Новий голова СБУ: чи знайдуть голоси за Василя Грицака?

  19 Червня, 2015 20:59
  Найімовірніше, новим головою Служби безпеки стане Василь Грицак. Про це говорять у кулуарах парламенту

  Нині Грицак є виконуючим обов’язки голови СБУ. У четвер його призначив президент Петро Порошенко. Відмітив його професійні якості як «загартованого, перевіреного та досвідченого». Нового керівника силового відомства оберуть на наступному сесійному тижні. Це – з 30-го червня.

  Після того, як Порошенко внесе подання на розгляд парламенту, усі фракції мають провести зустрічі з майбутнім керівником СБУ. Далі вже голосуватимуть за нього. Відкритим питанням на сьогодні залишається: чи знайдеться необхідна кількість голосів депутатів за Грицака? Враховуючи складність відставки вже екс-глави СБУ Валентина Наливайченка. Експерти зазначають, що президенту доведеться домовлятися щодо голосів за кандидатуру Грицака.

  «На сьогоднішній день голосів немає. Служба безпеки – вагомий інструмент. Ніхто зараз не хоче посилення влади президента, – розповідає UA1 політолог Віктор Таран. – Радикальна партія не дасть голоси за кандидатуру Грицака. Також можуть не дати голосів «ударівці», «Самопоміч», «Народний фронт». У «фронтовиків» існує конфлікт між Порошенком і Яценюком. Політична криза, яка наступила в парламенті, може зашкодити призначенню Грицака. Проте у президента є тиждень, щоб провести відповідні переговори».

  Серед альтернатив Грицаку називали Андрія Таранова. Зараз він заступник голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна. Таранов уже встиг розповісти, що такої пропозиції не отримував. Проте додав, що він готовий у разі її надходження з боку Порошенка.

  «Навряд чи будуть інші кандидатури. Президент робить ставку саме на генерал-полковника Василя Грицака. Наполягатиме на ньому, що б нам не говорили про інші кандидатури, – розповідає UA1 політолог Андрій Золотарьов. – Саме тому, що керується принципом особистого комфорту в призначеннях на такі високі посади. Для президента чинник визначальним є не стільки професіоналізм, скільки фактор особистого знайомства з людиною. Якщо говорити в професійному сенсі, то Грицак потужніший за Наливайченка. Про це говорять і спецслужбовці. Порошенко зацікавлений, щоб був свій голова Служби безпеки. Думаю, потрібна кількість голосів за кандидатуру Грицака знайдеться. Або Банкова дотисне. Існують певні розбіжності щодо цього у «Самопомочі». У «Опозиційному блоці» можуть не підтримати, проте навряд чи через це щось принципово зміниться. Якщо не вистачатиме голосів, то дотиснуть за рахунок «Відродження», або «Волі народу». Упевнений, голоси назбирають».

  Учора президент доручив Грицаку працювати до «сьомого поту». Підкреслив, що завдання виконуючого обов’язки – це підсилення боротьби з корупцією й контрабандою. Проте політологи зазначають, що Порошенко не розповів про третє завдання виконуючого обов’язки керівника СБУ. Це – деолігархізація. Вона потребуватиме ефективної роботи силового відомства. Оскільки олігархи завжди були «під ковпаком» спецслужб.

  Хто такий Василь Грицак

  Про головного претендента на посаду голови СБУ Василя Грицака відомо, що до бізнесу та політики відношення він не має. Усе життя пропрацював у СБУ.

  Кар’єру розпочинав на рідній Рівненщині. З 2014-го – перший заступник Наливайченка. Ще рік був його першим заступником у 2009-му. Пішов з посади у 2010 році з приходом Віктора Януковича.

  З липня 2014-го Грицак ще й керівник Антитерористичного центру при Службі безпеки. Брав участь в обміні полоненими.

  Найвідомішою справою у кар’єрі Грицака називають затримання вбивці журналіста Георгія Гонгадзе – Олексія Пукача, генерала МВС.

  Грицак має повного тезку – «регіонала» Грицака Василя Миколайовича, народного депутата двох минулих скликань. 

  Теги : СБУ Валентин Наливайченко Петро Порошенко василь грицак
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів