Суддя Житомирського господарського суду відбирає житло у дитини

  5 Лютого, 2016 09:36
  Суддя Господарського суду Житомирської області Олександр Тимошенко за допомогою грошей і зв’язків позбавляє житла неповнолітню дівчинку

  Якщо не знаєш, яке рішення прийняти, – приймай по закону. Так вчать студентів-юристів, які в майбутньому стають українськими суддями. Але більшість з них чи то погано вчились, чи трактують закон по-своєму. А дехто не має наміру дотримуватись закону ні в професійній діяльності, ні в приватному житті.

  UA1 вже писав про суддю Господарського суду Житомирської області Олександра Тимошенка. В січні цього року він виніс рішення за три дні до дати, на яку справу було призначено до розгляду в суді. Мало того, що Тимошенко порушив процесуальні строки, так ще й у своєму рішенні змінив позовні вимоги.

  Дії житомирського судді порушили права та завдали шкоди Житомирській кондитерській фабриці «ЖЛ». Підприємство вже другий місяць атакують рейдери. На думку юристів «ЖЛ», суддя Тимошенко виконав замовлення злочинців, які організували рейдерське захоплення.

  Все це стосується професійної діяльності Тимошенка. Втім, цікавий він і своїми приватними справами, які схожі на захоплюючий детектив та ще й з елементами справжнього дива.

  Подарунки та виграші

  З позицій очищення влади та судової реформи варто детально проаналізувати декларацію Олександра Тимошенка за 2014 рік. Всього його дохід склав майже мільйон гривень. Якщо бути точним – 893 321 гривень. З них 231 тис. гривень – заробітна плата судді. 19 250 гривень в місяць – погодьтесь, це досить непогано для Житомира, де середня заробітна плата за даними Головного управляння статистики в Житомирській області складає 2 643 гривні.

  Чи справді суддя Господарського суду Житомирської області отримує таку зарплатню, в самому суді нашим журналістам відповісти відмовились. Логіка проста – платники податків, з яких живуть судді, не повинні знати про реальний розмір їхньої зарплатні.

  Але найцікавіше чекає в розділі «дарунки, призи, виграші». Тут у судді Тимошенка зазначено не багато, не мало – 642 590 чесно виграних гривень. Чи то в лотерею так казково пощастило, чи добрі люди подарували. Ні сам суддя, ні адміністрація суду не пояснюють таку феноменальну прихильність удачі до Тимошенка.

  Водночас суддя не має у власності ані машини, ані квартири. Проте все це має його дружина – автомобіль вартістю 40 тисяч доларів, квартира, будинок і дві земельні ділянки. Не хотілося б вірити, але все це дуже схоже на приховування незаконного корупційного прибутку.

  Проте є історія, яка ще більше не в’яжеться з почесним званням судді. Олександр Тимошенко – фігурант низки судових справ на великі суми грошей, через що знову постає питання, звідки у чесного судді такі статки?

  Великі гроші

  У 2009 році суддя Тимошенко позичив своєму знайомому Олександру Мурзі 55 тисяч доларів. А потім ще дав йому 160 тисяч доларів як плату за придбання будинку. Знову ж виникає питання, звідки у судді такі великі гроші? Адже бізнесом він не займається, принаймні, офіційно.

  Далі розгорнулась справжня кримінальна історія. Обіцяний дім Мурга так і не продав, а всі отримані від судді кошти повертати відмовився. Тимошенко намагався ініціювати відкриття кримінальної справи проти знайомого, але не вистачило зв’язків. Проте вже 25 листопада 2010 року Корольовський районний суд Житомира задовольнив позов Тимошенка до Мурги на суму 1 млн 52 тис. гривень. І це не дивно, враховуючи зв’язки Тимошенка серед житомирських суддів. Проте гроші так і не було стягнуто з Олександра Мурги. Пояснення просте – у боржника їх просто не було.

  Але в 2015 році Мурга пропонує Тимошенку одну не зовсім законну схему, як отримати кошти. Зі зв’язками в судовій системі провернути її неважко.

  Справа в тому, що дружина Мурги Тетяна в 2011 році продала свій будинок Леоніду Янішевському. Житомирянин, в свою чергу, перепродав будинок своїй неповнолітній племінниці Софії Янішевській. Саме цю родину й вирішили ошукати суддя зі своїм приятелем.

  Рідна племінниця Мурги, 21-річна Олександра Бігарь подає в суд на Софію Янішевську і просить відібрати в неї законно куплений будинок. Підставою є те, що Бігарь мала право на частину будинку, який продала її тітка Тетяна Мурга. Суд першої інстанції відмовляє Бігарь в задоволенні позову. А от апеляцію вона виграє.

  Пікантність ситуації в тому, що за два тижні до винесення рішення апеляційним судом Бігарь та суддя Тимошенко підписують договір поручительства. За цим договором племінниця бере на себе зобов’язання по сплаті боргу дядька – Олександра Мурги. Звичайно, Тимошенко ніяк не міг знати заздалегідь або вплинути на рішення суду. Хоча історія з ТДВ «ЖЛ» показує, що певний дар передбачення у Тимошенка все ж є.

  Наступного дня після виграшу Бігарь в апеляційній інстанції та фактичного отримання нею права власності на будинок, Тимошенко подає на неї позов до суду. А в якості забезпечення позову просить накласти арешт на майно Бігарь. Фактично арешт накладають на будинок Софії Янішевської.

  Саме тут вся схема доходить логічного фіналу. Олександр Мурга розрахувався за свої борги з суддею Тимошенком чужим будинком, який колись продала його дружина. Постраждалим в цій ситуації виявився добросовісний набувач будинку – Софія Янішевська. Вона та її дядько залишились і без грошей, і без будинку.

  Таким чином, абсолютно сторонні люди заплатили за не зовсім зрозумілі справи судді та його приятеля-шахрая.

  Наостанок ще декілька питань. Звідки у судді Олександра Тимошенка грошові подарунки майже на мільйон гривень, які дають йому можливість позичати своїм приятелям величезні суми? Як судді Тимошенку вдається так точно вгадувати майбутні рішення судів? Як судді Тимошенку вдається так легко вигравати доволі сумнівні судові справи? Та чи не вбачають НАБУ і правоохоронні органи проявів корупції в цьому?

  І ще одне маленьке, але, напевно, головне запитання. Хто захистить простих українців від свавілля корупціонерів в мантіях, які володіють великими статками та мають зв’язки і владу?

  Теги : корупція житомир судова система «ЖЛ»
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів