Мільйони для агресора. Як бізнес Порошенка наповнює казну РФ

  3 Листопада, 2016 13:00
  Російський бізнес Петра Порошенка не лише приносить президенту багатомільйонні прибутки, а й поповнює бюджет РФ десятками мільйонів доларів

  Наприкінці жовтня корпорація ROSHEN розповсюдила офіційну заяву про те, що отриманий від діяльності Липецької кондитерської фабрики прибуток успішно виводиться в Україну, тут з нього сплачено податки, а залишок прибутку йде на доброчинність.

  За останні два роки ця сума склала 72 млн 062 тис. 721 долар, з яких корпорація заплатила 125 млн 628 тис. 466 гривень податків, і витратила прибуток, що залишився, на зведення столичного Театру на Подолі, на допомогу дитячій лікарні ОХМАТДИТ і на будівництво вольєрів у Черкаському зоопарку.

  Водночас у корпорації скромно замовчують, що сплачують до російської скарбниці сотні мільйонів рублів податків – інакше підприємство просто не змогло б працювати. А також інвестують в будівництво нових виробничих потужностей під Калугою, які планується відкрити до 2018 року, та забезпечують працівникам «Ліконф» – Липецької кондитерської фабрики – середню зарплату в розмірі 32 тис. 250 рублів – за сьогоднішнім курсом це трохи більше 13 тис. гривень.

  Також фабрика щедро преміює топ-менеджерів. Наприклад, у 2015 році на премії заступнику гендиректора та бухгалтеру не пошкодували 7,226 млн рублів – це 2 млн 925 тис. гривень на двох. Звісно, сплачуючи всі податки на заробітну плату.

  Корпорація ROSHEN вклала в російську економіку та бюджет понад $40 млн 179 тис. – 635 млн 724 тис. грн.

  І навіть для того, аби вивести дивіденди з Росії в Україну, ROSHEN також зобов'язаний був заплатити відсоток від цієї суми в російський бюджет.

  Відповідно, розташований в РФ бізнес президента не лише приносить йому прибуток, але й істотно підтримує економіку держави-агресора. Не дарма у Федеральній податковій службі Росії Липецька фабрика значиться серед найбільших платників податків Липецької області.

  Не цукерками єдиними

  Справедливості заради слід визнати, що останні два роки справи у Липецької фабрики йдуть не ліпшим чином через постійні податкові перевірки, штрафи і донарахування несплачених податків. Однак за інформацією українських ЗМІ, не єдиною Липецькою фабрикою живе бізнес Петра Порошенка в Росії.

  У руках журналістів опинилися документи Арбітражного суду Липецької області, з яких витікає, що крім фабрики українська корпорація володіє ще кількома підприємствами з мільярдними оборотами. І обслуговують вони діяльність «Ліконф», а саме – відповідають за логістику, транспортування, імпорт необхідної для виробництва продукції сировини та закупівлю технологічного обладнання.

  Однією з найбільших таких структур називають російське ТОВ «Рошен». Саме ця ланка й приносить основні бариші, оскільки закуповує необхідні товари – сировину, обладнання – і продає їх Липецькій фабриці. А також експортує готову продукцію. І заробіток з усіх згаданих операцій обчислюється мільярдами рублів.

  У 2015 році ТОВ «Рошен» у Росії заробило 5,5 млрд рублів – понад $87 млн.

  Так, згідно з отриманими журналістами даними, у 2015 році ТОВ «Рошен» заробило 5,5 млрд рублів – понад 87 млн доларів. А загалом за два роки виплатило дивідендів на суму 3,1 млрд рублів – понад 49 млн доларів.

  Зрозуміло, з цього прибутку сплачено всі необхідні податки в російську скарбницю. А саме російські гроші підтримують на плаву маріонеткові режими на окупованій частині сходу України.

  Всю суму сплачених підприємствами Петра Порошенка податків у РФ підрахувати складно. Але навіть виходячи з фрагментарних офіційних повідомлень Федеральної податкової служби РФ, а також на основі діючого між Україною і Росією податкового законодавства можна скласти уявлення про порядок сум, що йдуть державі-агресору.

  Подвійна гра

  Насамперед, проаналізуємо заявлену ROSHEN суму виведених з Росії дивідендів – 72 млн 062 тис. 721 долар. Аби ці гроші потрапили в Україну, підприємству необхідно сплатити податок.

  Між Україною і РФ діє Угода «Про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилянь від сплати податків» від 08.02.1995 року. Згідно з цим документом податок на виведення дивідендів з РФ для української корпорації обійшовся в 5% (ст.10 п.2 угоди). Відповідно, до бюджету РФ від цієї операції надійшло 3 млн 603 тис. 136 доларів.

  ВАТ Липецька фабрика «Рошен» виплатила у 2014 році податків на суму 356 493 тис. рублів ($5,56 млн), а в 2015-му – 400 232 тис. рублів ($6,33 млн).

  Рахуємо далі. Згідно з фінансовим звітом за 2015 рік загальний обсяг інвестицій склав 41,5 млн рублів (656,6 тис. доларів). Роком раніше в будівництво і модернізацію виробництва інвестовано 925 млн рублів (14,6 млн доларів).

  Понад те, у планах корпорації, вказаних у щорічній звітності, значиться: «Проведення заходів з модернізації наявного обладнання», а це означає ще сотні мільйонів рублів, інвестованих в російську економіку в майбутньому.

  Що стосується податків, то все з тих же фінансових звітів ВАТ Липецька фабрика «Рошен» випливає, що в 2014 році виплачено податків на суму 356 493 тис. рублів (5,56 млн доларів), а в 2015-му – 400 232 тис. рублів (6,33 млн доларів).

  Офіційної звітності про податкові платежі підприємства за 2016 рік немає, оскільки російський бізнес Порошенко судиться з податківцями з приводу нарахованих виплат.

  Проте, про вже сплачені до держбюджету РФ суми можна зробити висновок з офіційних повідомлень ФПС РФ. Так, в квітні 2016 року фабрику сплатила 596 млн рублів – 9,43 млн доларів.

  Таким чином, можемо підрахувати, скільки в російську економіку та бюджет вклала корпорація ROSHEN. Якщо скласти всі вищенаведені суми, то вийде понад 40 млн 179 тис. доларів – це 635 млн 724 тис. гривень.

  Цифра величезна і водночас настільки абстрактна, що важка до сприйняття. Куди більш зрозумілою вона стає, якщо перевести цю суму в осяжні матерії.

  Наприклад, це розмір матеріальної соціальної допомоги з народження дитини для 15 400 українських сімей, яку вони могли б отримувати протягом трьох років – по 41 280 гривень на сім'ю, як наразі передбачено законодавством.

  Це означає, що 2,5 тисячі сімей військовослужбовців, які втратили свого годувальника на війні з російськими окупаційними військами на сході, протягом 11 років могли б отримувати мінімальну пенсію у розмірі 1898 гривень.

  Ще це річна мінімальна пенсія для більш ніж 45 тисяч пенсіонерів, які примудряються прожити на суму в 1170 гривень/місяць. Або соцдопомогу для понад 48 тисяч українських малозабезпечених сімей.

  Нарешті, це 16 таких потрібних українським військовим в зоні АТО бойових машин БТР-4.

  Порошенко вимагає від західних партнерів збереження і посилення економічних санкцій проти Росії. Водночас його бізнес у державі-агресорі процвітає та поповнює російську скарбницю.

  Однак і це ще не все. Сума, вкладена бізнесом Порошенка в російську економіку у вигляді інвестицій та податків, у рублевому еквіваленті становить 2,53 млрд. Для кращого розуміння, скільки це, розкладемо і її.

  Це річна зарплата для 14 тисяч рядових, які воюють у незаконних збройних формуваннях на сході України проти українських військових.

  Це ремонт і модернізація 111 одиниць російських БТР, частину з яких «зіпсують» українські війська.

  Це штурмові бронежилети 5 класу захисту для більш ніж 28 тисяч російських військових. Не кажучи вже про сотні тисяч одиниць набоїв, гранат, мін та іншої зброї, яка наводнила Донбас.

  З усієї цієї ситуації вимальовується досить неприваблива картина. З одного боку, Петро Порошенко вимагає від західних партнерів збереження і посилення економічних санкцій проти Росії. З іншого – його бізнес у державі-агресорі процвітає та наповнює російську скарбницю.

  Понад те, готується розширення бізнесу за рахунок нових виробничих потужностей, активно підбирається персонал з дуже привабливою за українськими мірками зарплатою.

  І це в той час, коли в Україні зареєстровано 1,7 млн безробітних, а середня заробітна платня у виробничому секторі за даними Держстату становить трохи більше 5 тис. гривень.

  І скільки б у ROSHEN не говорили про свою благодійність, факт залишається фактом – корпорація фінансово підтримує економіку ворожої нам держави.

  Теги : АТО інвестиції Порошенко Рошен РФ зарплата Roshen бюджет податки бтр Липецька кондитерська фабрика
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів