Послання президента Раді-2017: підтасовки, брехня і вихваляння

  8 Вересня, 2017 12:02
  Маніпуляції з цифрами, відверті ляпи і втрата зв'язку з реальністю за межами президентської резиденції – UA1 проаналізував послання Порошенка до Верховної Ради

  У щорічній промові президента, зверненій до народних депутатів, вже традиційно прозвучали улюблені тези Петра Олексійовича про те, щоб не розхитувати Україну в запалі політичної боротьби, і що абсолютно у всіх невдачах країни – політичних, економічних, соціальних – винна виключно країна-агресор.

  А також вже звичне у виконанні Порошенка нагнітання ситуації з приводу того, що РФ вже ось-ось нападе, вже все готово для вторгнення. І що невдоволення всередині країни та протестні настрої щодо керівництва держави – це, як завжди, рука Кремля.

  Ну і звичайно, спіч про свої досягнення: від відкриття мостів та шкіл до президентського коника – безвізу.

  Однак були у промові президента й безапеляційні заяви, що не витримують жодної критики після детального розгляду.

  UA1 проаналізував промову Порошенка на предмет співвідношення правда/брехня, і результати виявилися не на користь президента. І це не голослівне твердження – воно підтверджується реальними фактами і офіційною статистикою.

  Про невідворотність покарання вищих чинів

  Президент: «Сьогодні жоден з чиновників не має гарантій безкарності, ніхто нікому ніколи не може гарантувати політичний дах прикриття».

  Реальність. Представники фракції імені президента не дали голосів для затримання і арешту свого однопартійця Борислава Розенблата, підозрюваного в махінаціях з незаконним видобутком бурштину.

  На свободі залишаються глава фіскальної служби Роман Насіров (зловживання службовим становищем), глава Центрвиборчкому Михайло Охендовський (отримання грошей з чорної каси Партії регіонів).

  Про скасування депутатської недоторканності

  Президент: «Закликаю, як ви, напевно, й очікували, внести і узгодити, нарешті, зміни до Конституції, які скасовують депутатську недоторканність».

  Реальність. Уже 158 депутатів підписалися під ініціативою зняти депутатську недоторканність. Законопроект на цю тему зареєстровано в парламенті у липні, але спікер Андрій Парубій, який беззаперечно виконує розпорядження Адміністрації президента, під будь-якими приводами не вносить його до порядку денного сесії.

  Про кадрову політику правоохоронних органів

  Президент: «Визначаючи критерії оцінки роботи правоохоронних органів, я принципово відмовився від поділу «нові-старі». У кожного є свої плюси, у кожного є свої мінуси, є хвороби росту, але всі вони роблять важливу спільну справу».

  Реальність. Не зовсім зрозуміло, яку важливу спільну справу роблять старі кадри, з урахуванням того, що їх із завидною регулярністю ловлять на хабарах, вимаганнях та банальних крадіжках.

  І це все ті, кого сховали від люстрації, кого протягли в оновлену Нацполіцію, проти кого місцеві громади виступають настільки активно, що «старих» доводиться переводити в інші регіони, зрозуміло, з підвищенням.

  Просто погугліть таких персонажів, як Валерій Лютий, Юрій Голубан, В'ячеслав Аброськін, Микола Черьомухін. Дізнаєтеся багато цікавого про людей, які, за словами президента, роблять «важливу спільну справу».

  Про економічні успіхи

  Президент: «Жорсткі антикризові кроки, макрофінансова стабілізація, зниження податкового навантаження на бізнес, дерегулювання, відкриття нових зовнішніх ринків та інші заходи – все це відкрило шлях до економічного пожвавлення. ВВП зростає вже шість кварталів поспіль після чотирнадцяти кварталів падіння».

  Реальність. Тут нам навіть докладати зусиль не довелося, оскільки президент спростував сам себе таким твердженням: «Попит (на комуністичну ідеологію) об'єктивно посилився внаслідок соціально-економічної кризи і поглиблення розшарування між багатими і бідними».

  Вражаюче: ВВП зростає, а все одно криза і розшарування.

  Про громадянські свободи

  Президент: «Не дивлячись на російську агресію, ми не пішли на обмеження демократичних прав і свобод».

  Реальність. Відразу ж після Революції Гідності один за одним почали вступати в силу і діяти норми, які були прописані у так званому пакеті «диктаторських законів 16 січня». Тоді їх називали наступом на громадянські права і свободи, але тепер, коли практично всі вони діють, це вже не вважається замахом на права громадян.

  Наприклад, норма, яка обурила протестуючих, про «більше п'яти в автоколоні не збиратися», обмеження доступу до інтернет-ресурсів, жорстке обмеження роботи неурядових організацій – все це діє зараз, про що UA1 вже писав. А соратник президента Георгій Тука в одному з інтерв'ю прямо заявив, що за нинішніх умов необхідно обмежити свободу слова.

  Про енергетичну незалежність від РФ

  Президент: «Перша партія американського антрациту, який замінить російський, очікується вже на днях, а загалом поки в США законтрактовано понад 700 тис. тонн».

  Реальність. За два дні до спічу президента економіст Андрій Герус, що спеціалізується на енергетичному комплексі, попередив, що найближчим часом будуть активно піарити «грандіозні» закупівлі закордонного антрациту. Тобто, ось ці 700 тис. тонн. Водночас, від початку року Україна вже закупила в Росії два мільйони тонн антрациту.

  Це не кажучи вже про ситуацію на ринку нафтопродуктів і скрапленого газу, де РФ є одним з найбільших постачальників. «Ми, виявляється, вже два роки як абсолютно газонезалежні від Росії. Так і звідки у нас газ пропан-бутан, і чому мовчимо про нафтопродукти з країни-агресора?», – запитує нардеп Віталій Купрій.

  Про очищення банківської системи

  Президент: «Практично завершено болісний і масштабний процес очищення системи від хворих і небезпечних для всієї банківської системи України банків».

  Реальність. Порошенко не згадав, що процес цей супроводжувався масштабними махінаціями, ниточки яких ведуть в кабінети перших осіб Нацбанку. І на цьому «очищенні системи» гарно заробили конкретні люди. Лише на ліквідації «Платинум банку» держава втратила близько 4 млрд гривень через дії заступника глави Нацбанку Катерини Рожкової.

  Власне з цього та низки інших епізодів Спеціалізована антикорупційна прокуратура почала досудове розслідування щодо глави НБУ Валерії Гонтаревої, її зама та чиновників Фонду гарантування вкладів.

  Про важливість ІТ-сектору для України

  Президент: «IT-сфера – одна з ключових для економіки України. 13 українських компаній увійшли до ТОП-100 кращих аутсорсингових компаній світу. Уявіть собі це! Експорт IT-послуг в 2016 році склав 3% нашого українського ВВП».

  Реальність. Протягом 2016 року країною прокотилася хвиля обшуків в IT-компаніях. Внаслідок цього частково або повністю було заблоковано роботу понад 30 компаній.

  При цьому в Українській асоціації венчурного бізнесу прямо звинуватили силовиків у спробах шантажувати і вимагати гроші у керівників компаній.

  Як докази наводять той факт, що жоден з обшуків не закінчилася передачею справи в суд – айтішників просто «пресували», намагаючись розкрутити на сплату «процентів» від прибутку.

  Про експорт в ЄС

  Президент: «Зростання нашого експорту до Євросоюзу. Зокрема, у першому півріччі 2017 року експорт зріс на 23%. Частка ЄС у зовнішній торгівлі України досягла 40%. Хочу нагадати, що в 2012 році ця частка становила 30%, а в 2009 році ця частина становила 25%. Це свідчить про початок процесу інтеграції української економіки в ринок Євросоюзу».

  Реальність. Дійсно, за даними Держстату, експорт українських товарів в ЄС у першому півріччі зріс, перевищивши 26%. У грошовому вираженні це $8,2 млрд. Однак це далеко не кращий показник порівняно з 2013 роком, як стверджує президент.

  За даними все того ж Держстату, три роки тому експорт товарів з України в країни ЄС у грошовому вираженні склав $16,759 млрд – майже вдвічі більше, ніж нинішні запаморочливі результати.

  До того ж Порошенко забув згадати, що експорт українських товарів виріс також і в Росію, практично на той же відсоток, що й в ЄС.

  Про новий Верховний Суд

  Президент: «Як показує рейтинг переможців конкурсу, в 80% випадків Вища кваліфікаційна комісія суддів погодилася з Громадською радою доброчесності. 90% переможців конкурсу раніше не працювали у Верховному Суді. Близько 30% – адвокати та вчені».

  Реальність. Зі спростуванням наведених президентом цифр виступила згадана ним Громадська рада доброчесності. За інформацією цієї організації, зі 133 негативних висновків комісія погодилася з 51 – це 38%, але аж ніяк не президентських 80%.

  Адвокатів і вчених серед фіналістів конкурсу близько 20%, решта – представники старої судової системи.

  «Очевидно, президент України довірився своїм спічрайтерам, які несвідомо чи навмисно написали йому неправдиві факти, які вводять в оману український народ», – йдеться в офіційній заяві ГРД.

  Про Антикорупційний суд

  Президент: «Нагальним є питання створення спеціального антикорупційного судового органу. Формувати його потрібно швидко».

  Реальність. Саме президент обіцяв подати до Верховної Ради свій законопроект про формування Антикорупційного суду, але так цього і не зробив.

  Понад те, з 1 лютого в парламенті лежить зареєстрований законопроект з цього питання, але його розгляд штучно блокується президентським оточенням.

  Один з ініціаторів законопроекту нардеп Єгор Соболєв заявив, що відкличе його, щойно президент внесе свій проект, але Порошенко не поспішає.

  «Коли він говорив про Антикорупційний суд – я повністю за, – стверджує Соболєв. – Тільки президентський соратник Руслан Князевич блокує його в своєму комітеті (правової політики і правосуддя), а АП зараз розповідає, що його не можна створити».

  Що в підсумку

  Результатом президентського послання стала масова критика тез Порошенка народними депутатами, яким ці тези й призначалися.

  «Я дуже хочу, щоб Петро Порошенко зрозумів: його велике вміння говорити правильні речі і робити зовсім протилежні до добра його не доведе», – резюмував Єгор Соболєв.

  А загальний підсумок президентського спічу підвів нардеп Мустафа Найєм, написавши у своєму Facebook: «Думаю, після кожного послання президента країна відчуває себе трохи дружиною поета – багато красивих і правильних слів, а в домі все одно бардак: діти нещасливі, з комори виносять останнє, а в холодильнику орудують буйні товариші по чарці. Зате вірші прекрасні, увійдуть в аннали».

  Теги : США Мустафа Найєм Президент газ Порошенко РФ ВВП Євросоюз АП єгор соболєв Верховний Суд України ІТ-бізнес Антикорупційний суд
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів