Рейдерська атака на кондитерську фабрику "ЖЛ"

  14 Грудня, 2015 14:37
  В останній робочий день листопада 2015 року співробітники житомирської кондитерської фабрики "ЖЛ" збираються у дворі для нагальної наради. І чують далеко не найприємнішу звістку: станом на сьогодні нашого підприємства фактично не існує. UA1 розслідував спробу рейдерського захоплення "ЖЛ"

  Голова наглядової ради Товариства з додатковою відповідальністю "ЖЛ" (далі – ТДВ "ЖЛ") Ігор Бойко роз’яснює присутнім, чому та з чиєї вини повністю паралізовано роботу досить успішного підприємства – третього на українському ринку кондитерських виробів після гіганта "Рошен" та Харківської кондитерської фабрики.

  – Здійснюється спроба рейдерського захоплення, – говорить Бойко. – Наразі повністю ліквідовано реєстрацію підприємства "ЖЛ" – його перетворено на ЗАТ "Житомирські ласощі".   

  Обурений незаконністю подібних дій менеджмент кондитерської фабрики відкрито називає їх ініціаторів: народного депутата Сергія Пашинського та його бізнес-партнера Сергія Тищенка.

  Першим кроком на шляху до захоплення ТДВ "ЖЛ" стало ухвалення незаконного рішення, для чого було знайдено суддю, що погодився на подібну оборудку, та колишню співробітницю фабрики, котра несподівано усвідомила, що 22 роки тому підприємство обійшлося з нею несправедливо.

  Пенсіонерка, яка звільнилася з підприємства ще в 1993 році та була формальним акціонером з менш ніж однією десятою відсотка акцій, раптом згадує про порушення її прав та вирішує подати позови, у яких просить ліквідувати ТДВ "ЖЛ". Водночас, бабуся оперативно виписується зі своєї квартири в Житомирі, просто таки "на ходу" змінюючи прописки і одразу ж подаючи документи в суд спочатку у Полтаві, а потім у Тернополі.

  Саме в Тернополі знайшовся "правильний" суддя, який на першому ж слуханні задовольняє позов літньої пані, навіть не запросивши відповідача. У цій метушні організатори рейдерської схеми проґавили один нюанс: позивачку в Тернополі було прописано пізніше, ніж вона подала позов до суду.

  – Рішення було незаконним, роз’яснює Ігор Бойко. – Його було винесено 23 листопада, і для того, аби воно вступило в законну силу, потрібно 10 днів.

  Згідно з законом, на оскарження судового рішення відводиться 10-денний термін з моменту ухвалення судом, і воно не може набути чинності раніше. Однак державний реєстратор Житомирського міського управління юстиції В’ячеслав Лоханчук вже 27 листопада, тобто на четвертий день, виконує рішення Тернопільського суду та ліквідовує ТДВ "ЖЛ".

  Незаконність таких дій свого підлеглого підтверджує начальник реєстраційної служби області. Адже Лоханчук вчинив їх, взагалі перебуваючи на лікарняному. Таким чином, він спеціально прийшов на роботу, видалив із бази підприємство і… зник разом із сім’єю. Наразі Лоханчука шукають правоохоронні органи.

  У поліції Житомирщини запевнили, що відкрили кримінальне провадження за фактом незаконних дій державного реєстратора.

  – Було внесено до Єдиного реєстру кримінальне правопорушення за статтею 364 "Зловживання владою", – зазначають правоохоронці, – за фактом дій державного реєстратора, який вніс зміни до Державного реєстру.

  Поліція підтвердила також інформацію про автобуси з "тітушками" на під’їзді до Житомира, які було вчасно перехоплено житомирськими поліцейськими та співробітниками СБУ. За словами Валерія Рудика, начальника управління поліції в Житомирській області, після отримання повідомлення про те, що у напрямку Житомира їдуть озброєні молоді люди, було вжито заходів щодо перевірки цієї інформації. Молодиків зупинили та розвернули назад.

  Тим часом юристи "ЖЛ" отримали рішення Житомирського адміністративного суду, який визнав незаконність дій держреєстратора та ухвалив негайно включити ТДВ "ЖЛ" до Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Проте всі реєстратори були відсторонені за наказом начальника управління юстиції в Житомирській області Олега Горая або ж раптово "похворіли".

  Аж нарешті реєстратора вдалося відшукати в Коростишеві, однак жінка не захотіла виконувати рішення суду без наказу Мін’юсту. Це ще раз доводить залежність, здавалось би, незалежних реєстраторів від міністра Петренка. Зрештою й ця остання з реєстраторів втекла, забувши навіть прихопити верхній одяг, а наступного дня прогнозовано "захворіла".

  Юристи фабрики приїхали до Коростишева, аби зареєструвати ухвалу суду про включення ТДВ "ЖЛ" до реєстру. Проте двері кабінету держреєстратора охоронялися трьома молодиками. Потрапити всередину вдалося лише після приїзду оперативної групи поліції міста Коростишева та журналістів з камерами.

  Однак попри здійснену реєстрацію судового рішення, держреєстратор відмовилася виконувати його одразу та вносити відповідний запис до Единого реєстру юридичних осіб, пообіцявши зробити це завтра.

  Далі історія розвивається з поспіхом, який, вочевидь, комусь був потрібен. Нотаріус із Дніпропетровської області вночі заходить до реєстру майнових прав та переписує цілісний майновий комплекс на неіснуюче ЗАТ "Житомирські ласощі". У коментарі ж нотаріус відмовилась від своїх дій та заявила, що її комп’ютер "зламали хакери".

  Попри це, незаконно призначений директор ЗАТ "Житомирські ласощі" Олександр Рогаль демонструє узятий звідкись витяг з реєстру, де відновлено право власності на майно "Житомирських ласощів" з усіма адмінбудівлями та приміщеннями.

  Варто зазначити, що Рогаль раніше був директором підприємства "Житомирторф", контрольованого саме нардепом Сергієм Пашинським, якого "ЖЛ" і звинувачує у спробі рейдерського захоплення фабрики. Проте Рогаль, звісно, будь-які зв’язки з Пашинським заперечує та заявляє, що він нардепа «в очі не бачив».

  У Міністерстві юстиції, куди прийшли за допомогою керівництво та співробітники фабрики "ЖЛ", також не допомогли. Заступник міністра Гія Гецадзе пообіцяв розібратись у ситуації та надати коментар щодо ситуації вже наступного дня.

  Однак ані наступного дня, ані пізніше на зв’язок ніхто так і не вийшов: ні Гецадзе, ні сам міністр, ні його прес-служба. Як і реєстратори, чиновники просто зникли або ігнорували звернення активістів. А їхній керівник – міністр юстиції Петренко – згодом взагалі намагався запевнити журналістів, що йому нічого не відомо про конфлікт навколо "ЖЛ", а міністерство не отримувало жодних скарг від фабрики.

  – До міністерства юстиції ніхто не звернувся з офіційним зверненням і скаргою, – буквально заявив міністр.

  Така заява обурила присутніх представників підприємства, оскільки вже понад два тижні вони намагаються зустрітись з міністром і проводять мітинги під будівлею міністерства. До того ж юристом фабрики було одразу ж продемонстровано два офіційних звернення, зареєстрованих Мінюстом третього та четвертого грудня.

  Петренку не залишалось нічого іншого, як взяти копії звернень та пообіцяти службове розслідування по обласному управлінню юстиції. Проте наостанок він не утримався від того, аби цинічно назвати працівників фабрики проплаченими мітингарями.

  Це останнє зауваження очільника Мін`юсту журналісти донесли безпосередньо до протестувальників. У відповідь працівники фабрики, ледве стримуючи обурення, продемонстрували свої пропуски на підприємство.

  Тим часом Сергій Пашинський, якого називають головним винуватцем та організатором рейдерської схеми, повністю відхрещується від спроби захоплення фабрики. Хоча керівництво "ЖЛ" має цьому докази і вже подало відповідні документи в ГПУ та Національне антикорупційне бюро. У відповідь нардеп закликав зв’язатися зі "справжнім власником", аби той "прокоментував, хто та що захоплював".

  Проте ніби по команді так званий "справжній власник" – колишній акціонер "Житомирських ласощів" Юрій Лещинський – з’являється сам. Він розповідає про рейдерське захоплення у 2010 році та нібито встановлення справедливості сьогодні. Однак забуває зазначити, що суд у тому ж 2010-му визнав його самозванцем і заборонив офіційно представляти інтереси підприємства на будь-якому рівні.

  Крім того, Лещинський перебуває під слідством у США за ухиляння від сплати податків та фінансові махінації.

  Натякаючи на свою легітимність як власника підприємства, він стверджує, що Пашинський у відповідь на прохання допомогти порадив йти легальними шляхами. Проте легальні шляхи чомусь ґрунтуються на незаконних судових рішеннях та допомозі "тітушок". А вирішення справи, як обмовився Лещинський, взагалі залежить від команд "згори". І якими вони будуть, "справжньому власнику" наразі не відомо.

  Загалом же словами "нічого не відомо" станом на сьогодні можна окреслити всю ситуацію, що склалася навколо ТДВ "ЖЛ". Можливо, на згадані рішення зверху чекають і чиновники того ж Мін`юсту. А 2000 працівників фабрики досі перебувають у "підвішеному" стані без засобів на існування, марно намагаючись звернути увагу на публічно здійснюваний злочин та нівелювання людської гідності – таке, здавалось би, неприпустиме на фоні декларативних заяв про європейський вибір нашої держави.

  Теги : Мін’юст Павло Петренко сергій пашинський житомир сергій тищенко рейдерське захоплення «ЖЛ» Гія Гецадзе
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів