"Щоб змінити НАЗК, треба змінити президента". Чи вплине заміна Корчак на результативність боротьби з корупцією

  28 Березня, 2018 19:21
  Переобрання голови НАЗК більшість експертів сприйняли критично. Сам наступник Наталії Корчак обіцяє довести незалежність ввіреного йому антикорупційного органу та заперечує свою політичну заангажованість

  Відсьогодні у Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) новий очільник. Ним став член НАЗК Олександр Мангул.

  Наталія Корчак очолювала Агентство з початку роботи органу в 2015 році. Її було обрано головою за квотою уряду, який на той момент очолював лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк. За законом Корчак не має права обіймати цю посаду після завершення дворічного терміну. Але членом НАЗК вона залишиться ще на два роки.

  Перед тим, як піти з посади, Наталія Корчак зазначила, що орган працює, він відбувся і є дієздатним. Адже за два роки було започатковано державне фінансування політичних партій, запущено реєстр електронних декларацій. Корчак також анонсувала, що найближчим часом запрацює реєстр корупціонерів.

  Корчак заявила, що критика на адресу НАЗК лунала і буде лунати. "Той, хто нічого не робить, про того нічого і не знають", – підкреслила вона.

  "Як жінка, як громадянин ви виконали свою місію", – сказав заступник керівника апарату НАЗК Олександр Писаренко. Він подякував Корчак за роботу і за те, що вистояла.

  На посаду очільника могли претендувати всі члени НАЗК, окрім самої Корчак. Їх четверо: Олександр Серьогін, Олександр Скопич, Олександр Мангул та Станіслав Патюк. Напередодні головними претендентами називали Мангула та Скопича. Першого називають людиною БПП, другого – "Народного фронту".

  На голосування Корчак виносить єдину кандидатуру – Олександра Мангула. Його підтримали четверо членів НАЗК, оскільки за себе голосувати не можна. Після чого сама Корчак підписала наказ про своє звільнення.

  "Я підписую наказ про складення повноважень голови НАЗК, сенс якого полягає у тому, щоб вважати мене такою, що склала повноваження голови Нацагентства з питань запобігання корупції у зв’язку із закінченням строку перебування на посаді без припинення повноважень члена НАЗК".

  Таким чином, Наталія Корчак залишиться членом НАЗК ще на 2 роки.

  Новобраний очільник Олександр Мангул назвав своє обрання на посаду великою відповідальністю.

  "Те, що мене обрали одноголосно, доводить те, що ми здатні працювати як команда", – наголошує Мангул.

  З серпня минулого року НАЗК працювало без заступника голови, після того як Руслан Радецький звільнився з цієї посади. На його місце Корчак пропонує Станіслава Патюка, і вже вдруге за сьогодні члени НАЗК голосують одностайно.

  Патюк дякує за довіру колегам, але наголошує, що його основним завданням залишається робота членом НАЗК, а основним обов’язком як заступника є лише заміна голови за його відсутності.

  Нового очільника НАЗК Олександра Мангула називають ставлеником Банкової, проте сам він цей факт заперечує. Каже, що навіть особисто не знайомий із президентом Порошенком, хоча перетинався з ним під час роботи у Міністерстві економіки.

  "З Петром Порошенком ми не знайомі і не спілкувалися. Зустрічі були, коли я працював у Міністерстві економіки і Порошенко був міністром економіки", – наголошує Мангул.

  Водночас, слід зауважити, що дружина Олександра Мангула – Вікторія Мулявка працює помічницею нардепа-аграрія від БПП Леоніда Козаченка.

  Сам новообраний голова обіцяє вже протягом перших 100 днів на посаді довести, що НАЗК є незалежним органом.

  Хто такий Мангул

  Олександр Мангул народився 24 липня 1976 року в м. Кам'янка-Дніпровська Запорізької області. Виріс у Мелітополі, син місцевого мера Анатолія Мангула (1990-1998рр.).

  За освітою економіст, пізніше здобув кваліфікацію магістра державного управління.

  З 2000 до 2013-го обіймав різні посади в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та Державному комітеті з питань регуляторної політики і підприємництва.

  У 2013-2014 роках працював заступником голови правління ПАТ "Лисичанський склозавод "Пролетарій". У травні 2015-го очолив Мелітопольську районну державну адміністрацію Запорізької області. На посаді був до лютого 2018 року. Окрім того, Мангул очолював районний центр партії "Солідарність" на виборах до міськрад.

  У січні 2018 року розпорядженням Кабміну Мангула призначили членом НАЗК.

  Що прогнозують

  Більшість експертів сходяться на думці, що кадрові зміни всередині антикорупційного органу ніяк не вплинуть на результати роботи НАЗК.

  Зокрема, очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін впевнений, що навіть після зміни керівника НАЗК, жодних змін у їхній роботі чекати не слід. І не важливо, хто саме очолить орган.

  Політолог Руслан Бортник у коментарі виданню Страна.ua розповів, що всі члени НАЗК – "як огірки в одному розсолі". Бортник посилається на колишню підлеглу Наталії Корчак – Ганну Соломатіну, яка заявляла, що всі однаково прекрасно інформовані про корупцію у відомстві. І однаково прекрасно покривають її.

  "По великому рахунку, на НАЗК уже давно махнули рукою і європейські партнери України, для яких сьогодні більш важливими завданнями є – відстояти НАБУ та створити Антикорупційний суд", – зазначає Бортник.

  Позафракційний народний депутат Віктор Чумак, який свого часу працював над створенням НАЗК і навіть брав участь у конкурсі на його очільника, у коментарі UА1 солідарний з іншими експертами.

  "Нічого не зміниться. Немає різниці, яке прізвище у чергової людини президента. Для того, аби щось змінити в роботі НАЗК є лише один вихід – змінити президента", – резюмував Чумак.

  Теги : Порошенко БПП Народний Фронт НАЗК Наталія Корчак Олександр Мангул Станіслав Патюк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів