Парламент: Яценюк відбувся легким переляком

  15 Грудня, 2015 10:29
  Минулий парламентський тиждень почався на мажорній ноті виступом американського віце-президента Байдена і закінчився не менш гучно – нападом депутата Олега Барни з блоку Петра Порошенка на Арсенія Яценюка. «Гібридний» та самовпевнений звіт прем`єра перед депутатами теж можна додати до прикметних результатів тижня

  Міхо проти Петра

  Михайло Саакашвілі вирішив завдати превентивного удару по БПП. Грузинський реформатор прямо заявив, що представники президентської партії хочуть зняти його з посади, об`єднавши зусилля з Опозиційним боком. Представник одеського осередку БПП Олексій Гончаренко спростував заяву Міхо: мовляв, жодних подібних планів немає.

  Схоже, Саакашвілі, неперевершений майстер політичної інтриги, вирішив зайвий раз перестрахуватись. Про це свідчить ще один його удар вже по Арсенію Яценюку у вигляді гучних звинувачень щодо корупції членів Кабміну та крупних українських бізнесменів.

  Східного фронту замало

  На початку минулого тижня президент Порошенко раптом оголосив про можливість участі України у сирійському конфлікті на боці антитерористичної коаліції.

  Чи то Україна вирішила всі питання на східному фронті (тут варто згадати, що інтенсивність обстрілів з боку російських терористів зростає), чи то у коаліції не вистачає людей для сухопутної операції, і в Україні бачать слухняного донора.

  Достеменно можна стверджувати одне – Україна нічого не в змозі запропонувати цивілізованому світу, окрім життя власних громадян.

  Якщо пофантазувати про можливий формат участі України у сирійській війні, то, знаючи сумнозвісні принципи роботи українського генштабу, можна не сумніватись – українці воюватимуть під командуванням РФ.

  Адвокат Арсенія

  Прикметно, що БПП дав задній хід у наступі на Арсенія Яценюка. Юрій Луценко став справжнім адвокатом прем`єра.

  Він знайшов аргументи, які виправдовують відстрочення повноцінного звіту Арсенія Яценюка, і заявив, що звільнити Яценюка можна, але заміни йому немає.

  Понад те – корупцією мають займатись правоохоронні органи та Антикорупційне бюро.

  Схоже, заокеанські хрещені батьки Арсенія знайшли потрібні слова для критиків прем’єра у БПП. Інакше грошей Україні не бачити.

  Але головна причина в тому, що БПП не готовий до парламентських перевиборів і в цьому солідарний з Народним фронтом.

  Хто відповідатиме за Податковий кодекс?

  БПП, принаймні на рівні офіційних заяв, не підтримує урядовий проект Податкового кодексу, про що заявив Юрій Луценко.

  Спочатку планувалось, що відповідальність за податковий кодекс з Арсенієм Яценюком розділить президент. Саме за його підписом у парламент мав потрапити узгоджений варіант.

  Проте пізніше концепція змінилась.

  Байден для усіх

  Всі політичні сили спробували використати виступ Байдена у власній риториці.

  Так, керівник фракції «Самопоміч» Олег Березюк знайшов у промові американця заклик до уряду піти у відставку, хоча там такого й близько не було. На що й вказав депутат фракції БПП Сергій Березенко.

  Логічно, що таку позицію підтримав і НФ, виразивши її словами голови фракції НФ Максима Бурбака – «не треба розхитувати човен». Так і хочеться дописати «у якому ми вже зробили велетенську дірку».

  Мартиненко на вихід, Кононенку приготуватись

  Продовжується історія з корупційною драмою Миколи Мартиненка, сірого кардинала і депутата від фракції НФ. Під тиском звинувачень партнерів по коаліції, зокрема Сергія Лещенка, Микола Мартиненко подав заяву про складання депутатських повноважень. Політичні циніки вже роблять ставки, чи проголосує парламент за його відставку, чи все перетвориться у звичний для української політики фарс.

  Почав розхитуватись стілець і під «альтер его» Мартиненка, його «аналогом» у фракції БПП – Ігорем Кононенком, заступником голови фракції БПП.

  Дзвіночок пролунав від заступника прокурора Віталія Каська. Втім, Ігор Кононенко виявив готовність захищати свою репутацію у судовому порядку.

  Проте кількість звинувачень на його адресу в інформаційному середовищі досягла тієї критичної маси, яка унеможливлює подальший спокій президентського улюбленця.

  «Самопоміч» переїхала до Кривого Рогу

  Питання виборів у Кривому Розі так захопило депутатів «Самопомочі», наче інших проблем у державі не існує, зокрема, економічного чи соціального характеру.

  Фракція оголосила, що не братиме участь у голосуваннях в парламенті до призначення повторних виборів у цьому місті. Відсутність позитивного голосування із зазначеного питання свідчить про відверте ігнорування інтересів «Самопомочі» з боку старших братів по коаліції.

  Голосів стабільно не набирається, і справа, на жаль, не лише у недисциплінованості депутатів.

  З усіх «досягнень» підопічних Андрія Садового на минулому тижні – загублені підписи за відставку генпрокурора Віктора Шокіна.

  Б`є Барна, виграє Яценюк

  Інцидент між депутатом Барною і прем`єром Яценюком інформаційно перекрив усі важливі події тижня. Можливо, саме в цьому і полягала мета п’ятничної бійки. Подробиці цієї історії можна прочитати буквально всюди, цікаво інше – тональність «псевдозвіту» Арсенія Яценюка перед парламентом.

  Відчуваючи абсолютну безкарність, прем`єр-міністр фактично переклав власну відповідальність на парламент, постійно використовуючи «ми», «наше рішення», «ви підтримали». Мовляв, відповідальність несуть усі. Під час виступу слово «корупція» лунало з вуст Арсенія Яценюка лише один раз у контексті іншого питання.

  Замість резюме

  Наприкінці тижня, вже після виступу Арсенія Яценюка та консультацій президента з урядовцями і членами фракції НФ, політичний малюнок став більш чітким:

  • реорганізації поточного уряду не буде, тільки зміна деяких персоналій, після ухвалення ключових документів;
  • Податковий кодекс вноситиме не президент, а уряд;
  • Державний бюджет на 2016 рік проголосують після Податкового кодексу;
  • на цьому тижні пленарних засідань не буде;
  • заслуховування звіту Кабінету міністрів буде перенесено на 2016 рік.
  • з високою ймовірністю Яценюк переживе Новий рік у статусі прем’єра, а враховуючи різдвяні канікули, залишиться ним щонайменше наступні 2 місяці. 
  Теги : Саакашвілі Арсеній Яценюк держбюджет сергій лещенко БПП микола мартиненко Юрій Луценко Опозиційний блок Самопоміч Джозеф Байден податковий кодекс Національне антикорупційне бюро Народний Фронт Ігор Кононенко Максим Бурбак Березенко Касько Сирія Олег Барна
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів