Тримати Тимошенко на гачку

  23 Квiтня, 2015 16:28
  Про те, що з Генпрокуратури зникли всі кримінальні справи і навіть таємне досьє стосовно лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко, громадському загалу стало відомо нещодавно зі слів самого генпрокурора Віктора Шокіна
  Фото: facebook.com/Batkivshchyna

  Невідомо лиш, коли саме вони зникли, куди зникли і, найголовніше, – кому й навіщо було вигідне таке зникнення.

  Однак насамперед варто з’ясувати, чому саме сьогодні, а не вчора чи позавчора, прозвучала інформація Генпрокуратури про таке без перебільшення серйозне зникнення. Адже, судячи із заяви керівника управління зі спецрозслідування ГПУ Сергія Горбатюка від 15 квітня 2015 року матеріали справ щодо вбивства Щербаня, Кіотського протоколу і швидких допомог, у яких фігурувала Юлія Тимошенко, за вказівкою екс-генпрокурора Віктора Пшонки було вивезено в Кримське управління СБУ ще 19 лютого 2014-го.

  Виходить, більше року до справ Тимошенко нікому в Генпрокуратурі не було ніякого діла. Їх зникнення банально не помічали. Або ж, що ще банальніше, не надали такому зникненню належного значення. Нема то й нема.

  Можна припустити, що справи Тимошенко Генпрокуратура не піднімала через те, що до недавнього часу Юлія Володимирівна на політичній арені нікому особливо не заважала. Якийсь час по тому, як лідерку «Батьківщини» звільнили із тюремного ув’язнення, вона була майже непомітною в політичному житті країни. Активувалася лиш нещодавно. Почала, що зветься, «збурювати воду» в парламентській більшості та перетягати ковдру лідера на себе.

  Тимошенко дедалі частіше виступає з критикою дій влади. Непопулярність рішень останньої серед народу їй в цьому добряче підіграє. Соціологічні дослідження, як стверджує директор Інституту української політики Кость Бондаренко, показують, що за останній місяць рейтинг Юлії Тимошенко значно зріс. Вона відтісняє Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка і схоже, що сама претендує на його посаду. Принаймні багато хто бачить Юлію Володимирівну як нового очільника уряду.

  Тим часом, сама Тимошенко також робить все для того, щоб відсторонити свого іще недавнього соратника, а теперішнього прем’єра із займаної ним посади. Вона вже висунула ряд претензій до деяких дій самого Яценюка. А нещодавно не без ініціативи Тимошенко група депутатів Верховної Ради вимагала створити  слідчу комісію з розслідування корупційної діяльності в Кабінеті міністрів.

  Немає сумнівів, що такі дії Тимошенко не можуть подобатися ані самому Арсенію Петровичу, ані діючому президенту. З останнім тут існує давнє протистояння. Адже після Помаранчевої революції саме Юлія Тимошенко фактично витягла з-під Порошенка прем’єрське крісло.

  Можна припустити, що діюча влада цілком могла задуматись над тим, чи не пошукати б чогось такого, що могло би приструнити Юлію Тимошенко, в старих кримінальних справах. І тут генпрокурор Шокін цілком міг зіграти «на руку»  –  йому навряд чи сподобалось те, що його призначення на посаду генпрокурора під час голосування у Верховній Раді фракція Тимошенко не підтримала.

  Загалом же, схоже на те, що Юлію Тимошенко попередили про можливе звернення до старих кримінальних справ. Інакше чому б вона напередодні заяви Шокіна про зникнення кримінальних справ проти неї, в одному з політичних телевізійних ток-шоу заявляла про те, що діюча влада має намір знову посадити її за грати.

  З поведінки Тимошенко можна зробити висновок, що вона чудово знала про відсутність матеріалів кримінальних справ проти неї у ГПУ.

  Згідно з інформацією, яку оприлюднив колишній журналіст, а тепер народний депутат Мустафа Найєм, матеріали кримінальної справи проти Юлії Тимошенко якийсь час перебували у розпорядженні «Правого сектора».

  «Левова частка документів, у тому числі експертизи, протоколи допитів, висновків та схеми знаходилися в будинку Віктора Пшонки, який було захоплено представниками «Правого сектора» після закінчення Майдану. Я був одним із журналістів, що опинилися в будинку екс-генпрокурора на запрошення бійців ПС, і особисто бачив більше півтора десятка томів справи проти Юлії Тимошенко», – написав на своїй сторінці у Facebook нардеп.

  Таку інформацію у «Правому секторі» не заперечили. Навпаки – підтвердили і дали історії зі зникненням матеріалів справ продовження. Зокрема, прес-секретар «Правого сектору» Артем Скоропадський розповів, що з будинку Пшонки ці матеріали були перевезені до готелю «Дніпро» – на той час його займав «Правий сектор».

  Пізніше під час операції примусового виселення «Правого сектору» з готелю, яку провела київська міліція, усі ці матеріали, за словами Скоропадського, були вилучені.

  Однак, тут хочеться звернути увагу на певне протиріччя. Відомо, що «Правий сектор» виселяли з готелю «Дніпро» у ніч із 31 березня на 1 квітня 2014 року. За інформацією Генпрокуратури – матеріали справ, у яких фігурувала Тимошенко, вивезли до Криму ще 19 лютого 2014 року.

  Стосовно того, що матеріали справ по Тимошенко деякий час перебували у руках «Правого сектора», також є деякі питання. Так, той же Скоропадський проговорився, що «ми й самі їх вивчали». Тобто, не виключено, що могли бути зроблені копії, які й надалі знаходяться у «Правого сектора».

  15 квітня цього року в прес-службі ГУ МВС м. Києва повідомили, що документи кримінальної справи відносно лідера «Батьківщини» слідчими Печерського районного управління не вилучалися.

  Натомість Скоропадський зазначив, що в більшості своїй міліціонери, які вилучали у «Правого сектора» матеріали справ стосовно Тимошенко, були в балаклавах.

  «Зрозуміло, що вони там не залишали візитних карток, щоб до них було легше додзвониться потім. І ми не могли попросити у них ніяких розписок, тому що все це відбувалося під дулами автоматів. Але у них на руках були шеврони Головного управління МВС міста Києва», – розповів він.

  Попри те, якщо матеріали справ Тимошенко все-таки вивезли до Криму, то можна припустити, що з їхньою допомогою Москва якимось чином може шантажувати Юлію Володимирівну. Варто додати, що сьогодні в Україні Тимошенко все частіше звинувачують у тому, що вона підіграє Росії.

  Таким чином, виглядає так, що ці кримінальні справи могли потрапити в руки кому завгодно. Не виключено також, що всі вони можуть знаходитися у самої Тимошенко. І це додає їй впевненості у власних діях.

  Сама лідерка «Батьківщини» зникнення кримінальних справ поки ніяк не коментує. Натомість її екс-захисник, депутат Сергій Власенко стверджує, що всі кримінальні справи стосовно Тимошенко були закриті через відсутність складу злочину і нема чого взагалі їх піднімати.
  Теги : генпрокуратура Тимошенко кримінальна справа
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів