«Народний фронт» з розваленої хати та з присмаком криміналу

  9 Серпня, 2016 09:03
  За незначною на перший погляд політичною оборудкою з фіктивною пропискою заради депутатського статусу журналісти UA1 виявили масштабні плани щодо узурпації влади в регіоні
  Вадим Кривенко,
  Вадим Кривенко, "Народний фронт"

  Народний депутат від «Народного фронту» Вадим Кривенко зареєстрований у селі Царівка, що у Коростишівському районі на Житомирщині. Згідно з документами, живе нардеп у напіврозваленій хаті, де вибиті шибки заткнуто брудним ганчір’ям. На такі жертви Кривенко пішов, аби отримати можливість обиратись до Житомирської обласної ради.

  Журналісти UA1 спробували з’ясувати, наскільки нардеп, який проживає в столиці, переймається життям провінції. У ході розслідування було виявлено багато несподіваних зв’язків Кривенка з людьми як з вищих ешелонів влади, так і з кримінального світу.  «Ця хата – крайня на вулиці», – говорить Людмила, сусідка Вадима Кривенка. Жінка каже, що там прописані якісь чоловіки, але вона їх ніколи не бачила. А дізналась про існування міфічних сусідів, отримавши платіжки за комунальні послуги.

  За її словами, будинок абсолютно непристосований для життя. «Якщо депутат може в таких умовах проживать, то я вже не знаю, в яких ми умовах можем проживать», – розводить руками жінка, дізнавшись, що поряд з нею мешкає народний обранець.

  Втім, у хаті з вибитими шибками на краю Царівки прописано ще кілька осіб. Окрім нардепа Вадима Кривенка, за цією адресою зареєстровані Ігор Фадєєв та Артур Мінаєв. Фадєєва ще в 2007 році видання «Українська правда» називало кримінальним авторитетом 90-х на прізвисько «Москва». Мінаєв наразі працює замдиректора державного концерну «Укрторф».

  Однак місцеві жителі не мали можливості познайомитися зі своїми «відомими» сусідами. Лиш дехто пам’ятає, що з десяток років тому, під час виборчої кампанії хтось поважний з’являвся у селі.

  Нардеп Кривенко не заперечує, що свого часу організував собі потрібну прописку, аби мати змогу балотуватись до облради.

  Журналісти UA1 відшукали сільського голову, який на початку двохтисячних реєстрував Кривенка та Фадєєва в одній хатині. Говорити на камеру чоловік відмовився, однак повідомив, що у напіврозваленому будинку ані Кривенко, ані Фадєєв не жили жодного дня. Потрібна була лише місцева прописка для обрання депутатами облради.

  «Сказати, для яких цілей вони купували, – я не знаю. Вони поприписувались, але там не проживали, бо там немає умов для проживання. Тобто зареєструвались і все. Право власності вони принесли, значить, маємо їх зареєструвати», – зазначає колишній голова Царівки.

  Що ж об’єднує таких різних особистостей? Як з’ясував UA1, кримінальний авторитет «Москва» був співвласником одного з підприємств Коростишівського району та водночас заступником голови партійного осередку партії «Батьківщина». А головою на той час був саме Вадим Кривенко, який нині є депутатом від «Народного фронту».

  Кривенко не заперечує, що організував собі потрібну прописку, аби мати змогу балотуватись до облради у 2005 році. А заодно й своїх заступників – Фадєєва та Мінаєва – зареєстрував за тією ж адресою.

  Фактично, Кривенко, Мінаєв та Фадєєв, будучи киянами і проживаючи в Києві, представляли регіон, до якого не мали жодного стосунку. Фадєєв та Кривенко вирішували долю Житомирщини у місцевій облраді, а потім повертались до Києва. Звісно ж, у цьому немає нічого кримінального. Але прослідковується політична корупція. Адже долю району чи області мають вирішувати люди, які проживають у цій місцевості. Як представник Житомирської області, киянин Кривенко обрався й до Верховної Ради.

  Усіх трьох пов’язують і давні ділові зв’язки – ще у 1995-му Кривенко, Фадєєв та Мінаєв спільно заснували ТОВ «Зоряне». Сьогодні Кривенко стверджує, що зараз він з Фадеєвим ніяк не перетинається, і називає звинувачення у неправомірній діяльності колишнього бізнес-партнера «чутками з 90-х».

  На переатестацію керівництва поліції Житомирщини впливала депутатська група від «Народного фронту». І атестацію успішно пройшли всі «потрібні» люди.

  За словами відомого активіста Романа Сініцина, зв’язок з кримінальним світом 90-х заперечує і сам Фадєєв, хоча його впізнали навіть правоохоронці та колишні співробітники УБОЗ. Правоохоронці натякають на причетність Ігоря «Москви» до спроби замаху на життя, коли під авто було кинуто гранату. Фадєєв, зі свого боку, наполягає, що у ті часи займався виключно політичною діяльністю – наприклад, розклеював листівки.

  Очевидно, саме досвід поширення листівок дозволив кримінальному авторитету «Москві» потрапити до комісії з переатестації вищого керівництва поліції Житомирської області. Як не дивно, в іншій такій комісії представником громадськості виступав його давній компаньйон Вадим Кривенко. Нагадаємо, сам Кривенко заявив про відсутність будь-яких зв’язків з Фадєєвим.

  Тут варто згадати про ще одного нардепа – Павла Дзюблика, якій засідав ще в одній комісії з атестації житомирської поліції. І Кривенка, і Дзюблика відносять до неформальної депутатської групи нардепа Сергія Пашинського.

  Таким чином, можна стверджувати, що на переатестацію керівництва поліції Житомирщини впливала депутатська група від «Народного фронту». І атестацію успішно пройшли всі «потрібні» люди.

  Як запевняють представники Житомирської кондитерської фабрики «ЖЛ», захопленої рейдерами під керівництвом Сергія Пашинського, це було платою поліцейським за допомогу в рейдерському захопленні.

  З нардепом Пашинським пов'язаний і Артур Мінаєв. Наразі Мінаєв обіймає посаду заступника директора державного концерну «Укрторф», до складу якого входить підприємство «Житомирторф». Як стверджують експерти, підприємство належить до сфери впливу Сергія Пашинського. Тож чи варто дивуватися, що колишній директор «Житомирторфу» Олександр Рогаль став директором кондитерської фабрики після її захоплення.

  На цьому фото самопроголошеного директора кондфабрики Рогаля на засіданні Житомирської ОДА підтримує Ігор Фадєєв. Той, що прописаний з нардепом Кривенком в одній хаті і якого називають кримінальним авторитетом «Москва».

  Так з маленької політичної корупції у вигляді фіктивної прописки виростає справжня велика корупція і кримінал. Одна депутатська група фактично узурпувала владу в Житомирській області й безкарно чинить там протиправ`я. 

  Теги : поліція сергій пашинський ОДА Житомирщина депутат Народний Фронт рейдерське захоплення «ЖЛ» Житомирторф вадим кривенко Павло Дзюблик Ігор Фадєєв
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів