Виборча реформа: місцеві вибори можуть пройти за старим законом

  6 Липня, 2015 11:03
  Радикальну партію та «Самопоміч» не влаштовують блоки

  Верховна Рада не змогла в четвер проголосувати у другому читанні за закон про місцеві вибори. Голосування зірвалось після того, як Радикальна партія і «Самопоміч» залишили засідання парламенту. Зроблено це було в знак протесту проти ухвалення закону про прокуратуру. Розгляд правок до закону відкладено на невизначений термін. Наразі переговори відносно кінцевої редакції закону тривають. У «Блоці Петра Порошенка» не виключають скликання цього тижня позачергового засідання Верховної Ради.

  За основу закон про місцеві вибори депутати ухвалили ще 18-го червня. З чотирьох, представлених у парламенті, більшість голосів набрав законопроект, розроблений групою депутатів на чолі з Вадимом Денисенком з БПП та Ігорем Поповим з Радикальної партії. Нині депутати коаліції нарікають на виборчий закон. У «Самопомочі» та Радикальній партії заявляють, що без врахування їх правок за закон не голосуватимуть.

  «Радикалів» та соратників Садового не влаштовують блоки

  ЗМІ писали про рішення «Народного фронту» та «Блоку Петра Порошенка» йти на вибори єдиним блоком. Йшлося й про можливе об’єднання УДАРу з «Самопоміччю». Хоча самі політичні сили це злиття заперечують.

  «Балотуватися повинні тільки партії, щоб люди знали, з кого спитати, – каже Олег Ляшко, лідер РПЛ. – Бо блоки йдуть перед виборами. Після – створюють окремі групи у фракції. Ще одне наше принципове зауваження: партія має бути зареєстрована як мінімум за рік до виборів, щоб не з’являлись сепаратистські проекти. Далі: вважаємо, що партія має бути загальнонаціональною, аби не робили у Донецьку чи Харкові окремі республіки. Це принципові зауваження. На жаль, частина наших пропозицій не підтримуються».

  Шукають компроміс

  У четвер в кулуарах парламенту депутати розповідають, що шукають компроміс щодо закону. У «Блоці Петра Порошенка» сумніваються, що знайдеться достатня кількість голосів за «цей важкий закон».

  «Консультації тривають. Працює робоча група, яка шукає компромісного варіанту, – говорить Олег Березюк, лідер «Самопомочі». – Узгоджується питання щодо захисту бюлетеня. Неприпустимо, аби вони друкувалися в будь-якій типографії міста чи області. Ще група працює над наявністю формул підрахунку голосів. Не можемо доручити ЦВК створити формули, за якими вони будуть підраховувати голоси. Мусимо надати ЦВК ці формули. Потім контролювати, як вони це роблять».

  «Право людей (у нинішній редакції закону про місцеві вибори – Ред.) вибирати собі депутатів місцевих рад, на наш погляд, просто вкрадене, – говорить Єгор Соболєв, нардеп «Самопомочі». – Закон виписаний так, що, насправді, партія вибирає за кого голосувати людині. Відкриті списки – це великий список кандидатів від партії. Тоді виборець каже: мені подобається ця партія і оці троє чи п'ятеро хлопців, які її представляють. А те, що пропонується – це прихована змова мажоритарників з партійними вождями, які будуть домовлятися».

  Якщо за закон не проголосують на наступному сесійному тижні, то розглядатимуть його аж у вересні. У такому випадку вибори в жовтні проводитимуться за старим законом. Попри те, що коаліція зобов’язалась реформувати виборче законодавство і запровадити відкриті списки. Ця система передбачає, що виборці можуть голосувати і за партію, і за конкретних кандидатів. 

  Теги : Верховна Рада Ляшко Радикальна партія БПП Березюк Самопоміч ігор попов єгор соболєв закон про місцеві вибори
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів