Скандал з паливом Курченка: боротьба триває

  24 Червня, 2015 18:02
  За всіма ознаками, на черзі новий компромат протиборчих сторін у справі про контроль над заарештованими нафтопродуктами олігарха

  Про детективну історію продажу арештованого «палива Курченка», до якої, на думку деяких нардепів причетний глава парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Сергій Пашинський, можливо, ніхто ніколи й не дізнався б. Якби не одне «але».

  7 квітня в парламенті Пашинський вимагає від генпрокурора звіт про підривну діяльність телеканалу «Інтер». З цього емоційного виступу і розпочався скандальний детектив.

  Вже 24 квітня вечірній ефір «Подробиць» зробив «постріл» розслідуванням про безконтрольний розпродаж арештованого палива олігарха Сергія Курченка.

  Нардепи Сергій Соболєв і Дмитро Добродомов оголошують Пашинського одним із фігурантів незаконної схеми продажу палива Курченка

  У зв'язку з цим з’явилося прізвище Пашинського. У кадрі цистерни з заарештованим паливом, що виїжджають з Одеського НПЗ. Така ж ситуація у Херсоні та Василькові, де зберігається пальне в статусі речового доказу у справі Курченка.

  Каравани палива, що зникають, пов'язують з наближеним до Пашинського бізнесменом Сергієм Тищенком. Саме його фірмі держпідприємство «Укртранснафтопродукт», що відповідає за збереження арештованого палива, продає цей актив.

  «Контрольний постріл» звучить 15 травня в ефірі «Шустер live». Нардепи Сергій Соболєв і Дмитро Добродомов оголошують Пашинського одним із фігурантів незаконної схеми продажу палива Курченка.

  Через кілька днів ображений Сергій Пашинський подає на кривдників до суду. Втім, це не завадило Добродомову 20 травня опублікувати у себе на сторінці в Фейсбуці та в блозі на «Українській правді» (УП) суть схеми заволодіння арештованим паливом, в якій, на його думку, не обійшлося без підтримки Пашинського.

  Через день після цієї публікації з'являється особиста сторінка Сергія Пашинського у Фейсбуці. Хоча за місяць до цього він публічно визнавав, що Фейсбук не читає, бо ця мережа не що інше, як інструмент самопіару та провокацій.

  Новий користувач мережі тільки почав освоювати незвичні для нього методи комунікації та викладати фото своїх запитів щодо палива Курченка, як видання «УП» завдає чергового удару.

  22 травня виходить розслідування про причетність бізнесмена Сергія Тищенка і голови парламентської фракції «Народний фронт» Сергія Пашинського до нелегальної оборудки з нафтопродуктами.

  Прибуткова справа

  За даними журналістів «УП», 85 тисяч тонн палива за заниженою ціною отримала компанія Сергія Тищенка, давнього знайомого Пашинського. Збитки держави склали 250 млн грн, а матеріали розслідування СБУ передано до Генпрокуратури.

  у цього палива обмежений термін зберігання, падає якість і стрімко зменшується його кількість, нібито через випаровування

  Одночасно видання прослідкувало хитросплетіння особистих зв'язків у процесі купівлі-продажу цього палива. Держпідприємство «Укртранснафтопродукт», що збувало арештоване паливо, очолює бізнесмен Володимир Гаврилов, який отримав посаду за протекцією директора одного з департаментів Міненерго Андрія Бойчука.

  Будучи одним із сотників Майдану, Бойчук обійняв пост з подачі Пашинського. Самого ж Гаврилова пов'язують з другом Пашинського Сергієм Тищенком – коло замкнулося.

  Тримати удар взялася однопартієць Пашинського Тетяна Чорновіл. На прес-конференції 26 травня вона теж перейнялася питаннями палива, але того, що закуповують для Міноборони.

  За її даними, на постачанні бензину А-80 приватні посередники заробили 100 млн грн, а стоїть за ними, за словами Чорновіл, нардеп Ігор Єремеєв, який володіє мережею автозаправок WOG.

  Прес-конференція стала натяком, кому перейшов дорогу Пашинський, і через що розгорівся скандал навколо палива Курченка.

  Логічним продовженням цього ходу стало звернення Пашинського до президента 27 травня з пропозицією передати армії все арештоване паливо. Цього ж дня на «УП» виходить інтерв'ю з Пашинським з приводу скандальних нафтопродуктів, де він пояснює свою позицію.

  анонсується, що нафтопродукти передадуть Міноборони безкоштовно, хоча це й не так

  Він визнав, що передача всієї партії палива одній компанії для перепродажу – це ненормально. Але попри це ще раз згадав, що до бізнес-інтересів Тищенка не має стосунку.

  На запитання журналістів, для чого потрібно терміново продавати заарештовані нафтопродукти, Пашинський послався на Міненерго. Мовляв, там йому сказали, що у цього палива обмежений термін зберігання, падає якість і стрімко зменшується його кількість, нібито через випаровування.

  А інформаційні атаки на власну адресу він пояснив підступними недоброзичливцями зі старої команди та боротьбою з контрабандою нафтопродуктів, яку, за його словами, «кришує» верхівка СБУ і особисто перший заступник голови цієї структури Юрій Артюхов.

  Також одна з версій переслідувань, за словами Пашинського, в тому, що він свого часу завадив приватній структурі відкачати паливо з трубопроводу, що перекачує нафту з Білорусі до Європи.

  Нардеп натякає на давній конфлікт інтересів Сергія Тищенка та Ігоря Єремєєва в боротьбі за право власності на 100 тис. тонн нафти в цьому трубопроводі. Тоді Пашинський став на бік свого друга Тищенка.

  Наступного дня після цього інтерв'ю, нардеп Сергій Лещенко перейнявся питанням з приводу арештованих нафтопродуктів: «Пашинський каже, що коли їх не злити, вони зіпсуються. А сьогодні вранці в листі на ім'я Порошенка Пашинський вже пише, що ці нафтопродукти не зовсім зіпсувалися – і їх треба віддати армії безкоштовно. Сховавши таким чином всі кінці своєї афери у воду. Точніше, в бензин».

  Тим часом Пашинський продовжує відстоювати ідею передачі арештованого палива армії. При цьому анонсується, що нафтопродукти передадуть Міноборони безкоштовно, хоча це й не так.

  UA1 ознайомився з текстом законопроекту 2011а від 04.06.2015. Там зазначено, що Міноборони отримує це паливо, але «з умовою щодо відтермінування платежу за зобов’язанням по сплаті загальної суми поставки по договору на 90 днів з моменту набрання вироком законної сили у відповідному кримінальному провадженні». А в держбюджеті на 2016 рік слід передбачити гроші на ці виплати.

  Парламентські юристи були спантеличені та вирішили, що потрібно з’ясувати думку Кабміну (КМУ). І вже 5 червня з'являється відповідний проект постанови КМУ з приводу торгівлі спецконфіскатом.

  Але тут втрутився Мін'юст: запропонований сценарій виявився потенційно корупційним, бо продажем повинна була зайнятися не визначена постановою держкомпанія.

  Вона отримувала право уцінки речового доказу на 30%, якщо протягом двох місяців паливо не продасться. Хтось міг отримати нафтопродукти за істотно заниженою вартістю.

  Примітно, що одним із авторів проекту стала Олена Тищенко, колишня дружина Сергія Тищенка та екс-чиновниця АП.

  ніхто не може сказати, наскільки тісним було співробітництво Олени Тищенко з російськими спецслужбами

  Казахстанська опозиція досі згадує її як головного персонажа, чия співпраця з російськими спецслужбами сприяла жорстким розправам з опонентами Назарбаєва.

  Влітку 2013 року її заарештували в Москві за сфабрикованою справою, щоб отримати свідчення проти головного фінансиста опозиції в Казахстані олігарха Мухтара Аблязова.

  Опозиційне казахстанське видання «Республіка» писало: «Тищенко мовчала, що пішла на угоду з російськими та казахстанськими спецслужбами. Професійний юрист, вона в обмін на особисту свободу дала свідчення проти всіх своїх клієнтів».

  При цьому ніхто не може сказати, наскільки тісним було співробітництво Олени Тищенко з російськими спецслужбами, коли воно почалося і коли закінчилося.

  Далі буде

  З новою силою скандал розгорівся 12 червня в ефірі «Шустер live». Валентин Наливайченко, тоді ще голова СБУ, підтвердив, що зібрані докази незаконної діяльності Пашинського передано особисто генпрокуророві Віктору Шокіну, йде слідство.

  Того ж дня видання «Лівий берег» публікує інтерв'ю з Сергієм Тищенком, в якому він спростовує будь-які порушення під час купівлі палива Курченка.

  під виглядом арештованого палива в Херсоні було оприбутковувано нерозмитнені нафтопродукти, які не мають до Курченка жодного стосунку

  Те, що його компанія виявилася єдиним покупцем, він пояснив відсутністю бажаючих зв'язуватися з активами Курченка. І ще раз підкреслив щодо Пашинського: «Він не лобіює ані мої інтереси, ані інтереси моєї компанії. Він виступає в інтересах держави».

  А кілька днів по тому нардеп Добродомов на сайті «УП» видає чергову порцію матеріалу про «тіньові схеми» Пашинського. У ньому він детально розписує, як під виглядом арештованого палива в Херсоні було оприбутковувано нерозмитнені нафтопродукти, які не мають до Курченка жодного стосунку. А потім успішно їх продали.

  17 червня це питання було підняте на засіданні Антикорупційного комітету. Перший заступник голови СБУ Юрій Артюхов демонструє документи про зловживання з паливом Курченка і обіцяє резонансну справу.

  Своєю чергою, Тетяна Чорновіл, що підтримує Пашинського, вимагає у Артюхова завірити підписом роздруковану статтю «УП» про те, що Пашинський замішаний у цій справі, але голова комітету Єгор Соболєв просить не звертати на це уваги.

  19 червня стає відомо, що законопроект Пашинського про передачу армії палива Курченка парламент не схвалив. Добродомов з цього приводу висловився на Фейсбуці: «Цілком логічно, що спочатку потрібно з'ясувати, куди і за якими схемами зникла частина цих нафтопродуктів».

  Тим часом, судове засідання про захист честі та гідності Пашинського так і не відбулося – його перенесли на 9 липня. Отже, незабаром варто очікувати чергового розвитку цього скандалу та активізації війни компроматів.

  Теги : Міноборони сергій пашинський Курченко сергій тищенко Дмитро Добродомов єгор соболєв
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів