Повстання проти корупціонерів: у фракції Порошенка відбувається розкол

  25 Листопада, 2015 11:52
  Частина депутатів БПП не згодні з політикою керівництва

  Сесійний тиждень у Верховній Раді розпочався з кулуарних розмов про скандал навколо засідання фракції «Блоку Петра Порошенка». Напередодні, у понеділок ввечері, група депутатів звинуватила частину керівництва фракції БПП у корупції та організації інформаційних провокацій.

  Усе почалось з виступу Віктора Чумака, який заявив, що проти нього розгорнули брудну піар-кампанію, замовниками якої є заступники голови президентської фракції Ігор Кононенко та Сергій Березенко, а також заступник керівника фракції «Народний фронт» Сергій Пашинський. За словами Чумака, це робиться, щоб він не став членом Нацагентства з питань запобігання корупції.

  «Це не солідарність, а кругова порука, не фракція, а мафіозний клан», – сказав на фракції Чумак.

  Після цього між депутатами розгорілась справжня сварка із взаємними звинуваченнями. Ольга Богомолець почала звинувачувати заступника керівника фракції Олександра Третьякова і його соратника Загорія в тому, що вони заробляють на тендерах у фармацевтичній галузі. У відповідь Третьяков звинуватив Богомолець у лобіюванні російських виробників.

  Багато критики прозвучало на адресу Сергія Березенка, який на одному з ефірів заявив, що депутати не живуть на одну зарплату. Після цієї заяви він був змушений вибачитись перед фракцією. Також Березенку дорікнули тим, що він у парламенті на коліні розподіляє керівні посади серед депутатів обласних рад. За словами Лещенка, у фракції не сприймають серйозно колишнього радника Черновецького, який намагається впливати на фракційні процеси.

  «Щодо нього дуже сильний скепсис, – говорить Сергій Лещенко, нардеп з БПП. – За його заяву, що депутати отримують доплати від олігархів, його ледь не побили на фракції». 

  Такі взаємні викриття на засіданні призвели до того, що депутати почали говорити про вихід з фракції. Теоретично, за словами нардепів, є 5-10 незгодних, які можуть залишити фракцію, але поки вирішили не робити цього – мовляв, «нехай, виходять ті, хто займається корупцією, а не ті, хто її прикриває». Проте, попри скандал, депутати БПП не бачать передумов для розвалу президентської фракції. 

  «Це ознаки здорового процесу, а не ознаки розколу чи деградації (у фракції – Ред.),  – продовжує Лещенко. – Відбувається позитивний процес, тому що є частина депутатів, які незгодні з корупцією і готові з нею боротися всередині фракції, не виходячи з неї. Ми не замовчуємо корупцію».

  «Депутати БПП не можуть бути однією командою, оскільки сповідують різні цінності: хтось прийшов до парламенту заради збагачення, а хтось – щоб змінювати країну», – Світлана Заліщук, нардеп БПП.  

  Віктор Чумак у кулуарах парламенту розповів журналістам, що суть конфлікту в тому, що фракція не має чіткої позиції з «кричущих питань». Наприклад, щодо серйозних інформаційних атак на Лещенка та на заступника Генпрокурора Віталія Каська.

  «Це не особисті конфлікти, – коментує Чумак. – Ми ходимо на ефіри, і нам доводиться «висмоктувати з пальця» те, чого немає. Ми хочемо побачити, в чому позиція: або ця фракція «кришує» корупціонерів, або ця фракція їх вичищає».

  У результаті цього скандалу 15 депутатів вирішили створити внутрішньофракційну групу в БПП, до якої увійдуть Чумак, Лещенко, Заліщук та Мустафа Найєм. Групу було названо «Антикорупційна платформа».

  «Група працюватиме в рамках фракції, – пояснює Єгор Фірсов, який теж увійде в цю групу. – Наша робота полягатиме, зокрема, у контролі діяльності правоохоронної системи. Також ми вироблятимемо ряд позицій всередині фракції, всередині парламенту».

  «Ми домовились гуртуватися з людьми, які здатні боротися з корупцією», – говорить Світлана Заліщук, яка на засіданні фракції заявила, що депутати БПП не можуть бути однією командою, оскільки сповідують різні цінності: хтось прийшов до парламенту заради збагачення, а хтось – щоб змінювати країну.

  Голова фракції БПП Юрій Луценко скандал на засіданні фракції заперечував. Мовляв, завжди відбувається пряма розмова відвертих людей: «Ми звикли говорити в очі неприємні один одному речі».

  Березенко ж на звинувачення про «кришування» разом з Кононенком політичної корупції відреагував так, начебто не розуміє, в чому суть конфлікту.

  «Я підійшов до Віктора Чумака і запитав, чим завинив перед ним? – говорить Березенко. – Він каже, що мова йде про якийсь комітет, куди його не включають нібито через мене. Я навіть не знаю, що це за комітет чи агентство. Думаю, він просто помилився, чи йому дали невірну інформацію». 

  Теги : Мустафа Найєм Порошенко сергій лещенко БПП сергій пашинський Юрій Луценко Єгор Фірсов Богомолець Народний Фронт Ігор Кононенко Віктор Чумак Березенко Віталій Касько
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів