Тимошенко перевірила Київ

  6 Серпня, 2015 17:59
  Чутка про можливість участі лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко у виборчій кампанії в Києві швидко набула популярності. У біло-сердечній партії її терміново спростували, наголосивши, що кандидатом від партії «Батьківщина» стане Володимир Бондаренко

  Виключати варіанту з балотуванням Тимошенко не варто. Для цього потрібно виконати кілька вимог.

  Тимошенко надихають оприлюднені КМІС результати соціологічних опитувань, адже згідно з ними вона знову в групі лідерів симпатій українських виборців. Не секрет, що лідер «Батьківщини» прагне якомога швидше повернутися до прем’єрського кабінету, і це прагнення визначає модель її політичної поведінки на поточному етапі. Леді Ю не збирається виходити зі складу коаліції у Верховній Раді, адже перебування у її складі не заважає їй шмагати уряд завзято та натхненно. Тим більше, вона добре знає переваги посади голови уряду в парламентсько-президентській республіці та має значний досвід боротьби за місце на політичному Олімпі.

  Проте історія відносин Юлії Тимошенко з Петром Порошенком та Арсенієм Яценюком не дозволяє їй сподіватися на швидке отримання прем`єрського портфелю, оскільки дві найбільші фракції парламенту, що орієнтуються на президента та прем`єра, погано піддаються «сердечним» чарам у виконанні визнаної майстрині розмовного жанру. Готовність парламентських представництв «Самопомочі» та Радикальної партії підтримати прем`єрські амбіції Тимошенко не важить надто багато, оскільки сформувати у парламенті навіть ситуативну більшість заради отримання нею посади голови уряду проблематично.

  Юлія Володимирівна – не лише досвідчений політик, але й майстер дебатів та богиня прикладного популізму. Тому діючого міського голову можна назвати найбільш незацікавленим в участі лідера «Батьківщини» у київських перегонах.

  Зрозуміло, що «Батьківщина» намагатиметься використати місцеві вибори для демонстрації зростання власної політичної потужності. Гіпотетична участь Тимошенко у виборах столичного міського голови виглядає цілком логічною. Мер столиці у багатьох європейських країнах є помітною фігурою, яка входить до десятки провідних політиків країни. Приклади Зорана Джинджича, Жака Ширака та інших свідчать про це досить переконливо.

  Стрімке падіння популярності Віталія Кличка підштовхує Тимошенко до безпосередньої участі у столичній виборчій кампанії. Їй не треба піклуватися про зростання впізнаваності – її добре знають не лише кияни, а тему справедливих комунальних тарифів нею відпрацьовано у загальнонаціональному масштабі. За потреби, звісно, будуть і інші теми виборчої кампанії. Проти Юлії Володимирівни може зіграти хіба що її опосередкована участь у кампанії 2008 року, коли вона намагалася провести у мери Олександра Турчинова, але той програв Леоніду Черновецькому.

  Участь Тимошенко у столичній кампанії спроможна створити серйозну проблему Віталію Кличку. У його команді це добре усвідомлюють, оскільки Юлія Володимирівна – не лише досвідчений політик, але й майстер дебатів та богиня прикладного популізму. Тому діючого міського голову можна назвати найбільш незацікавленим в участі лідера «Батьківщини» у київських перегонах.

  Проте є низка факторів, які не дозволяють Тимошенко схвалити однозначне рішення щодо участі у виборах мера Києва. Річ у тому, що сьогодні голову КМДА призначає президент, і далеко не факт, що в разі перемоги Юлія Володимирівна зможе суміщати ці посади. До того ж новий формат виборчого закону не дозволяє передбачити на сто відсотків склад Київської міської ради. Ще один чинник – Тимошенко, ставши мером Києва, буде змушена розриватися між управлінням Києвом та координацією роботи парламентського представництва «Батьківщини». Далеко не факт, що досвід Андрія Садового стане Юлії Тимошенко в нагоді.

  Чутки про участь Тимошенко у київських виборах змусять їх майбутніх учасників тримати себе в тонусі та усвідомлювати, що перегони в столиці можуть привертати увагу політиків національного масштабу. За великим рахунком, це має позитивно вплинути на якість проведення кампанії, зробити її порядок денний більш змістовним.

  Теги : Київ Радикальна партія Віталій Кличко Тимошенко Самопоміч місцеві вибори
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів