Комунальний тягар

  11 Листопада, 2015 14:16
  Хтось починає ранок з духмяної кави, гарячого душу в теплій квартирі, а хтось – на холодній вулиці у черзі до ЖЕКу, намагаючись довести, що просто не в змозі платити за комунальні послуги встановлену ціну

  Пенсіонери під дверима житлово-експлуатаційної контори говорять про те, що тарифи з’їдають всю пенсію, що без допомоги дітей вижити неможливо. Кияни змушені ущільнюватися, жити сім’єю в одній кімнаті, аби мати можливість здавати іншу в оренду задля отримання додаткового прибутку.

  «Ось я чув нещодавно по телебаченню, сказав там експерт один, мовляв, хай дровима топлять люди. Я кажу: а кізяками не хочете? В Африці кізяками топлять. І вони вважають, що це нормально! Звідки у людей гроші, це грабіж», – обурюється В’ячеслав, пенсіонер.    Інакше й не скажеш. Щопівроку «Київенерго» та й взагалі вся система, яка так чи інакше пов’язана з повсякденним життям людини, підвищує тарифи за комунальний сервіс. Водночас, якість послуг навпаки, знижується. Люди просто не можуть розрахуватись із державою за послуги, які фактично і практично не надаються належним чином.

  Якщо ж вам пощастило опинитися серед щасливчиків, у яких є гаряча вода та теплі батареї, за це доведеться викласти кругленьку суму. А от що робити споживачеві, який не в змозі сплачувати за комунальні послуги, і що робитиме держава з цим споживачем – запитання, яке цікавить багатьох.

  Субсидія – це, фактично, пільга. І знаючи, як працює наше законодавство, цілком ймовірно, що з часом всі ці пільги буде перераховано і через кілька місяців, років або навіть десятиліть до такого пільговика виникнуть претензії з боку держави.

  Народний депутат Андрій Павловський пропонує шукати джерела доходу та навчитись захищати свої інтереси, в тому числі й соціальні.

  Іван Ліберман, адвокат, радить звертатися за субсидіями, наголошуючи на тому, що сьогодні вся потрібна інформація є в Інтернеті на офіційних сайтах. За його словами, у найближчому ЖЕКу можна отримати роз'яснення, куди звернутися, яку заяву написати та які документи до неї додати.

  Проте аби на вас звернули увагу та пояснили, що треба зробити для отримання субсидії чи бодай відстрочки по платежу за комунальні послуги, треба відстояти чималу чергу, і ще не факт, що вам таки дістанеться бажана допомога від держави. До того ж, за словами спеціалістів, навіть оформивши субсидію, ви не знімете з себе комунальний  тягар. 

  «Субсидія – це зменшена вартість за комунальні послуги, тобто людина стає свого роду пільговиком. Субсидія – це, фактично, пільга. І знаючи, як працює наше законодавство, я припускаю, що згодом усі ці пільги буде якимось чином перераховано, й не виключаю, що за декілька місяців, років чи навіть десятиріч до такого пільговика виникнуть претензії з боку держави», – зауважує адвокат Ліберман.

  Монополія означає безальтернативність. Набагато легше контролювати увесь соціум, фактично всю країну, маючи в руках один важіль.

  Співробітники «Київенерго» підкреслюють, що вони можуть підключати лиш ті будинки, які підготувалися та отримали відповідний акт готовності.

  «Компанії витримують температурний графік, узгоджений з київською адміністрацією, який передбачає роботу мереж з визначеним температурним режимом. На сьогодні компанія забезпечує цей графік», – запевняє Григорій Саєнко, заступник технічного директора «Київенерго».

  Він щиро дивується, коли висловлюються претензії стосовно неякісних послуг, та переконує, що кожне питання щодо якості компанією розглядається дуже уважно.

  Проте чи могла відповідь бути іншою? Хто ж критикуватиме чи визнаватиме свої недоліки, тим паче, коли йдеться про гроші?

  У «Київенерго» підкреслюють, що формування та затвердження тарифів здійснюється Національною комісією регулювання енергії та комунальних послуг у відповідності з узгодженими методиками й інструкціями.

  І як не крути, а вибору у людей немає – «Київенерго» є монополістом у своїй галузі.

  Адвокат Іван Ліберман вказує на політичну складову цього явища: «Монополія – це безальтернативність. Набагато легше контролювати увесь соціум, фактично всю країну, маючи в руках один важіль».

  І невеличке порівняння на завершення: звичайна українська родина витрачає половину, а точніше, 57 відсотків свого бюджету на розрахунок з державою. Водночас, у Німеччині ці витрати становлять 7 відсотків. Як кажуть, no comments.

  Теги : тарифи Київенерго субсидії пільги ЖЕК
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів