Куплю за будь-які гроші: на чому не збираються економити українці

  31 Грудня, 2015 09:33
  UA1 з'ясував, на що українці витрачають свою зарплату, на чому намагаються заощадити, а які витрати вважають за краще не урізати

  Падіння курсу гривні, затримки у виплатах зарплат, а також витрати на комунальні послуги, які суттєво зросли, прогнозовано змусили українців у 2015-му, що минає, економити на всьому.

  Так, за даними Держстату, насамперед під «фінансову заборону» потрапили ресторани, готелі, освіта та відпочинок – на цих категоріях люди економлять найбільше, виділяючи на них мінімум своїх доходів. Однак зазначена тенденція збереглася ще з 2014 року.

  Підсумковим трендом 2015-го стало жорстке урізання видатків на погані звички та пересування. Витрати на алкоголь, тютюн і наркотики поряд з витратами на транспорт зазнали найбільших скорочень цього року.

  На чому українці не збираються економити, так це на своєму зовнішньому вигляді, знаннях, облаштуванні будинку та спілкуванні. Витрати на одяг та взуття, побутову техніку, зв'язок і науку залишилися практично без змін. Хоча й тут є тенденція до економії.

  А ось на здоров'я почали витрачати більше, хоча й зовсім ненабагато – на одну соту відсотка. Проте з того мінімуму, що залишається після оплати комуналки, й це добре: утримання житла «з'їдає» майже 64% доходів українців. Для порівняння, в США цей показник становить 7%, у країнах ЄС – від 20 до 30%.

  Теги : США дохід наркотики держбюджет алкоголь транспорт комунальні послуги витрати економіка
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів