Мільярд державних грошей для друга депутата Пашинського

  9 Лютого, 2016 12:03
  Депутат Сергій Пашинський допомагає своєму діловому партнеру Сергію Тищенку обкрадати державу на мільярди гривень через державний «Укрексімбанк»
  Сергій Тищенко
  Сергій Тищенко

  У світлі боротьби з корупційними схемами на державних підприємствах слід згадати про один з найбільших державних банків – Укрексімбанк. На сьогодні 100% акцій АТ «Укрексімбанк» належать державі в особі Кабінету міністрів. Це одна з небагатьох державних установ, де за корупційними схемами можна вивести «живі» гроші.

  23 листопада 2015 року в Єдиний державний реєстр юридичних осіб було внесено запис про припинення ТОВ «Фактор Ексім». За два тижні до цього Господарський суд Києва завершив процедуру ліквідації вказаного товариства. В результаті таких дій українські банки втратили 1,8 млрд гривень, які компанія їм заборгувала. Найбільше втратив державний банк «Укрексімбанк» – 832,24 млн гривень.

  Власником збанкрутілої компанії є житомирський бізнесмен Сергій Тищенко. Той самий, якого разом з його другом нардепом Сергієм Пашинським звинувачують в розкраданні нафти олігарха-втікача Курченка та завдання збитків державі на 250 млн гривень. Той самий Тищенко, дружина якого працювала в МВС над поверненням активів колишньої влади, але змогла повернути лише 5 тисяч гривень.

  Покровителі у високих владних кабінетах

  Процедуру банкрутства компанії Тищенка «Фактор Ексім» було розпочато ще у 2012 році. Причому розпочато за ініціативи самої компанії, після того, як з неї були виведені всі активи. Такий собі спосіб просто не платити борги. Але процедура затягнулась на декілька років. Банки не хотіли втрачати такі великі кошти та мали надію все ж таки повернути борг.

  «Укрексімбанк», який судився з компаніями Тищенка 3 роки, без бою здає позиції в суді й фактично дарує бізнесмену 832 млн гривень.

  І можливо їм би це й справді вдалось, якби діловий партнер Тищенка – народний депутат Сергій Пашинський не отримав такий великий владний вплив. Його рідна партія «Народний фронт» перемагає на виборах до Верховної ради. Сам Пашинський очолює впливовий комітет з національної оборони. Арсен Аваков стає міністром внутрішніх справ. Ще один однопартієць Пашинського Павло Петренко очолює Міністерство юстиції. А лідер партії Арсеній Яценюк займає посаду прем’єр-міністра.

  То ж хіба захочеться повертати борги, коли ти маєш таких впливових друзів у владі, а банки, яким ти винен гроші, переважно державні? «Укрексімбанк», який судився з компаніями Тищенка 3 роки, без бою здає позиції в суді й фактично дарує бізнесмену 832 млн гривень.

  Але це ще не щасливий фінал у справі неповернення боргів державі. Тому ж «Укрексімбанку» інша компанія Сергія Тищенка «Фактор Капітал» винна понад 1 млрд гривень. Як можна передбачити, ця компанія також проходить процес банкрутства. Причому ініціювала банкрутство ще одна компанія Тищенка «Фактор Нафтогаз». І саме «Фактор Нафтогаз» претендує на отримання 40 млн гривень ліквідних активів, які ще залишились у «Фактор Капітала». Таким чином, можна припустити, що державний банк знову не зможе повернути собі кошти, які належать державі.

  Рейдернути державні гроші

  Ще більш закручена схема випливає з рейдерського захоплення Житомирської кондитерської фабрики «ЖЛ». Саме Пашинського і Тищенка звинувачують в організації розбійного нападу і захоплення фабрики.

  Справа в тому, що майновий комплекс фабрики – устаткування, будівлі, транспорт, готова продукція, сировина – знаходиться в заставі в «Укрексімбанку» за кредитним договором. До розбійного нападу й захоплення фабрика обслуговувала свій борг та поетапно його сплачувала.

  Проте після захоплення території кондитерської фабрики «ЖЛ» людьми Тищенка та Пашинського підприємство повністю припинило свою роботу. Виробництво зупинилось, а заставне майно опинилось в руках злочинців. Шахраям за сприяння керівництва Національної поліції вдалося підписати фіктивний договір на охорону майна з Поліцією охорони Житомирської області. Таким чином, співробітники житомирської поліції стали фактичними учасниками розбійного нападу і крадіжки заставного майна.

  З мовчазної згоди, а за твердженням керівництва фабрики «ЖЛ» – згідно з наказом міністра МВС Арсена Авакова, поліція спостерігає, як злочинці вивозять з фабрики заставне майно державного банку – готову продукцію та сировину.

  Проблемними кредитами, які винен банку Тищенко, займається наближена до нього людина, колишній співробітник.

  Дивує, що банк також просто спостерігає, як фактично розкрадають його заставне майно. А це фактично майно держави. Адже якщо підприємство знищать, а майно розкрадуть, держава не зможе повернути гроші, надані нею в кредит Житомирській кондитерській фабриці.

  Чому «Укрексімбанк» не звертається до суду з вимогою накласти арешт на своє заставне майно? Чому державний банк не вимагає від МВС та прокуратури припинення протиправних дій на території майнового комплексу, який знаходиться у нього в заставі?

  Журналісти UA1 кілька разів намагалися зв’язатись з керівництвом банку та отримати коментарі. Але менеджмент державного АТ «Укрексімбанк» відмовляється коментувати ситуацію. Представники банку навіть точно не знають, що наразі відбувається з майном Житомирської кондитерської фабрики «ЖЛ». Більше місяця вони не можуть отримати доступу на територію, аби переконатися, що майно не викрадене й не пошкоджене.

  Пояснень такої бездіяльності представників державного банку є декілька. Те, що лежить на поверхні, – вплив депутата Пашинського, однопартієць якого Арсеній Яценюк очолює уряд. А як ми пам’ятаємо, керує «Укрексімбанком» від імені держави саме Кабінет міністрів. Тож можна припустити, що такі важливі рішення керівництво банку погоджує з Кабміном. Бездіяльність правоохоронців в цій ситуації пояснюється зв’язками Пашинського і Тищенка з іншим членом «Народного фронту» – міністром МВС Арсеном Аваковим.

  Свої люди в банку

  Але у групи Тищенка є й менш помітні, проте дієві зв’язки з керівництвом «Укрексімбанку». Заступник голови правління банку, який курує безпеку банку та роботу за проблемними активами, Володимир Котов до призначення на цю посаду працював у службі безпеки групи компаній «Фактор» того ж Сергія Тищенка. Тобто проблемними кредитами, які винен банку Тищенко, займається наближена до нього людина, колишній співробітник.

  Котова було призначено без конкурсного відбору в грудні 2014 року. Він одразу ж активно зайнявся найпроблемнішими позичальниками банку – компаніями «Фактор Ексім» та «Фактор Капітал». Не дивно, що банк раптом припинив боротись за гроші, позичені цим компаніям. Вказівки Котову дає безпосередньо власник «Фактора» Сергій Тищенко.

  Державний банк продовжує втрачати мільярди бюджетних грошей, програючи групі компаній «Фактор», що належить близькому другу нардепа Сергія Пашинського.

  Отримавши посаду, Володимир Котов одразу ж почав зачистку кадрів банку. Примусово було звільнено низку досвідчених співробітників служби безпеки установи, які могли завадити Котову вирішити «питання Фактора». На інших працівників департаменту безпеки чиниться значний тиск. Котов, який, до речі, раніше ніколи не працював у банківських установах, назначив своїми заступниками колишніх співробітників МВС часів міністра Захарченка.

  Є зв'язок у Тищенка і безпосередньо з новим очільником державного банку. Олександр Гриценко – теперішній керівник «Укрексімбанку» – з 2007 по 2013 працював у Лондоні. Саме там в 2012-2013 роках проживала й працювала Олена Тищенко (колишня дружина Сергія Тищенка). Можна припустити, що така плідна співпраця керівництва держбанку з групою Тищенка обумовлена дружніми зв’язками дружини Тищенка та Олександра Гриценка.

  Інших пояснень, на жаль, немає. Їх не дають ані в «Укрексімбанку», ані в МВС, ані в Кабміні, ані в прокуратурі. А державний банк продовжує втрачати мільярди бюджетних грошей, програючи групі компаній «Фактор», що належить близькому другу нардепа Сергія Пашинського. 

  Теги : Кабінет Міністрів Арсен Аваков Арсеній Яценюк сергій пашинський укрексімбанк Народний Фронт сергій тищенко фактор рейдерське захоплення «ЖЛ»
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів