Рейдерські атаки не втратили актуальності: "схеми" і учасники не змінились

  15 Сiчня, 2016 17:39
  Одна й та ж рейдерська група на чолі з нардепом Пашинським і його бізнес-партнером Тищенком продовжує захоплення підприємств, залучаючи "професійних юристів", обізнаних на рейдерстві. Судова і правоохоронна системи сприяють їхнім діям

  Під час розбійного нападу невідомих осіб на Житомирську кондитерську фабрику "ЖЛ", який відбувався з 30 грудня 2015 до 4 січня 2016 року, серед "тітушок" і призначеного рейдерами "керівництва" був помічений так званий юрист Маркіян Дмитрасевич. Він особисто віддавав вказівки Олександру Рогалю, псевдодиректору фіктивного ЗАТ "Житомирські ласощі".  

  До того ж 5 січня, на переговорах із законним власником фабрики Ігорем Бойком саме Дмитрасевич представляв інтереси ЗАТ "Житомирські ласощі" та Рогаля.

  Прізвище Дмитрасевича вже не раз фігурувало в рейдерських скандалах. Зокрема, у 2013 році його називали одним із юристів рейдерської групи, яка намагалась захопити Коростенський щебеневий завод. Його брат Назар Дмитрасевич теж відзначився в історіях рейдерських захоплень зокрема підприємств "Київтрактородеталі" (2007 рік) та сільгосппідприємства "Терра" на Житомирщині (2012 рік).

  Примітно, що рейдерські "схеми" 9-річної чи 3-річної давнини "один в один" схожі з сьогоднішніми, а значить - не втратили своєї актуальності і досі активно використовуються рейдерами. Говорить це лише про одне – за цей час в Україні не змінилась ні судова, ні правоохоронна система. За допомогою міноритарного акціонера із 1 акцією можна подати позови в суди, швидко добитися ліквідації підприємства та призначити нове керівництво.

  Неважливо, що рішення суду втілили незаконно, виконавець уже втік і шукати його ніхто не буде. Натомість на руках "нового керівництва" вже є свої реєстраційні документи, прикриваючись якими воно захоплює підприємство в супроводі відвертого криміналітету і "тітушок".  У цей час поліція не втручається: це ж "законні власники", а то їхня охорона, і взагалі – "це корпоративний конфлікт". А далі також дуже корисно звинувачувати постраждалу сторону в рейдерстві, щоб остаточно заплутати громадськість.

  Рейдерське захоплення, яке зараз переживає Житомирська кондитерська фабрика, має відпрацьовану схему і, як не дивно, ті ж самі імена. Вищезгаданий юрист Маркіян Дмитрасевич у 2013 році представляв інтереси рейдерської групи на чолі з Сергієм Тищенком,  бізнес-партнером нардепа Сергія Пашинського. Тоді його група компаній "Фактор" намагалась отримати контроль над активами Коростенського щебзаводу.

  Використовувались ті самі рейдерські методи: задоволення судом позову міноритарія про зупинення діяльності підприємства, напад на завод кількох сотень озброєних бандитів, використання підроблених документів, нищення майна та грабіж. І в результаті реєстрація нового керівництва на основі сфальсифікованих документів. Нічого не нагадує? До речі, зараз саме Пашинського і Тищенка керівництво фабрики "ЖЛ" звинувачує в організації рейдерського захоплення та збройного нападу. А через повну бездіяльність у цій ситуації поліції та Мін’юсту – звинувачуються в причетності та покриванні дій міністр МВС Арсен Аваков та міністр юстиції Павло Петренко.

  Цікаво в цій історії ще й те, що Дмитрасевич був кандидатом на посаду детектива Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та можливо призначений на відповідну посаду в цьому органі. Це кидає тінь на відомство, з яким українці пов’язують надії на боротьбу з корупцією в країні.

  • Довідка. Маркіян Дмитрасевич у 2012 році - член ГО "Гармонія та порядок". У 2014-му був довіреною особою кандидата в президенти Юлії Тимошенко в територіальному виборчому окрузі Львова. З 2013-го - помічник-консультант нардепа-мажоритарника зі Львова Ігоря Васюника ("Батьківщина"). До речі, з 2014 року Васюник перейшов до "Народного фронту", ставши однопартійцем Пашинського.

  Щодо брата Маркіяна Назара Дмитрасевича, відомо про його безпосередню участь зокрема у двох рейдерських скандалах. Історія 2007 року пов’язана з КП "Київтрактородеталі", коли Дмитрасевич представляв "інвесторів-захопників", які за допомогою незаконних рішень судів відсторонили керівництво та призначили свого директора. На всі звернення про неправомірні дії судів Мін’юст не реагував, а міліція не втручалась у "корпоративний конфлікт". Тим часом, "нове керівництво" вривається на територію підприємства в супроводі бійців охоронної фірми та держвиконавця, вибиває двері і прибирає до рук всі установчі документи юрособи. Потім іде прямо до держреєстратора та робить запис про нового директора.

  У 2012 році Назара Дмитрасевича звинувачували у рейдерстві та організації силового захоплення сільськогосподарського підприємства "Терра" в селі Краснобірка Житомирської області. Тоді бандити силоміць захопили адмінбудівлі, автотракторну техніку, пальне, склади підприємства та здійснили напад на його власницю.

  Як повідомлялось, напередодні ж Назар Дмитрасевич за сприяння сільського голови створив ТОВ "Радомишльське овочеве господарство". Метою його створення було скуповування земельних і майнових паїв та захоплення майна інших господарюючих суб’єктів. Для "розбудови власного господарства" Дмитрасевич вирішив заволодіти майном "Терри" шляхом розбійного нападу. Дії рейдерів покривала міліція і місцева влада. Тоді Назар Дмитрасевич працював у київській юридичній конторі "Сольський, Процик та партнери", наближеній до чиновників Антимонопольного комітету і Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України.

  Як бачимо, тепер за допомогою цих самих "юристів" та ж рейдерська група, використовуючи старі методи, намагається "прибрати до рук" успішні підприємства. Це стосується не лише Житомирської кондитерської фабрики "ЖЛ" (третьої в Україні). Зараз Пашинського і Тищенка звинувачують також у рейдерському захопленні Української національної лотереї, Одеського нафтопереробного заводу (ОНПЗ) та кіровоградської сільгоспкомпанії "Асоціація "Південна". Очевидно, ніхто їм не заважає в цьому, а навіть сприяє незаконним діям.

  Примітно, що зараз поліція "перекладає" вину за збройний напад бандитів на кондитерську фабрику на постраждалу сторону – ТДВ "ЖЛ". Нібито керівництво фабрики саме найняло "тітушок", звелівши їм нищити і грабувати власне майно. Проте громадськості вже давно відомо, хто саме стоїть за рейдерською атакою на фабрику і з яких київських кабінетів цю атаку прикривають. 

  Теги : корупція сергій пашинський тітушки житомир сергій тищенко рейдерське захоплення «ЖЛ» збройний напад ігор бойко бандити "Житомирські ласощі" Олександр Рогаль Маркіян Дмитрасевич
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів