У «Відродженні» почали пошук кандидата в президенти

  21 Квiтня, 2018 15:07
  Праймеріз кандидата в президенти та ставка на розвиток економіки. Партія «Відродження» має намір потіснити політичних конкурентів

  Політична партія «Відродження» розраховує щонайменше на другий тур під час президентських виборів 2019 року. Великі амбіції мають і щодо парламентських виборів. Про це офіційно заявив голова політради партії Віталій Хомутиннік. Відучора у «Відродженні» почали шукати кандидата, який представить політичну силу на виборах президента.

  Партійний з’їзд, який проходив в п’ятницю, 20 квітня, в готелі «Хрещатик», відвідали 53 делегати. Серед відомих – голова партії Віктор Бондар, нардеп Антон Яценко, екс-нардеп Володимир Пилипенко, та вже згаданий голова політради Віталій Хомутиннік.

  Гра почалась

  Саме питання про початок підготовки до виборів 2019 року було одним із ключових у порядку денному.

  «31 березня наступного року пройдуть президентські вибори. Я б хотів, щоб ми зараз дали старт підготовці до цих виборів. Партія пропонує на основі міжнародного досвіду, який обкатаний в багатьох країнах світу та Європи, провести відкритий партійний праймеріз (процес обрання єдиного кандидата від партії – ред.). Півроку ми витратимо на те, щоб визначити найбільш авторитетну кандидатуру, яка представить нас на виборах. У нас є потенціал пройти у другий тур. Ми розуміємо, що таких виборів, як минулі, не буде. Де можна було пройти на хвилі популізму, розповісти обіцянки, які невиконувані: зупинити війну за два тижні, провести реформи за один рік тощо», – сказав Віталій Хомутиннік.

  Амбіційна заява пана Хомутинніка про другий тур викликала посмішки у кількох присутніх журналістів. Однак той продовжив і розповів, кого бачить ймовірними кандидатами від партії.

  «Серед гідних потенційних кандидатів можу відзначити нашого главу партії Віктора Бондаря, який працював і губернатором, і міністром інфраструктури, має великий досвід у політичній діяльності, а також мера Харкова Геннадія Кернеса. Ми також відкриті для нових облич не тільки всередині нашої команди, а й ззовні», – заявив голова політради.

  При цьому він додав, що сам брати участі в праймерізі не буде.

  Рахунок на користь Кернеса

  Слід розуміти, що «нове обличчя» у якості кандидата в президенти навряд чи дасть підстави «Відродженню» бодай сподіватись на другий тур. Тим більше, враховуючи слова про «авторитетність кандидата». Тому є всі підстави припустити, що основними претендентами є Бондар та Кернес.

  Цікаво, що донедавна міський голова Харкова Геннадій Кернес публічно заперечував свою приналежність до партії «Відродження». В одному з інтерв’ю бізнесмен Ігор Коломойський назвав Кернеса «найважливішим членом партії «Відродження». Мер Харкова парирував Коломойському, заявивши, що не є членом партії, хоча й зазначив, що більшість у Харківській міській раді формує саме «Відродження».

  Під час з’їзду Харків у контексті партійної важливості згадувався часто, що додає балів до «партійного рахунку» Кернеса. Його самого голова політради Хомутиннік теж не забув похвалити та згадав про соціологічні дослідження, проведені в Харкові. Там, мовляв, високий рівень підтримки діючого мера.

  Ще одним свідченням серйозних намірів «Відродження» по відношенню до Геннадія Кернеса, як майбутнього кандидата в президенти, є його включення до президії партії. За це проголосувала більшість делегатів з’їзду.

  Політичні погляди

  Основу партії «Відродження» становлять колишні члени «Партії Регіонів». Рівно половина з представників депутатської групи в парламенті свого часу голосували за «закони 16 січня». Ними, серед іншого, передбачалось посилення відповідальності за організацію мітингів.

  Народний депутат від партії «Відродження», а від учора – заступник голови партії Антон Яценко у коментарі інтернет-виданню UA1 не приховує: ставлення до революцій з тих пір не змінив.

  «Політичні вибори – це свого роду зона турбулентності, тому завжди в цей період спостерігаємо різні «майдани», зіткнення, мітинги. Я погано ставлюсь до будь-яких революцій, бо це завжди крок назад – це кров, насилля, падіння економіки. Особисто моя думка, що в нормальних країнах питання повинні вирішуватись на референдумах, а не на мітингах. Закони 16 січня – це міф, який був розкручений діючою владою. Зауважте, що зараз про ці закони мало говорять у владі, бо вони понаприймали аналогічні закони. До прикладу, чому нинішня влада розганяла учасників мітингу на підтримку Саакашвілі?», – коментує Яценко.

  При цьому нардеп зазначив: якщо партія «Відродження» прийде до влади, то подібних законів очікувати не слід. На його думку, в них немає жодної необхідності. Яценко переконаний: за стабільної та зростаючої економіки просто немає передумов для протестних настроїв.

  «В першу чергу ми будемо ініціювати закони з розвитку економіки та наведення порядку. Не потрібно нас позиціонувати, що ми проти демократії», – сказав Яценко.

  Що обіцяють?

  «Катастрофа для України». Такими словами очільник партії «Відродження» Віктор Бондар охарактеризував нинішню владу.

  «Ми маємо катастрофічні наслідки для країни. Державний борг вже перевищив 2 трлн гривень, або 70% ВВП. Сам показник валового внутрішнього продукту скоротився ледь не вдвічі – до 95,4 млрд доларів у 2017 році. Від 2014 року гривня знецінилась більше ніж утричі, ціни зросли в середньому в 2,2 рази, а розміри державних соціальних виплат відстають від інфляції майже на 50%. Тарифи на комунальні послуги, які були підвищені саме на вимогу МВФ, «добивають» і українське населення, і українську промисловість. За чотири роки Україна проїла, прогуляла 4 трильйони гривень. При цьому немає ні аеропортів, ні доріг – нічого. За чверть того боргу, що має Україна – півтрильйона гривень, можна було зробити дороги по всій Україні. Багато хто спекулює на війні. Але видатки на війну склали менше 300 млрд гривень», – наголосив Бондар.

  У партії презентували свою програму економічного відродження, з якою йтимуть на вибори. Основні принципи програми: запровадження непрямого субсидіювання експортерів, державна підтримка підприємств, що переробляють імпортну сировину, гнучка система кредитування експортної діяльності, імпортозаміщення.

  «Час припинити божевільну практику принесення насущних економічних інтересів країни в жертву геополітичним фантазіям. Ми не повинні шукати «старшого брата» або покровителя. Ми маємо шукати ринки збуту української продукції. Якщо ми хочемо жити, як у Європі, то мусимо самі будувати Європу в своїй країні. Наше завдання – вийти на щорічне збільшення ВВП на 7-10%», – сказав Бондар.

  Щодо планів на майбутнє «Відродження» не обмежується лише президентськими та парламентськими виборами. За словами керівництва партії, крім представлення в парламенті для них важлива присутність і в органах виконавчої влади.

  За оцінками політологів, при правильній стратегії та наявності ресурсів на виборчу кампанію «Відродження» може ефективно конкурувати з «Опозиційним блоком» і «Батьківщиною» за голоси виборців на сході та в центрі України. А їхню економічну програму можуть підтримати представники великого бізнесу.

  Теги : Кернес Партія регіонів хомутиннік Партія "Відродження". Віктор Бондар Антон Яценко Володимир Пилипенко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів