Парламент: фракція Порошенка у зоні турбулентності

  30 Листопада, 2015 18:33
  Парламентський тиждень, що минув, позначився насамперед продовженням протистояння по лінії Блок Порошенко – Народний фронт. Політичні вимоги фракцій «Самопомочі» і «Батьківщини» ігнорувалися з боку більш впливових партнерів по коаліції, що, безперечно, посилює нестабільність парламентської більшості

  Блок Петра Порошенка

  Президентська фракція на минулому тижні отримала два потужних внутрішніх удари, наслідки яких безпосередньо впливатимуть на подальшу долю об`єднання.

  По-перше, робоче засідання БПП зі стандартного заходу перетворилось на поле гострої битви та запеклої антикорупційної критики одних членів фракції іншими.

  Це, своєю чергою, призвело до оформлення внутрішньої опозиції у фракції – так званої Антикорупційної платформи у кількості 15 депутатів. Публічне лідерство у групі взяли на себе журналісти Мустафа Найєм та Сергій Лещенко.

  Блок Петра Порошенка продовжив конфронтацію зі своїми партнерами – Народним фронтом. Зокрема, голова фракції БПП Юрій Луценко досить різко зауважив, що у разі непредставлення Кабміном податкової реформи до прийняття бюджету 2016 року не буде «ані бюджету, ані уряду». Тема незадовільної роботи уряду обговорювалась і на засіданні фракції БПП, де багатьма депутатами ставилось питання «переформатування» Кабміну.

  Як відомо, позиція БПП щодо податкової реформи полягає у зменшенні податків з дев’ятнадцяти платежів і зборів, які є на сьогодні, до чотирьох, зі ставкою 10% кожний. І це повністю суперечить прем’єрському баченню податкової реформи.

  Проте наприкінці тижня риторика Луценка пом’якшилась, і він заявив, що питання щодо відставки уряду наразі на порядку денному не стоїть.

  Народний фронт

  Народний фронт намагається захищатись. Члени фракції заявляють про змову проти прем’єра Арсенія Яценюка. За словами голови фракції Максима Бурбака «відбувається масована атака і на прем'єра, і на президента, та на їхні команди. І прикро, що в цій атаці беруть участь депутати від коаліції». Бурбак вважає, що «кінцева мета – влаштувати повзучий державний переворот, реванш «янучарів» і зміну курсу України з проєвропейського на пропутінский».

  Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк так і не продемонстрував парламенту проект Державного бюджету на 2016 рік. Головна причина – неузгодженість основних параметрів податкової реформи. Проте й позитивних новин щодо спільного бачення нового Податкового кодексу парламентськими фракціями і групами на минулому тижні не було. Наступна контрольна дата, за словами віце-прем’єра В’ячеслава Кириленка, – 2 грудня.

  Об’єднання «Самопоміч»

  «Самопоміч» на минулому тижні продовжувала тиснути на ситуацію щодо виборів у Кривому Розі, де кандидату в мери міста від «Самопомочі» не вистачило менше відсотка голосів для перемоги над регіоналом Юрієм Вілкулом (батьком одіозного Олександра Вілкула). Олії у вогонь підлило рішення Дніпропетровського окружного апеляційного суду, який відхилив апеляцію від кандидата Самопомочі Юрія Милобога. Фактично ситуація вимагає наступного сильного кроку з боку фракції «Самопоміч», враховуючи погрозу виходу з парламентської більшості.

  Поряд з цим «Самопоміч» завдала критичного удару по представнику Народного Фронту – міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, який призначив Василя Паскала (одного зі старих кадрів епохи Януковича) на посаду заступника голови Національної поліції.

  Батьківщина

  Фракція Юлії Тимошенко продовжила тарифну риторику, проте не змогла переконати всіх політичних гравців підтримати законопроект щодо здешевлення вартості газу для населення. Питання навіть не потрапило у порядок денний.

  Опозиційний блок

  Фракція уламків «Партії регіонів» професійно відпрацювала партитуру п’ятої колони, поскаржившись на енергетичну блокаду Криму і нагадавши про необхідність виконання Мінських угод у російській інтерпретації.

  Загалом же варто відзначити, що для вирішення питань бюджету на 2016 рік та податкової реформи залишилось критично мало часу. Внутрішні чвари між партнерами коаліції блокують реформаторський рух парламенту, і хоча на минулому тижні Верховна Рада ухвалила ряд важливих дерегуляційних законів, системних, стимулюючих розвиток економіки, законодавчих актів прийнято не було.

  Таким чином, високою є ймовірність того, що депутати переглянуть графік роботи парламенту, аби встигнути до Нового року вирішити питання з держбюджетом. 

  Теги : Мустафа Найєм Верховна Рада Порошенко юрій вілкул Арсеній Яценюк сергій лещенко Тимошенко Батьківщина БПП Опозиційний блок парламент Самопоміч Народний Фронт В'ячеслав Кириленко Юрій Милобог Антикорупційна платформа
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів