Водій скандального BMW готовий сісти в тюрму

  16 Лютого, 2016 14:01
  Ростислав Храпачевський в інтерв’ю UA1 розповів свою версію смертельної погоні в Києві. "Шалений" водій визнає свою вину, однак ніяк не може виправдати дії поліції. Скандал з цього приводу розділив суспільство.

  10 днів тому всю країну облетіла новина про шалену поліцейську погоню в столиці, під час якої нові копи вперше відкрили вогонь і застрелили 17-річного пасажира автівки, що не зупинялась на їхню вимогу. В соцмережах та ЗМІ одразу почали писати про "несамовитих мажорів", однак новина про смерть підлітка від рук поліції викликала неоднозначну реакцію. Чи праві були поліцейські у своїх діях, чи все-таки перевищили повноваження? Зараз щодо цього триває слідство. UA1 же вирішив дізнатись трохи більше про головного винуватця події – 24-річного Ростислава Храпачевського з Боярки. Хто він і чи такий мажор, як про нього пишуть?

  За словами однокласників Ростислава, у школі він був справжнім безумцем, хоча зовсім не мажором. Навпаки – зі звичайної сім’ї. Його бабуся була вчителькою української мови, батьки теж далеко не бізнесмени. 

  Сам Ростиcлав був, м’яко кажучи, неординарним і зі специфічним почуттям гумору. Його шкільні друзі пригадують, що він робив речі, які нікому не вкладались в голову. Наприклад, розмовляючи з кимось, він міг раптом покривлятись і втекти, або поцупити якусь дрібницю в магазині, або запросто когось обплювати. Водночас однокласники відзначають, що він ніколи не був дурним. Ним навіть можна було захоплюватись, за його прямоту і такий собі протест проти "суспільної моралі". Однак, у нього ніколи не було гальм. Зараз же, через більш ніж 10 років, це зіграло з ним злий жарт.

  У ситуації з погонею, яка супроводжувалась стріляниною і закінчилась смертю підлітка, суспільство розділилось на тих, хто вважає жорсткі дії поліції виправданими і навпаки. Щодо самого водія суспільний гнів вилився у більш-менш одностайний. І його це влаштовує. Ростислав визнає свою вину і готовий понести покарання навіть у тюрмі, але й це його, по правді, чомусь не дуже лякає. Зустрівшись із ним, можна сказати, що його і досі не хвилює "суспільна думка", "розмірене життя" та інші моральні постулати. Його дії та ставлення до їхніх наслідків може свідчити про деяку соціопатію.

  Однак його розповідь про дії поліції викликає багато запитань. Зокрема, щодо офіційної версії про відкриття вогню патрульними лише по колесах автомобіля. Водночас, у поліції не говорять про те, що копи стріляли на ураження водія і пасажирів BMW. Хоча вже очевидно, що загиблий Михайло Медведєв отримав вогнепальне поранення через лобове скло. Поки що ці всі питання – таємниця слідства.

  Ростислав живе, як і раніше, в Боярці. У будинку з мамою. Своє життя називає насиченим, бував у різних ситуаціях, про які замовчує, але каже, що до міліції не доходило. Ситуацію з погонею описує як низку випадкових подій. І називає себе "хорошим хлопцем, який оступився"…

  Де ви вчились після школи? Де працювали?

  Закінчив київський технікум електронних приладів, тоді Університет менеджменту та освіти при президії Академії наук. Працював в облгазі. Останній час працював приватним чином.

  Як саме?

  Не важливо. Не хочу розголошувати на сьогоднішній день, чим я займаюсь. Приватний підприємець.

  Щось відкрили? На які гроші?

  Ні на які гроші. Я просто займаюсь… не хочу розголошувать. Працюю сам на себе.

  ЗМІ знайшли резюме, яке свідчило, що ви шукали роботу менеджером.

  Те, що найшли – це резюме восьмирічної давнини, коли мені було 16 чи 17 років, після закінчення технікуму, я це резюме десь подавав.

  Зараз вас називають мажором. Це відповідає дійсності?

  А ви як бачите?.. Ніяких ознак мажорства я в собі не спостерігаю.

  Звідки цей злощасний BMW?

  Це машина мого близького "кореша", з яким у мене довірливі стосунки. Ці стосунки дозволяли просто давати машину мені в користування. Права в мене є, з документами все було нормально в цій ситуації.

  Давайте про цю ситуацію… З самого початку. Як розгортались події, де ви зібрались і куди прямували?

  Це не близькі мої друзі, а знайомі. І загалом це була череда випадкових подій і зустрічей. Ніхто нічого не планував і не домовлявся. Одного зустрів в "Сові" (кафе в Боярці – Ред.), одного в "Leokafe". А Мішка-малий покійний, царство йому небесне, просто випадково подзвонив, неважливо для чого… словом, ми з ним випадково пересіклись і так… він сів в машину і поїхав з нами.

  Ви вже були напідпитку в той момент?

  Мінімально, да.

  Потім ви вирішили їхати "тусити" в Київ?

  Да. В клуб хотіли поїхать.

  Переслідування почалось по дорозі до клубу чи вже після?

  По дорозі. До клубу не доїхали. Ми зупинились у недозволеному місці на пішохідному переході вздовж швидкісного трамвая. Пацани помінялись місцями – Міша і Макс, бо Міша був крупніший. Цією зупинкою ми привернули увагу співробітників поліції, і вони за нами поїхали.

  Чому ви почали тікати?

  В першу чергу через те, що тачка була не моя. Я розумів, шо за "синьку" її заберуть на штрафмайданчик. Не хотілось потім пояснювать власнику автомобіля цей весь розклад. Плюс те, що випивший за кермом – це по-любому позбавлення прав і великий штраф.

  Але ж втеча від поліції це ще більше правопорушення.

  Згоден, але на той момент я про це не думав. Розраховував втекти, потенціал в тачки нормальний, BMW 3-хлітрова... Коротше, за нами почалась погоня. В машині піднявся кіпіш, пацани мені радили, куди повертати, "давай быстрее", "красавчик", "отрываемся"… Ми виїхали на проспект Перемоги, там патрулів уже стало більше, але на наш колективний настрій це ніяк не вплинуло.

  Тобто всі в машині були за те, щоб втекти?

  Да. По проспекту там вже начіплялось за нами купа патрулів, але тим не менше за метро "Житомирська" з мосту ми встигли з’їхати на Кільцеву. Не доїжджаючи до "Магелану", на ходу по нас відкрили вогонь. Тоді я зрозумів, що треба зупинятись, бо це вже не жарти. І пофіг на позбавлення прав, машину… вже всі хвилювались за життя. Ми зупинились біля повороту на Новосілки. Нас оточили 4-5 машин і, не дивлячись на те, що ми зупинились, вогонь не припинявся. По стоячій машині.

  Вони стріляли по колесах?

  Не по колесах, а безпосередньо в салон, вилітали вікна. Один патрульний (як я вже зараз розумію, мабуть вбивця Міши) йшов у напрямку автомобіля і стріляв у лобове скло. Ніхто з нас не помітив, що в Мішу влучили і чи сталось це саме тоді. Але я психанув, з матами, і рушив знов. Після цього я розвернувся в протилежному напрямку в бік Борщагівки по Кільцевій. Відірвався від переслідуючих машин на метрів 200-300, після чого зупинились ще раз. Нас оточило 2 чи 3 патрулі. І знов продовжувались вистріли по машині в салон. Це вже я бачив позавчора в прокуратурі на відео, хоча це ще не можна розголошувать, слідча таємниця… Але я вже пересвідчився, що це мене не "глюкануло", а по нас стріляли.

  Наїзд на патрульних стався тоді?

  Це був не наїзд. До мене підійшов чувак і хотів витягнути через розбите вікно за плече. Я рушив, і може його черкнула машина. Але ніхто на капоті нікого не прокатав, ні на кого не наїхав. В цей момент вівся перехресний вогонь, вони постріляли одне одному тачки. І те, що звучало в пресі, ніби ми відстрілювались, - це вони одне одного постріляли. Коли ми знов рушили, я зрозумів, шо діла не буде, машина "решето", паніка, вікон нема… І я різким рухом керма вправо вилетів на бровку, щоб злетіти в кювет. Спеціально, щоб дати зрозуміти поліцейським, що ми вже беззахисні, щоб вони припинили стріляти. Так і вийшло.

  Визнаєте свою вину?

  Я ні в якому разі не знімаю з себе відповідальності. Свою вину я повністю визнаю. Я не мав права сідати нетверезим за кермо, дуже необдумано намагався втекти…

  Але з огляду на це, дії поліції можете виправдати?

  Ніяк. За той час, поки вони нас переслідували, вони не намагались ні разу перешкодити нашому руху, ні прижати до обочини, ні заблокувати дорогу. Були такі відрізки траси, прямі коридори, де можна було просто перекрить нам рух. Вони діяли непрофесійно.

  Ви не усвідомлюєте, що несли загрозу життю оточуючим?

  Був повністю пустий Київ, година ночі. Не було ні пішоходів, ні машин. І з усіма моїми маневрами, хоч і випивший за кермом, я орієнтувався в ситуації і ні для кого не ніс загрози. В цьому я впевнений. І ще щодо швидкості, яку нам приписують 200 км – ми апріорі не могли так їхати, бо одним із колес автомобіля була запаска тонесенька, яка розрахована на 80 км/год.

  Почуваєтесь винним за смерть Міши?

  Частково. Я відчуваю свою співпричетність до цієї ситуації… Звичайно в меншій мірі, ніж копи. Тим не менше я розумію, що на самій початковій стадії погоні я міг цьому запобігти. Але з того моменту, коли почалась стрілянина, я впевнений в тому, що вплинуть на це я ніяк не міг, тому що я намагався і здавався двічі.

  Його батьки Вас звинувачують?

  На скільки я чув, то ні. Але в той же час, я сам розумію, що якби не певні мої дії, то…

  Якісь висновки зробили з цієї ситуації? Наприклад, чи стане принциповим не сідати п’яним за кермо?

  На сьогоднішній день не знаю. Я взагалі не зарікаюсь ні від чого, ні від яких своїх дій. І були в моєму житті вже такі ситуації, що я мав би зробити такі висновки ніколи до чогось не повертатись… але я не зарікаюсь. Життя моє непередбачуване. І в свої 24 роки, повірте, я бачив те, чого не бачили за своє життя багато людей.

  Як зараз проходять допити?

  На сьогоднішній день я тільки свідок. Але в Голосіївському райвідділку вже відкриті кримінальні провадження, і я не впевнений, що мене визнають невинним. Стаття – до 7 років тюрми.

  Так спокійно про це говорите. Готові нести покарання у в’язниці?

  Да. Тікати від відповідальності я не збираюсь. Просто це закономірно. Але знову ж таки, поки що я прохожу тільки по адміністративних правопорушеннях. Наскільки доказові будуть кримінальні, побачимо. Насправді я хвилююсь більше за інший суд. Вищий.

  Ви віруючий?

  Я не віруючий. Просто я знаю, що є вищі сили, які в будь-якому випадку контролюють нас. І знаю, що тільки там буде справедливий суд. І навіть якщо мене не покарає наше українське правосуддя, і дійсно я винен в цій ситуації, то воно мені якось вернеться по-іншому в житті.

  Теги : стрілянина вбивство кримінальне провадження поліція тюрма патрульна поліція гонитва ростислав храпачевський BMW Боярка мажори
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів