Трибунал МН17: Росія на самоті

  30 Липня, 2015 12:59
  Голосування за резолюцію про створення міжнародного трибуналу для покарання винних у загибелі людей на борту «Боїнга-777», який виконував рейс МН17 Амстердам – Куала-Лумпур 17 липня 2014 року, було прогнозованим

  Росія наклала вето на це рішення, як постійний член Ради Безпеки ООН. Які наслідки цього рішення, та як події розвиватимуться далі?

  Для початку – чому саме така розстановка сил у Раді Безпеки ООН? Вона зафіксована не вперше – Росія раз по раз залишається там у блискучій меншості. Китай і цього разу утримався, разом зі своїм африканським сателітом Анголою. Венесуела, яка й після смерті Уго Чавеса рівняється на Москву, також тримає нейтралітет. Російську позицію заперечення очевидного ці країни підтримувати не ризикнули.

  Світова спільнота поки не придумала формат реагування на міжнародний  тероризм у виконанні найбільшої держави світу.

  Різноманітні обмовки Віталія Чуркіна, який вправно поєднує вар`ятство з дипломатичним статусом, не мали принципового значення, адже проти створення трибуналу висловився сам Путін. Дипломатія у даному випадку грає підпорядковану роль. Особливість ситуації полягає, швидше, в тому, що Росія не намагається зберегти обличчя. Вона продовжує загострювати відносини з оточуючим світом, створюючи тим часом всередині країни режим «фортеці в облозі». Водночас не варто забувати, що діяльність Путіна підтримують протягом вже тривалого часу понад 85% громадян Росії.

  Тому російська позиція тут виглядає «грою з продовженням». Очевидно, в Кремлі розуміють, що Малайзія, Нідерланди, Україна та інші країни цивілізованого світу не зупиняться у своєму прагненні створити трибунал для покарання винних. Понад те – у першій половині серпня Нідерланди оприлюднять висновки власного розслідування обставин здійснення цього злочину. Світова спільнота поки не придумала формат реагування на міжнародний  тероризм у виконанні найбільшої держави світу. Вибачте, але це не Каддафі та Лівія, яких вдалося примусити до вибачень після теракту над Локербі, – тут дещо інші масштаби.

  Україні необхідно координувати зусилля з іншими країнами для створення – попри все – судового органу, який встановить справедливість.

  Росія, як можна спрогнозувати, буде роздмухувати полум`я антиамериканізму в країнах третього світу, тим більше, що ідеологічних напрацювань на цю тему у Москві не бракує. Володимир Путін планує виступити на осінній сесії Генеральної Асамблеї ООН не випадково – саме на її розгляд може бути передано питання створення трибуналу з МН17. Рішення Генасамблеї не буде на користь Росії (це довело минулорічне голосування після анексії Криму), проте не буде обов`язковим до виконання. Однак РФ і не розраховує на позитив. Її завдання – демонстрація переконаності у власній правоті на тлі небажання прислухатися до розумних порад та дотримуватися норм міжнародного права. Відмова від виплати компенсації власникам компанії ЮКОС також вписується у цю схему.

  Україні за таких обставин необхідно координувати зусилля з іншими країнами для створення – попри все – судового органу, який встановить справедливість. Хоча б заради пам`яті майже трьох сотень загиблих, їх рідних та близьких. І нехай ситуація нагадуватиме детектив, де від початку очевидно, хто вбивця, цю процедуру необхідно пройти до кінця. 

  Теги : Росія Венесуела Боїнг-777 Китай Рада безпеки ООН нідерланди
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів