Україна очима «тіньового ЦРУ»: основні прогнози на 2016-й

  6 Сiчня, 2016 14:29
  Коли закінчиться війна на Донбасі, чи піде у відставку Яценюк та з ким вигідно об'єднатися українцям – американські аналітики про перспективи України

  Послугами аналітичної розвідувальної компанії Stratfor користується американський уряд і спецслужби США. Саме тому за цією компанією закріпилася слава «тіньового ЦРУ».

  Українському питанню аналітики Stratfor присвятили два звіти, тексти яких є у UA1: «Україна: між Сходом і Заходом» (Ukraine: Caught Between East and West) і річний прогноз на 2016 рік (Annual Forecast 2016).

  Експерти Stratfor працюють у сфері стратегічного аналізу й прогнозування: на основі зібраної інформації вони складають економічні та геополітичні прогнози.

  Не обов'язково, що абсолютно все, передбачене Stratfor, збудеться, однак основні тенденції розвитку подій в Україні у 2016 році та в довгостроковій перспективі американським аналітикам бачаться саме так. 

  АТО. Війна на Донбасі стане довгостроковим замороженим конфліктом. Бойові дії будуть менш інтенсивними, ніж в 2015-му, але періодичні зіткнення української армії з військами РФ і сепаратистами продовжаться.

  Переорієнтація курсу в сторону Росії в найближчі 25 років є малоймовірною.

  Донецьк і Луганськ залишаться поза політичним впливом Києва, а основою дипломатичних переговорів для врегулювання конфлікту як і раніше залишаться Мінські угоди.

  Проте РФ і сепаратисти, з одного боку, та Україна й країни Заходу, які її підтримують, з іншого, продовжать по-різному трактувати положення угод. Це зашкодить політичному та військовому врегулюванню конфлікту в 2016 році.

  Внутрішньополітичні процеси. Основним трендом залишиться продовження конфліктів радикально налаштованих політичних рухів з владою. Водночас радикали стримуватимуть офіційний Київ від політичних поступок сепаратистам на сході країни.

  Поряд з цим аналітики відзначають високу ймовірність загострення протестних настроїв у суспільстві, зумовлене жорсткими заходами економії, повільними темпами судової та правової реформ. Результатом цих процесів може стати відставка Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра.

  Однак можливі перестановки в уряді не вплинуть на прозахідний курс політики президента. Тим більше, що підтримка західних країн, НАТО і США, на думку Stratfor, залишається одним із ключових факторів виживання українського уряду.

  Що стосується довгострокової перспективи на найближчі 25 років, то американські експерти прогнозують продовження боротьби за владу в Україні між прозахідними та проросійськими політичними групами.

  Україна продовжить курс на інтеграцію в ЄС і НАТО, але більш перспективною виявиться участь у блоці з Польщею та країнами Балтії.

  Протягом декількох наступних років, а можливо й десятиліть, збережеться поляризація українського суспільства, що сформувалася за принципом «за Росію/проти Росії».

  Економіка. Українська економіка почне повільно відновлюватися, але при цьому збережуться тенденції до високого рівня інфляції та безробіття.

  Основною характеристикою економічних процесів стане продовження ослаблення зв'язків з Росією, особливо після обопільних торговельних санкцій. Завдяки цьому Україна переорієнтує свою економічну політику та стратегічні інтереси у бік країн Заходу.

  Водночас, у 2016-му ймовірним є відновлення деяких взаємовигідних економічних зв'язків між Києвом і окупованими територіями.

  Зовнішня політика. У 2016-му та в перспективі декількох десятиліть Україна продовжить курс на інтеграцію в ЄС і НАТО, але через те, що ці структури зазнаватимуть внутрішніх змін, більш перспективною виявиться участь у блоці з Польщею та країнами Балтії.

  Вже зараз намітилася тенденція до створення такого регіонального блоку з об'єднаною енергетичною і економічною інфраструктурою. Прибалтику та Польщу цікавить пошук ефективного захисту від можливої російської агресії, таку ж проблему слід вирішувати Україні.

  Американські аналітики впевнені, що в найближче десятиліття участь у цьому союзі для нашої країни є більш перспективною з урахуванням того, що блок планує заручитися підтримкою США.

  Україна до 2050 року втратить майже 22% свого населення.

  Відносини з РФ. Різко негативне і вороже ставлення до Росії посилиться по мірі того, як в країні буде формуватися покоління, яке не пам'ятає радянського минулого та виросло за умов російської агресії.

  Разом з тим, протягом одного покоління навряд чи будуть перервані всі зв'язки з РФ. Ще тривалий час з росіянами нас пов'язуватимуть культура, мова і релігія. Однак переорієнтація курсу в бік Росії в найближчі 25 років малоймовірна.

  Населення. Україна й надалі залишатиметься одним зі світових лідерів за темпами скорочення кількості населення. Згідно з прогнозами американських аналітиків, виходячи з динаміки переважання смертності над народжуваністю, Україна до 2050 року втратить майже 22% свого населення. До цієї дати українців залишиться 35 мільйонів.

  Теги : АТО США Польща РФ НАТО прогноз прибалтика Stratfor
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів