Підсумки візиту Байдена: думки нардепів про виступ віце-президента

  9 Грудня, 2015 10:54
  «Ви не знайдете жодної демократичної країни в світі, яка процвітає за наявності ракової пухлини корупції», – говорить у вівторок, 8 грудня, депутатам в парламенті віце-президент США Джозеф Байден. І показує пальцем в бік урядової ложі, де сидить прем’єр Арсеній Яценюк

  Промову американського політика слухає майже все керівництво країни: президент Петро Порошенко, міністри з їх керівником, секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов, голова Національного банку Валерія Гонтарева, керівник Адміністрації президента Борис Ложкін.

  Віце-президент США уперше приїхав до України з дводенним офіційним візитом. Перед депутатами Байден виступав з півгодинною промовою, схожою на напутнє слово. Іноземний гість акцентував на необхідності подолання корупції в Україні. Крім того, Байден згадував революцію на Майдані та говорив депутатам, що США й надалі підтримуватимуть Україну у боротьбі з російською агресією. Американський політик запевнив, що Сполучені штати ніколи не визнають анексію Криму Росією, що викликало оплески у сесійній залі.

  До приїзду віце-президента США у політикумі говорили, що після візиту можлива відставка Яценюка та генпрокурора Віктора Шокіна. Мовляв, Байден приїхав до України, аби обговорити переформатування уряду та кандидатуру нового прем’єра. Однак візит американського політика не обумовив ці відставки. У «Батьківщині» кажуть, що жодні кадрові питання з Байденом не обговорювались.

  «Наскільки я зрозуміла з доповіді та всіх зустрічей, про які мені відомо, жодного питання не піднімалось відносно кадрової політики», – говорить в кулуарах парламенту лідер партії Юлія Тимошенко після промови Байдена.

  Микола Томенко з БПП вважає, що Сполучені штати влаштовує прем’єрство Яценюка.

  «Сьогоднішня позиція Сполучених штатів – це очищення від найкорупмованіших і найбільш дискредитованих людей в оточенні президента та прем’єра при збереженні діючого прем’єр-міністра і його команди, – говорить Томенко. – Я такий підхід не підтримую. Не думаю, що Арсеній Петрович очолить боротьбу з корупцією. Бо на мою думку, він і його команда очолюють цю корупцію».

  Після виступу Байден усамітнився у кабінеті голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з президентом та прем’єром. А депутати в кулуарах жваво обговорювали сказане віце-президентом США: мовляв, «чи були натяки в жестах віце-президента США у бік прем’єра?».

  Відтак, нардеп Сергій Каплін з «Блоку Петра Порошенка» побачив для Яценюка «дуже серйозний сигнал».

  «Його (Яценюка – Ред.) переобрання на цей пост може мати виключно умовний характер, – говорить Каплін журналістам в кулуарах. – Щоразу, коли Байден говорив про виклики корупції, він повертався в бік до прем’єр-міністра Яценюка. І саме тому, тільки єдиному політику в цьому залі, за межами залу, із перших осіб держави він не потиснув руку саме Яценюку».

  Підтексти побачили і в «Опозиційному блоці». «Коли Байден говорить про те, що після двох років правління Яценюка, основна проблема України – це проблема корупції, і при цьому він дивиться в бік прем'єр-міністра, це викликає деякі підтексти», – каже нардеп Михайло Папієв.

  Колега Папієва по партії Юрій Мірошніченко вважає, що віце-президент не говорив про корупцію у форматі персональних звинувачень, а лише як про проблему.

  «Риторика Байдена не була ультимативна, – говорить колишній представник президента Януковича в парламенті. – Вона розкривала правду. Дійсно, Байден подивився в бік уряду, коли говорив про корупцію. І це очевидно, тому що джерело корупції не в представницькій владі. Через парламент не проходять потоки державних коштів, які потім десь стають об’єктами корупційних дій».

  За «Народний фронт» і його лідера червонів у кулуарах голова фракції Максим Бурбак. Він упевнений, що всі звинувачення уряду – це лише дискримінаційна кампанія: «Росія відкрила внутрішній фронт і розхитує ситуацію і по уряду, і по президенту, і по коаліції, а деякі політики свідомо чи несвідомо цьому підіграють».

  Не побачили знаків віце-президента США для уряду Яценюка й інші депутати «Народного фронту». «Я не бачив, щоб пан Байден обертався до когось, – говорить однопартієць Бурбака Антон Геращенко. – Заклики Байдена боротися з корупцією – це правда, тому що наша країна в світі, за міжнародними рейтингами, десь знаходиться між середніми країнами Африки».

  Про сумного президента під час промови Байдена говорили у «Самопомочі»: «Американців треба читати між рядками, – говорить Олег Березюк, лідер фракції «Самопоміч». – Я дивився на обличчя наших топ-менеджерів держави – вони були невеселі».

  Проте у партії Садового вважають, що уряд має піти у відставку, оскільки, за словами Березюка, «Яценюк не виконав ні однієї обіцянки перед українцями за цей рік».

  «Виступ Байдена був сповнений морального прохання до українців припинити корумповані схеми, які розвалюють країну зсередини, – продовжує Березюк. – Але чи ці моральні посили здатні почути ті, хто сьогодні розкрадають державу? Мені здається, що ці люди не здатні».

  У партії Тимошенко, яка завжди критикує уряд Яценюка, упевнені, що запланований на 11 грудня річний звіт міністрів Кабміну не стане фатальним для прем’єра: «Думаю, що п’ятниця не є «часом Ч» для уряду, – говорить Сергій Соболєв, заступник голови фракції «Батьківщина». – Думаю, час Ч для цього уряду – це є бюджет на наступний рік, який уряд не спромігся зробити ні на 15-те вересня, ні станом на сьогодні». 

  Теги : Порошенко Арсеній Яценюк Борис Ложкін БПП Олександр Турчинов гонтарева Березюк Самопоміч Джозеф Байден Народний Фронт сергій соболєв Віктор Шокін Микола Томенко Максим Бурбак Сергій Каплін Володимир Гройсман
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів