, озвучує свої плани «як нам облаштувати Україну».

  «Єдина відповідь – це федеративний устрій нашої країни», – такою є позиція Фірташа, викладена на його офіційному сайті. «Коли ми говоримо, що ми можемо обійтися без російського газу, це абсолютна неправда», – це теж Фірташ. «Коли Європа приймала рішення, і Україна йшла до Європи, не можна було не враховувати інтереси Росії», – ще одна офіційна позиція олігарха.

  Також відомо, що за Фірташем стоїть російський бізнес, нерозривно пов'язаний з Кремлем. Коли олігарха заарештували в Австрії, 125 млн євро для виходу під заставу йому «позичив» російський мільярдер Василь Анісімов, він же глава Федерації дзюдо, яке так любить Володимир Путін. Анісімов особисто підтвердив цей факт агентству Reuters.

  Втім, Сергія Пашинського взагалі мало що бентежить. За будь-якої зручної нагоди декларуючи непримиренність до представників старої влади, він не втрачає з ними близьких контактів – прямих і опосередкованих.

  Споріднені душі

  51-річний Дмитро Олійник, помічник, права рука нев'їздного в Україну Фірташа, його основний представник в якості заступника голови в Федерації роботодавців України, давній приятель «революціонера» з «Народного фронту» Сергія Пашинського.

  Належність до різних політичних сил аніскільки не позначилася на їхніх приятельських стосунках – дивовижний приклад толерантності з боку Пашинського, який проклинає всіх, хто пов'язаний з Януковичем.

  Саме Олійник, який отримав з рук Януковича орден «За заслуги» II ступеня, одним з перших підтримав свого друга, коли ЗМІ забили на сполох: Пашинський організував рейдерське захоплення Житомирської кондитерської фабрики.

  З приводу наміру нардепа-рейдера подати в суд на «наклепників»-журналістів, Олійник написав у себе в Фейсбуці: «Вітаю рішення Сергія подати позов до суду... І вірю, що честь захистить».

  Будучи фігурантом численних скандалів за фактами рейдерських атак на різні підприємства, Пашинський виторгував собі у соратника по партії Олександра Турчинова контроль над боротьбою з рейдерством.

  Виявилося, що Олійника також складно чимось збентежити, оскільки в своїх погрозах Пашинський заявив, що всі звинувачення журналістів – це не що інше, як «брехня за гроші недобитих покидьків Януковича». Фраза звучала двозначно, з урахуванням того, чиїм представником і помічником є Олійник. Але чого не стерпиш заради дружніх стосунків, а тим більше ділових.

  Сьогодні доводиться лиш здогадуватися, про що розмовляли Олійник з Пашинським на рибалці в густих безлюдних плавнях в день захоплення адмінбудівель на сході.

  Достовірно можна стверджувати лиш одне – за свідченням місцевих рибалок, друзі практично нічого не впіймали. Може, не пощастило, а може, просто не було часу на риболовлю – стільки всього потрібно було обговорити. Адже східний регіон не чужий їм обом.

  Будучи представником опозиції за часів Януковича, Пашинський завідував саме східним регіоном. Луганськ і околиці були його політичною вотчиною, і з'являвся він там частіше, ніж будь-де.

  А після перемоги Революції Гідності якраз він відповідно до службових обов'язків курирував призначення чиновників у місцеві адміністрації. Тобто тих людей, які в більшості своїй без жодного опору здали регіон сепаратистам.

  І за випадковим збігом обставин, саме на електорат східного регіону наразі спрямовано всі зусилля втікача Фірташа. Але оскільки він знаходиться в Австрії в статусі підозрюваного в корупції та створенні міжнародної злочинної групи, провідником його ідей виступає Олійник, що так переймається репутацією Пашинського.

  Саме через Олійника опальний олігарх Фірташ, якому загрожує арешт і в Україні за мільярдні розкрадання, озвучує свої плани «як нам облаштувати Україну».

  Власне, про його позиції ми згадували вище: федералізація, російська мова в статусі державної, щонайтісніша співпраця з Росією у всіх сферах і особливо щодо закупівель газу.

  В одному зі своїх постів у Фейсбук Олійник настільки захопився планами перетворення країни за Фірташем, що бовкнув зайве, ділячись підсумками з'їзду Федерації роботодавців: «Підтримано ідею щодо міжфракційного об'єднання у Верховній Раді. Думаю, що буде цікаво».

  Це справді цікаво, оскільки людина олігарха практично не приховує, що шукає підтримку в парламенті. І водночас розсипається компліментами на адресу народного депутата, голови парламентського Комітету з оборони Сергія Пашинського.

  На митниці є список підприємств-членів підконтрольної Фірташу Федерації роботодавців України, для яких процедуру митного оформлення вантажів буде спрощено.

  Нинішнє завдання Олійника – будь-якими способами лобіювати бізнес-проект Фірташа щодо України. Олігарх, який багато в чому сформував економічну модель взаємодії влади та бізнесу за часів Януковича, за рахунок чого заробляв мільярди і спонсорував Партію регіонів, раптом оголосив про злочинність цих схем і жахливі збитки держави від «відкатів». І заявив, що тепер напевно знає, як можна модернізувати економіку країни.

  За іронією долі це багато в чому повторює ситуацію з Сергієм Пашинським. Будучи фігурантом численних скандалів за фактами рейдерських атак на різні підприємства, він виторгував собі у соратника по партії Олександра Турчинова контроль над боротьбою з рейдерством.

  На посаді в.о. глави Адміністрації президента Пашинський своїм розпорядженням створив робочу групу з питань посилення протидії рейдерству і сам себе призначив головою цієї групи.

  Втім, стратегічні інтереси на сході країни – не єдине, що ріднить Пашинського, Олійника та Фірташа. Як і нині діючий нардеп, бізнесмени встигли стати фігурантами скандалу з рейдерським захопленням двох великих акціонерних товариств – «Укпрофздравниця» і «Укпрофтур» в 2014 році.

  У схемі «віджиму» був задіяний все той же Олійник, який через свою людину в Фонді соцстрахування намагався в інтересах Фірташа приватизувати активи, в які входили 80 санаторіїв загальною вартістю сотні мільйонів доларів.

  Завдання мінімум

  Просування плану «економічного порятунку країни» імені Фірташа, створення лояльної до олігарха парламентської групи, особлива політика в східних регіонах – кому може довірити Олійник ці завдання, маючи найближчого друга-нардепа і главу Комітету з оборони Сергія Пашинського?

  Можливо, пошуки найбільш підходящої кандидатури ще тривають, а можливо, її вже знайдено. Про це свідчать успіхи лобіювання інтересів Фірташа в Україні.

  Так, Олійник хвалився тим, що на митниці є список підприємств-членів підконтрольної Фірташу Федерації роботодавців України, і для них буде спрощено процедуру митного оформлення вантажів.

  Та й блокада окупованого Криму торкнулася кого завгодно, але тільки не підприємства Фірташа: на його завод «Титан» продовжує надходити сировина з материкової частини України, втім, як і електроенергія.

  А всі слова з боку патріотично налаштованих нардепів про непримиренну позицію щодо представників країни-агресора і стовпів колишнього злочинного режиму залишаються лиш словами. За таких ораторів найкраще свідчать їхні реальні справи. І свідчать не на їхню користь.

  Теги : Фірташ Янукович сергій пашинський Олександр Турчинов Партія регіонів Народний Фронт рейдерське захоплення «ЖЛ» завод "Титан" Дмитро Олійник
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів