Не лише гроші. Що вкрав друг нардепа Пашинського в українців

  16 Серпня, 2016 11:41
  Неотримане армією спорядження, невилікувані онкохворі діти та дірка у держбюджеті – UA1 підрахував, у що вилилася фінансова афера друга нардепа Пашинського

  Загадкове зникнення грандіозної суми грошей, два роки розмов про те, що гроші зникли не зовсім, кілька досі незавершених кримінальних проваджень і нульовий результат – такими є підсумки однієї з найбільш широкомасштабних фінансових афер останнього часу, а саме крадіжки запасів палива олігарха Сергія Курченка.

  З матеріалів слідства, а також численних журналістських розслідувань відомо, що аферу провернули люди з найближчого оточення заступника голови парламентської фракції «Народного фронту» Сергія Пашинського.

  Саме він лобіював процес передачі арештованого палива комерційній структурі свого друга Сергія Тищенка, який мав відповідати за зберігання цього речового доказу, а пізніше з подачі Пашинського продав його – щоб «не зіпсувалося».

  При цьому 250 млн гривень було вкрадено відразу у вигляді так званої знижки за продаж некондиційного палива, яке нібито ніхто не хотів приймати на реалізацію.

  Ще 850 млн гривень привласнили більш ніж винахідливо: половину суми продавець зобов'язався виплатити державі протягом декількох років, а решту грошей Тищенко поклав на депозит у свій же банк «Фортуна», замість того, щоб відправити на спецрахунок уповноваженого на обслуговування МВС банку.

  За даними аналітичної компанії «Простобанк Консалтинг», мінімальне значення для депозитів у гривні наразі становить 18,79% річних, але в «Фортуні» призначені державі гроші лежать на депозиті під 1% річних, що означає мільйони недоотриманих гривень.

  Таким чином, загалом йдеться про збиток, що перевищує позначку в мільярд гривень у грошовому обчисленні. Аби наочно продемонструвати, наскільки це багато, UA1 підрахував, що відібрала в українців ця афера.

  Наприклад, за офіційними даними Міноборони, ціна єдиного бойового комплекту обмундирування, взуття, спорядження та засобів індивідуального захисту на одного військовослужбовця становить близько 35 тис. гривень. І на мільярд можна одягнути-взути 28,5 тисяч солдатів – це приблизно половина задіяних в АТО військових.

  Пашинський, який причетний до крадіжки палива Курченка, очолює парламентський комітет з оборони і нацбезпеки та постійно нарікає на брак грошей для армії.

  Водночас МО цього мільярда гостро не вистачає. «Міністерство оборони України просить Верховну Раду додатково виділити 950 млн грн, оскільки через збільшення вартості сировини ціна предметів речового забезпечення для військових зросла в кілька разів, – звернувся до уряду перший заступник міністра оборони Іван Руснак. – Зазначений ресурс дозволить створити запаси і забезпечити близько 80 тис. військовослужбовців необхідним речовим майном та обмундируванням».

  Нагадаємо, саме причетний до крадіжки палива Курченка Сергій Пашинський очолює парламентський комітет з оборони і нацбезпеки й постійно нарікає на брак грошей для армії, зокрема на програми з виробництва зброї та військової техніки.

  Проте прості підрахунки показують, що вкрадений мільярд – це 2070 нових мінометів «Молот», а також 133 легкоброньованих колісних бронетранспотрера «Дозор Б», необхідних розвідці, аеромобільним військам і морській піхоті, або 83 БТР-4 в максимальній комплектації.

  Також це вартість модернізації 80 танків Т-64 до рівня танка «Булат», який багато в чому можна порівняти з українськими новими «Оплотами», що успішно продаються за кордоном.

  А ще це 16 тисяч дуже потрібних бійцям тепловізорів, таких як Pulsar Quantum XD38. Або 12 тисяч 698 тепловізійних прицілів, таких як Apex Thermal Sight. Також це 320 американських безпілотників «Raven», яких гостро потребують в АТО. Не кажучи вже про те, що мільярд – це чверть вартості харчування всієї української армії на рік.

  На мільярд можна було б забезпечити лікування для чотирьох тисяч онкохворих дітей.

  Але у цієї суми є й інші значення. Сьогодні держава виділяє гроші на лікування лише кожної шостої онкохворої дитини. Батьки інших або шукають допомогу у всіх можливих інстанціях і фондах, або залишаються один на один із нерозв'язною проблемою та дитиною, що вмирає.

  Вартість препаратів курсу хіміотерапії для хворої дитини в середньому обходиться в 250 тис. гривень, тобто на мільярд можна було б забезпечити необхідне лікування для чотирьох тисяч маленьких пацієнтів – приблизно стільки випадків онкозахворювань дітей щорічно реєструють в Україні. Частина з них так і не дочекається свого лікування.

  Але є ще один ключовий момент мільярдної крадіжки, який відіб'ється на всіх без винятку – економічний фактор. Восени Україна має виплатити черговий транш за зовнішніми борговими зобов'язаннями при тому, що до кінця року, за прогнозами економістів, кредитних грошей від МВФ країна не отримає.

  Це вже «тисне» на курс гривні, збільшуючи інфляцію, від якої насамперед страждають незахищені верстви населення. Додатково до цього невдала приватизація Одеського припортового заводу і незрозуміла ситуація з поверненням грошей з арештованих рахунків Януковича вже зараз зробили в казні «дірку» приблизно в 65 млрд гривень – ці кошти були закладені в держбюджет, але по факту так і не надійшли.

  У такій ситуації не те що кожен мільярд – кожен мільйон на рахунку. І високою є ймовірність того, що Міністерство фінансів ініціюватиме різке зменшення соціальних виплат та зростання податків.

  Власне, цей процес вже почався: Мінфін запропонував переглянути принцип виплати стипендій, вкотре збільшив акциз на алкоголь, а в майбутньому ініціює введення податків на прибуток людей, які не зареєстровані як приватні підприємці, але при цьому щось продають, наприклад, на ринках.

  Все згадане демонструє гостру нестачу грошей в держбюджеті та вказує, що взято курс на жорстку економію у сфері соцзахисту, медичного забезпечення та фінансування військової промисловості – ключових напрямків життя країни.

  На тлі цього бізнес-партнер і друг Сергія Пашинського Тищенко втішає слідчих тим, що не всі гроші від продажу арештованого палива втрачено – 33 млн гривень зі зниклого мільярда зберігаються в його банку. Поки що зберігаються.

  Теги : Мінфін соцвиплати нафтопродукти сергій пашинський Курченко сергій тищенко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів