Топ-11 рішень Верховної Ради за 2015 рік

  30 Грудня, 2015 11:19
  Верховна Рада восьмого скликання провела своє перше пленарне засідання 27 листопада 2014 року. Голова парламенту Володимир Гройсман переконаний, що депутати працювали втричі інтенсивніше, ніж попередній склад. UA1 підсумував найважливіші рішення, ухвалені Радою за рік, що минає

  Торік в ніч на 29-те грудня, точніше, о 5 годині ранку депутати ухвалили держбюджет на 2015-й.

  27 січня Рада визнала Росію країною-агресором, яка підтримує тероризм і блокує діяльність Ради безпеки ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир та безпеку.

  4 лютого депутати ухвалили закон про «Про позбавлення В. Януковича звання президента України». Цей закон неоднозначний, оскільки Конституція надає звання президента довічно, а відібрати його можна виключно після застосування процедури імпічменту.

  9 квітня Рада запустила декомунізацію. Депутати прийняли чотири закони, що стосуються радянського періоду історії країни. Порошенко підписав їх уже після 9 травня.

  14 липня депутати прийняли новий закон про місцеві вибори, які відбулися 25 жовтня. Відтепер тільки партії можуть висувати кандидатів у депутати міських рад та мери, яких у великих містах вибирали у два тури.

  Депутати, як і раніше, лобіюють інтереси власних утримувачів, завдяки яким вони опинились в Раді. Тому парламент залишається місцем заробляння грошей, а не тим, де реалізуються ідеї та плани розвитку країни.

  31 серпня Рада ухвалювала у першому читанні президентські зміни до Конституції в частині децентралізації. І поки в залі депутати кричали та співали гімн, під будівлею мітинг перетворився на кроволиття між радикально налаштованими молодиками та силовиками. У результаті загинуло четверо військовослужбовців Нацгвардії, більше сотні отримали поранення.

  1 вересня Радикальна партія Олега Ляшка залишила коаліцію. Їх начебто обурило узгоджене голосування парламентської більшості з «Опозиційним блоком» за зміни до Основного закону.

  17 вересня генпрокурор Віктор Шокін демонструє депутатам відео, на якому «радикал» Ігор Мосійчук отримує хабар за допомогу в підприємницькій діяльності. Рада одразу 262 голосами дає згоду на зняття депутатської недоторканості та арешт Мосійчука. Його виводять з будівлі силовики.

  8 жовтня парламентарі схвалили закон, що передбачає державне фінансування партій. Гроші надходитимуть партіям з 1 липня 2016-го року, але тільки тим, хто подолав 5-відсотковий бар'єр на парламентських виборах. Закон передбачає, що з держбюджету відшкодовуватимуться витрати на передвиборчу агітацію під час парламентських виборів.

  10 листопада Рада ухвалила закон «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та контролю за активами, отриманими від корупційних та інших злочинів», зробивши ще один крок на шляху до створення мережі органів для боротьби з корупцією. Ще двома днями пізніше депутати прийняли в цілому закон «Про Державне бюро розслідувань».

  З цієї Верховної Ради вивітрився проросійський та комуністичний фактор. Потенційно ця Рада є євроцентричною.

  12 листопада парламент під тиском президента, прем’єра та дипломатів західних країн вніс поправку в діючий з радянських часів Кодекс законів про працю, що забороняє дискримінацію працівників, з огляду на їхню сексуальну орієнтацію.

  Андрій Золотарьов, політолог:

  «Депутати, як і раніше, лобіюють інтереси власних утримувачів, завдяки яким вони опинились в Раді. Тому парламент залишається місцем заробляння грошей, а не тим, де реалізуються ідеї та плани розвитку країни. Відтак, бачимо в Раді технологічні проекти, а не партії, створені під конкретних осіб. Наприклад, «Блок Петра Порошенка» – це об’єднання не навколо президента, а навколо його крісла. Те саме стосується «Народного фронту». Радикальна партія та «Батьківщина» – це театр одного актора. Цей парламент має великі шанси піти на дострокові вибори восени 2016-го. Щонайменше, можливе переформатування коаліції – її покине «Народний фронт» або «Самопоміч» чи «Батьківщина».

  Тарас Чорновіл, екс-нардеп:

  «З цієї Верховної Ради вивітрився проросійський та комуністичний фактор. Потенційно ця Рада є євроцентричною. Хай зі скрипом, але парламент приймає основні законопроекти, пов’язані з євроінтеграцією. Негатив цієї Ради – це колосальне нерозуміння економічних процесів, зокрема, що держава не може бути виробником, продавцем, менеджером. Держава має розпоряджатися зібраними у вигляді податків грошима та заробляти кошти. Цього розуміння немає. Ще в парламенті «зашкалює» популізм. Найбільше від малих фракцій: «Батьківщини», «Самопомочі» та Радикальної партії, яка вийшла з коаліції». 

  Теги : шокін Верховна Рада Порошенко Ляшко Радикальна партія держбюджет Батьківщина Самопоміч НАБУ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів