Перестрілка в Мукачеві: наслідки конфлікту "Правого сектору" і правоохоронців

  13 Липня, 2015 17:34
  Експерти переконані, що перестрілка виникла через переділ ринку контрабанди
  Фото: UA1

  11 липня, у суботу, в Мукачеві на Закарпатті сталась перестрілка між "Правим сектором" та людьми з оточення нардепа з групи "Воля народу" Михайла Ланьо. В результаті перестрілки постраждало тринадцять людей. Бійці "Правого сектора" повідомили про двох убитих. Конфлікт триває досі. Більше десяти озброєних бійців "Правого сектора" знаходяться в оточенні під Мукачевим. Між ними та силовиками ведуться перемовини про умови здачі. У Києві та ряді інших великих міст проходять протестні акції прихильників націоналістів. Тим часом, за дорученням прем’єра Арсенія Яценюка, звільнили всіх співробітників Закарпатської митниці. UA1 запитував у експертів: "Чим небезпечний конфлікт між націоналістами і правоохоронцями? Які наслідки він матиме? Як може закінчитись?".

   "Конфлікт закономірний, – розповідає Олександр Скіпальський, генерал-лейтенант у відставці. – Перше: після Майдану формуються сили, які не терпітимуть зростання злочинності. Маю на увазі сили, які проявляють себе на Донбасі як патріотичний добровольчий корпус. Друге: влада, декларуючи паперову боротьбу з корупцією та контрабандою, в дійсності не наводить порядок. У першу чергу, серед правоохоронних та фіскальних структур, які повинні боротися з корупцією та злочинністю. Тому конфлікт природний. Кадрова політика влади така, що на зміну одних, хто контролює і пожинає плоди контрабанди, приходять інші".

  Скіпальський вважає, що в ситуації у Мукачеві недопрацювали правоохоронці.

  "Вони повинні були знати про "стрілку" між представниками "Правого сектору" і депутатом Ланьо, який асоціюється з керівником тіньових оборудок, – каже колишній заступник голови СБУ. – Зустріч же масова, а не зібралось два кримінальних авторитети пиво попити. Тому ця ситуація показала гнилість правоохоронної системи. Конфлікт на Закарпатті небезпечний, бо це елемент громадянської війни. Ми втрачаємо авторитет країн Євросоюзу. Це наносить удар по проблемі безвізового режиму. І найголовніше – підігрує Росії, дозволяє їм формувати фальшиву картинку. Також ослаблює боєготовність. Бо сьогодні вони дивляться одне на одного через "розріз прицілу", а завтра повинні стояти в одному окопі захищати Україну".

  Співголова організації "Права справа" Дмитро Снєгирьов переконаний, що у перестрілці в Мукачеві відбулась "спроба переділу потоків контрабанди".

  "Йдеться про банальний переділ контрабандних потоків, – каже він. – Зокрема цигарок, які йшли на територію Європи. Не більше того. Потім це було представлено обома сторонами як протистояння. З однієї сторони ("Правого сектору" – Ред.) було представлено, як бойова акція з метою не допустити контрабанду. З іншої сторони (правоохоронців – Ред.) це було показано, як прояв бандитизму. Брендом "Правий сектор" скористувалися люди у вирішенні своїх суто меркантильних інтересів та з’ясуванні стосунків".

  Експерт зазначає, що після оприлюдненого відео перестрілки виникає багато запитань.

  "Правоохоронці мають вилучати зброю у бійців після виходу з зони бойових дій, – продовжує Снєгирьов. – А тут за дві тисячі кілометрів від зони військового протистояння вільно пересуваються озброєні до зубів люди. І не лише стрілецькою зброєю, але й кулеметами і гранатометами. Тому питання: на якій підставі і хто дав дозвіл на зберігання та використання вогнепальної зброї? Цей конфлікт небезпечний, оскільки знову добровольчі батальйони опиняються у скандалах. Підривається довіра народу до добровольчого руху. Тому його треба перевести в законне русло. Не розумію, чому зараз ведуть перемовини і домовляються. Єдине, про що може йти мова, – це про складання зброї. Далі про притягнення до кримінальної відповідальності, розслідування злочинів".

  Військовий експерт Олексій Арестович зазначає, що важко прогнозувати, як закінчиться конфлікт між "Правим сектором" і правоохоронцями.

  "У Мукачеві боротьба за переділ ринку контрабанди і за контроль кордону на нижньому рівні, – каже Арестович. – У Львові розмовляв з перевізниками: кажуть, що побори регулярні. Вони припинились на три тижні, коли "Правий сектор" став біля кордону. Я так розумію, "Правий сектор" відновлював свою справедливість, як він її розумів. Зараз важко говорити, як закінчиться цей конфлікт. Можуть досягнути компромісу або "Правий сектор" програє. Але це означатиме, що він програв на цьому раунді. Вони – не остання організація озброєних людей, яка незадоволена тим, що відбувається. Влада повинна посадити у в’язницю і мєнтів, і "Правий сектор". Зробити максимально відкритий процес, розібратись". 

  Теги : Правий сектор Скіпальський Мукачево Ланьо
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів