Кривавий Новий рік депутата Пашинського

  8 Сiчня, 2016 10:01
  Організована нардепом Пашинським злочинна група на новорічні свята захопила житомирську кондитерську фабрику «ЖЛ» та влаштувала криваву бійню

  Зранку 5 січня всю Україну облетіла новина про затримання 134 бандитів, які вночі здійснили збройний напад на територію кондитерської фабрики у місті Житомирі, побили охорону та співробітників підприємства і влаштували стрілянину. Про це повідомив прес-центр Головного управління Національної поліції в Житомирській області.  Дивно, що заява від правоохоронних органів з’явилася лиш на шостий день після трагічних подій, що відбувались на фабриці. Так само дивно, чому шість днів правоохоронні органи не вживали жодних заходів, аби зупинити збройний напад бандитів, який почався ще ввечері 30 грудня.

  В організації цих протизаконних дій керівництво фабрики звинувачує депутата Сергія Пашинського та його бізнес-партнера Сергія Тищенка. Про те, що такий напад готується, ТДВ «ЖЛ» оголосило ще 27 листопада і намагалось донести цю інформацію до всіх правоохоронних органів та влади країни. З огляду на це, є всі підстави підозрювати, що до покривання дій озброєних бандитів може бути причетне найвище керівництво МВС України.

  У пресі багато суперечливої інформації про події в Житомирі останніх декількох днів. Спробуємо послідовно відновити всю картину подій і особливо відмітимо дії правоохоронних органів, адже саме від їхньої роботи залежала безпека та життя великої кількості людей.

  Початок розбійного нападу на фабрику

  Увечері 30 грудня журналісти отримали інформацію, що на під’їзді до Житомира на автозаправці «Сокар» зафіксовано 3 автобуси, всі пасажири яких – спортивні молодики характерної зовнішності, яких прийнято називати «тітушками». Було припущення, що хлопці їдуть в Житомир для силового захоплення житомирської кондитерської фабрики.

  Територію кондитерської фабрики почали атакувати невідомі в масках, з палицями, арматурою, ножами, травматичною зброєю, щитами, світлошумовими гранатами.

  Наші кореспонденти справді знайшли ці автобуси на вказаній заправці. Один з них стояв біля дороги, два інших було сховано за будівлею заправки так, щоб їх не було видно з дороги. Міні-маркет та кафе були заповнені молодиками, які їли, щось купували чи просто прогулювалися, ніби очікуючи команди. Ми одразу звернулись в прес-центр Житомирської поліції з проханням прокоментувати ситуацію. Однак прес-секретар Алла Ващенко заявила, що не володіє жодною інформацією з цього приводу. Через годину вона взагалі припинила брати слухавку.

  Невдовзі з’явилась інформація про ще 4 автобуси з «тітушками». Всього стало відомо про 7 автобусів, вщент забитих людьми кримінальної зовнішності. Правоохоронні органи жодним чином ситуацію не коментували, прес-центр цинічно мовчав.

  Близько о пів на восьму територію кондитерської фабрики почали атакувати невідомі в масках, з палицями, арматурою, ножами, травматичною зброєю, щитами, світлошумовими гранатами. Всього біля 350-400 осіб. Замки одного з запасних заїздів на фабрику було зламано. Саме через цей заїзд на підприємство зайшли озброєні люди. Вони почали бити та виштовхувати з фабрики працівників та охорону. Відкрили склад готової продукції, почали його розкрадати.

  «Вони були як варвари. Набирали цукерки та печиво за пазуху, в кишені, сумки. Розривали і розкидали всюди коробки. Просто брали і топтали печиво та вафлі. Таке враження, що вони були чи п’яні чи під дією наркотиків. Потім вони взагалі влаштували на складі туалет і почали справляти свої потреби просто на коробки з цукерками», – згадує одна з робітниць складу готової продукції.

  Крім того невідомі нападники повністю розгромили лабораторію фабрики, викрали комп’ютери, поламали безліч дорогого обладнання, навантажувачі, порозбивали камери спостереження.

  За декілька днів потому один з організаторів розбійного нападу на фабрику Олександр Рогаль буде запевняти, що невідомі в масках – то «охоронна фірма» неіснуючого ЗАТ «Житомирські ласощі». Однак погодьтеся, якось не по-хазяйськи «охоронці» ставляться до майна фабрики. Чи грабувати склади та ламати обладнання – то й є охорона у розумінні пана Рогаля?

  Блокада адміністрації

  Керівництво фабрики одразу ж повідомило правоохоронні органи про напад на фабрику. На номер 102 надійшло декілька дзвінків із заявами, що склади підприємства грабуються, що б’ють охорону фабрики, що незаконно відкривають приміщення цехів і будівель та ламають обладнання. Такі ж заяви надходили на «гарячу лінію МВС України». Кожного разу заява фіксувалась, але ніхто не говорив, коли прибудуть правоохоронці.

  Поки спецпідрозділ поліції спокійно стояв біля воріт, створюючи ефектну картинку для журналістів, за воротами підприємства безчинствували бандити, які громили обладнання і розкрадали продукцію.

  Частина співробітників фабрики, охоронці та дирекція заблокувались в адміністративному корпусі підприємства. Невідомі протягом певного часу намагалися силою вибити вхідні двері будівлі. Керівництво фабрики зателефонувало керівнику Національної поліції України Хатії Деканоїдзе та повідомило про ситуацію. Голова Нацполіції пообіцяла допомогу найближчим часом.

  Водночас до воріт фабрики прибули спецпризначенці та начальник управління Національної поліції в Житомирській області Валерій Рудик. Його люди вишикувались в кілька шеренг перед ворітьми підприємства. Журналістам Рудик заявив, що правоохоронці не будуть заходити на територію фабрики, а лише охоронятимуть порядок біля воріт.

  Таким чином, поки спецпідрозділ поліції спокійно стояв біля воріт, створюючи ефектну картинку для журналістів, за воротами підприємства безчинствували бандити, які громили обладнання і розкрадали продукцію, вибивали двері адмінбудівлі, де знаходилися заблоковані співробітники, зокрема жінки.

  Хатія Деканоїдзе пообіцяла, що підрозділи Нацгвардії прибудуть в Житомир о 8 ранку. Що робити до того, було незрозуміло. Усе міліцейське керівництво поїхало з місця події, залишивши біля воріт невеличкий наряд правоохоронців – приблизно 10-15 осіб. За ніч бандити ще декілька разів намагалися вибити двері адміністративної будівлі. Співробітники зрозуміли, що чекати на порятунок з боку поліції марно.

  Тому ніхто особливо й не здивувався, що о восьмій ранку 31 грудня обіцяної Нацгвардії Житомир так і не побачив. У поліції запевняли, що підрозділи прибудуть о 12:00, потім о 14:00, потім о 18:00... Таке затягування часу наводить на думку, що у високих кабінетах МВС йшли якісь торги. Хтось явно переконував керівництво правоохоронних органів не втручатися в ситуацію і дати більше часу бандитам, які захопили фабрику.

  Щоправда, у той же день на фабрику прибули 20 співробітників державної служби охорони (ДСО), які розташувались на головній прохідній. Всі дні, поки фабрика знаходилась під контролем бандитів, дсошники по-приятельськи спілкувались з «тітушками», грілись біля однієї бочки з багаттям на прохідній. Представники поліції та бандити фактично діяли спільно, контролюючи фабрику, захоплену в розбійний спосіб.

  Цій абсурдній співпраці поліції та бандитів знайшлося пояснення пізніше. Як виявилось, начальник Департаменту поліції охорони Житомира незаконно підписав договір про охорону з Олександром Рогалем. Навіть попри те, що на підтвердження своїх директорських функцій Рогаль демонстрував лише витяг з реєстру юридичних осіб. Тут варто зазначити, що 25 грудня 2015 року слідчим УМВС в Житомирській області було відкрито досудове розслідування щодо внесення в реєстр пана Рогаля як директора ЗАТ «Житомирські ласощі».

  Тобто начальник ДСО підписав фіктивний договір про охорону з фіктивним директором підприємства, якого не існує, з людиною, проти якої ведеться слідство саме за підробку згаданого витягу з реєстру. Питання: куди дивився юридичний департамент поліції охорони? Чи може юристи відомства взагалі не бачили цього договору? Це було б дивно, адже при підписанні договорів на охорону об’єктів державною охороною завжди ретельно вивчаються установчі документи – статут підприємства та наказ про призначення директора.

  Зрозуміло, що статуту ЗАТ «Житомирські ласощі» не існує, як не існує рішення зборів акціонерів про призначення Олександра Рогаля директором. Чому начальник ДСО підписав завідомо неправомірний договір з Рогалем і давав накази підлеглим допомагати бандитам, сподіваємося, в майбутньому з’ясує слідство.

  А тим часом під прикриттям співробітників міліції «тітушки» почали діяти: відключили в адмінбудівлі світло, воду та опалення. І це в 19-тиградусний мороз! Поряд з тим співробітники ДСО перешкоджали працівникам фабрики передавати своїм заблокованим колегам їжу, воду, ліки, теплі речі. Виходить, що бандити під прикриттям міліції просто намагались фізично знищити людей у заблокованому корпусі.

  Майдан житомирських кондитерів

  В ніч на 3 грудня до входу на фабрику підвезли зварювальний апарат. «Тітушки» безперешкодно – незважаючи на співробітників міліції – затягли його на територію підприємства. Як стане відомо згодом, за допомогою апарату бандити всю ніч перетворювали екскаватор на «бронемашину» для атаки на адміністративну будівлю. Попереду екскаватора найняті зварники зробили щось схоже на таран.

  Лише завдяки сміливості та спільним діям всього трудового колективу фабрики «ЖЛ» вдалося вигнати «тітушок» за ворота підприємства.

  Співробітники міліції спокійно спостерігали, як «тітушки» готуються руйнувати адміністративну будівлю та ставлять ультиматуми заблокованим всередині працівникам фабрики. При проголошенні ультиматуму поряд з організатором бандитського захоплення взагалі стояв один з керівників поліції Житомира.


  Один з керівників "тітушок"
  Один з керівників "тітушок"

  Співробітники кондитерської фабрики збираються біля воріт підприємства. Спостерігаючи співпрацю міліції і бандитів, вони розуміють, що допомогти своїм заблокованим колегам зможуть тільки вони самі. Люди знаходять вхід, який охороняється бандитами не так пильно, і заходять на територію фабрики величезним натовпом. Як не дивно, попереду літні жінки – робітниці цехів. Саме вони виявляють, що основна частина «тітушок» сконцентрована у понівеченій лабораторії.

  Робітниці намагаються заблокувати молодиків у будівлі. Ті безцеремонно штовхають літніх жінок, матюкаються та ображають. Отримують і журналісти. Один з бандитів нападає на знімальну групу «5 каналу». Він намагається вихопити мікрофон у журналістки Оксани Трокоз і розбити відеокамеру. Правоохоронці знову лише спостерігають, навіть не намагаючись завадити.

  На прохання журналістки про захист, лунає холодна відповідь міліціонера: «Всі питання – до прес-центру». Напевно, до того прес-центру, у якому рідко беруть слухавку, а якщо і беруть, то ніколи нічого не знають і не володіють інформацією.

  Натомість ватажки «тітушок», чоловіки 40-50 років кримінальної зовнішності, разом із самозваним «директором» Рогалем втікають у будівлю 1-го цеху. Вхід до приміщення одразу беруть під охорону декілька міліціонерів. «Дивіться! Наша міліція охороняє «тітушок»! А наших робітників по морді б’ють!», – каже одна з працівниць фабрики журналістам.

  Робітники підприємства продовжують прибувати на фабрику. Вони стоять навпроти молодиків у масках, які вишикувалися шеренгами та ховають обличчя від камер журналістів, погрожуючи працівникам. Але ті, обурені нахабством загарбників, починають витісняти «тітушок». Розуміючи, що двохтисячний трудовий колектив налаштований вкрай рішуче, бандити потроху відступають у бік центрального входу.

  Лише завдяки сміливості та спільним діям всього трудового колективу фабрики «ЖЛ» вдається вигнати «тітушок» за ворота підприємства. На відео видно, що в декого з них спеціальні чохли для рушниць. Одного з бандитів робітники затримують, коли той намагається викинути пакетик з наркотиками, – його одразу ж передають правоохоронцям.

  Зазначимо, що протягом усіх 4 днів, поки злочинці утримували фабрику, їм постійно підвозили наркотики. Виглядало це так. Кожні півгодини до конкретного місця біля паркану фабрики під’їжджає таксі, з нього виходить дівчина, перекидає пакетик з наркотиками через паркан, сідає в таксі і їде геть.

  Самозваного «директора» Олександра Рогаля та його помічників кримінальної зовнішності виводять з підприємства під скандування працівників фабрики «Бандити геть!» та «Рогаль геть!». За наявною інформацією один з супроводжуючих Рогаля є керівником служби безпеки бізнесмена Сергія Тищенка, ділового партнера нардепа Пашинського.

  У ніч з 4 на 5 січня фабрику знову атакують 300 бандитів. Цього разу в них ще більше зброї. Лунають постріли.

  Відстоявши свою фабрику власними силами, працівники організували нічне чергування. Почали наводити порядок і прибирати безлад, залишений «тітушками». В найжахливішому стані була лабораторія. Дороге обладнання викрадено, ароматизатори випито, все зламано, повсюди купи сміття та сморід сечі.

  Працівники фабрики взялися за ремонт пошкодженого обладнання, прибирання цехів та складу, підготовку до відновлення роботи. До вечора 3 грудня окремі цехи повністю почали свою роботу. Зі складу готової продукції було завантажено декілька фур продукції для відправки згідно з контрактами. Здавалося, що все позаду, й життя фабрики налагоджується.

  Кривава бійня перед Різдвом

  Але організатори схеми захоплення, нардеп Сергій Пашинський та його партнер Тищенко, не збирались так легко відступати. У ніч з 4 на 5 січня фабрику знову атакують 300 бандитів. Цього разу в них ще більше зброї. Лунають постріли. Серед працівників фабрики багато поранених, у двох поранення вогнепальні. Співробітники ДСО й цього разу просто спостерігають за подіями і не втручаються.

  Розгортається драма, яка на ранок стане відома усій країні. Але цього разу сценарій рейдерів змінюється. Вони вирішують діяти не через кримінал, як минулого разу, а заручившись підтримкою правоохоронців. Нічна атака озброєних бандитів і стрілянина – лиш привід, аби на територію фабрики увійшли спецпідрозділи МВС.

  Цього разу правоохоронці працюють чітко. Майже за годину виловлюють і заарештовують усіх нападників. Бандити – вже відпрацьований матеріал для розробників рейдерської схеми, а тому їх запросто віддають до рук поліції. В одного з них знаходять гранату Ф-1.

  Проте працівники фабрики не хочуть бачити на території фабрики ставленика Пашинського, псевдодиректора Рогаля. Його та десяток «тітушок» обурені робітники виштовхують за прохідну фабрики.

  «Ми працюємо при Бойку, нас все влаштовує. Ми маємо роботу, маємо зарплатню. Чого ви сюди прийшли? Ми вас не знаємо! Ви прийшли знищити нас?» – запитує один з працівників фабрики у самозванця Рогаля.

  Тоді представник Рогаля просто телефонує 102 та повідомляє, що фабрику заміновано. На диво, як за командою до Житомира прибувають всі: спецназ, Національна гвардія, вибухотехніки зі службовими собаками, БТРи. Нагадаємо, 30 грудня, під час захоплення фабрики бандитами, МВС жодним чином не реагувало на повідомлення про масовий розбійний напад, розкрадання товару зі складу, загрозу життю людей, фактичному взяттю працівників фабрики в заручники.

  Керівництво фабрики під тиском правоохоронців, Нацгвардії, БТРів фактично змушують про щось домовлятися з аферистом, який вчинив злочин та підробив документи.

  Як зізнається начальник Управління поліції в Житомирській області Валерій Рудик в приватній розмові, тоді не втручатися наказала «перша особа» МВС. І тепер діяти так швидко і так масово також наказали «згори».

  Таким активним діям правоохоронців через 6 діб після початку бандитського нападу є логічне пояснення. Наразі Нацгвардія взяла приватне підприємство під свій повний контроль. Тепер представники законного власника не мають жодного доступу на підприємство. Самого власника фабрики, громадянина США Ігоря Бойка фактично змусили сісти за стіл переговорів з людьми, які влаштували розбійний напад на його власність.

  Владний рекет

  Підконтрольні партії «Народний Фронт» ЗМІ почали активно роздмухувати тему «корпоративного конфлікту». Однак під час корпоративних конфліктів мають бути судові рішення та втручання виконавчої служби. В історії з житомирською кондитерською фабрикою представники нардепа Пашинського використовують лише бандитів та зброю. Після чого силою Нацгвардії та спецпідрозділів змушують власника фабрики домовлятися з криміналітетом. Чи не схоже це на такий собі владний рекет?

  «Зараз вся владна машина запущена проти мене. Роблять все, щоб відібрати в мене фабрику. Шукають будь-яку можливість, щоб відкрити проти мене кримінальну справу. Правоохоронці кажуть, що все розуміють, але вказівки вони отримують згори. Єдине, для чого я погодився на переговори, – це заради того, щоб не постраждали люди, не покалічили працівників фабрики», – каже власник фабрики Ігор Бойко.

  Усе це відбувається на фоні визнання владними органами незаконності дій, спрямованих на підготовку силового захоплення фабрики. Так, Мін`юст своїм листом від 29.12.2015 повідомляє, що визнає дії державного реєстратора щодо видалення ТДВ «ЖЛ» з реєстру і внесення даних про Олександра Рогаля, як директора ЗАТ «Житомирські ласощі», незаконними. Міністерство юстиції надіслало листи в ГПУ, НАБУ та МВС, в яких просить відкрити досудове слідство щодо посадових осіб Житомирського управління юстиції.

  Слідчі Житомирського управління поліції 25 грудня відкривають досудове розслідування проти державного реєстратора Лоханчука, який вніс до реєстру підприємств вищевказану інформацію.

  Тобто зараз керівництво фабрики під тиском правоохоронців, Нацгвардії, БТРів фактично змушують про щось домовлятися з аферистом, який вчинив злочин та підробив документи. Це й справді виглядало б абсурдним, якби не пам’ятати, що організатор усієї схеми захоплення – всесильний депутат з правлячої партії «Народний фронт» Сергій Пашинський.

  Важко повірити, що ці події відбуваються після Революції гідності. Важко сприйняти, що знову криміналітет і «тітушки» керують правоохоронцями, що поліція закриває очі на явні злочини, що «проєвропейські» міністри причетні до рейдерських схем. Певно, фінал історії з житомирською кондитерською фабрикою буде тим сигналом для українців і світу, який дасть зрозуміти, чи справді країна змінюється. 

  Теги : МВС Мін’юст сергій пашинський житомир сергій тищенко національна поліція рейдерське захоплення «ЖЛ» хатія деканоїдзе
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів